Чому у вагітних буває маловоддя?

Adoption
Date
  • 102 Переглядів
Навколоплідні води дуже важливі, бо містять кисень, поживні речовини, солі, вітаміни, гормони, які необхідні для нормального розвитку дитини в утробі.

0937_5b_.jpg (32.14 Kb)

Крім того вони виконують і захисну функцію, створюючи подобу невагомості і таким чином, оберігають плід від можливого тиску внутрішніх органів матері. При ударі води амортизують його, дозволяють дитині залишатися неушкодженою.

Також вони бережуть від інфекцій та інших агресивних і несприятливих впливів. Саме тому маловоддя при вагітності є небезпечним станом, тому що знижується якість захисних функцій.

Кількість вод змінюється протягом усього періоду вагітності. Найчастіше це відбувається в другому триместрі, але якщо його виявили в третьому, то цей стан у ряді випадків обертається серйозними проблемами. Коли вод всього 1-1,5 л на пізніх термінах, то вже можна говорити про недостатню кількість.

Чим небезпечне маловоддя при вагітності
Цей стан небезпечний тим, що не має виражених симптомів. Жінка добре себе почуває у фізичному плані і її стан не відхиляється від норми. У моменти ворушіння дитини вона відчуває біль, але це переконлива ознака.

Діагностувати маловоддя здатний тільки кваліфікований фахівець.

Він визначить наявність патології у випадку:

- Відставання розмірів або невідповідності висоти розташування дна матки;
- Її сильній невідповідності терміну вагітності;
- Невідповідних розмірів живіт для цього терміну.

Якщо виявляться подібні симптоми, то лікар зробить висновок, що у вагітної маловоддя.

Кожен лікар знає, як це позначається на плоді. З’являється високий ризик народження малюка з патологіями розвитку при вираженому явищі.

Щоб упевнитися в точності діагнозу, проводять УЗД. За результатами підтверджують або спростовують діагноз. Таке дослідження дозволить точно встановити кількість рідини в плаценті, а також ступінь тяжкості явища і стан плода.

Лікування маловоддя
Методи застосовуються досить різноманітні в залежності від вираженості цього стану, причин його появи і триместру. Як приклад, якщо на терміні 27-ий тиждень виявили порушення обміну речовин і ожиріння, то жінці виписують медикаменти, що нормалізують діяльність плаценти.

Маловоддя при вагітності, виявлене на терміні 31 тиждень і більше, лікують комплексно, використовуючи препарати для стимуляції обміну речовин в плаценті, а також вітаміни і засоби для усунення основної причини патології.

Лікування може бути амбулаторним, якщо діагностовано помірний ступінь, або стаціонарним, якщо важкий.

Амбулаторний метод полягає у підтримці щадного режиму, обмеження рухової активності, виключення важких навантажень, прийом призначених лікарем препаратів, регулярному відвідуванні жіночої консультації. Найчастіше призначається жінкам у другому триместрі.

Лікування маловоддяУ стаціонар поміщають при вираженому ступені патології, а також у разі якщо виявлено тонус матки. Таке лікування потрібно і жінкам, у яких маловоддя при вагітності виявлено в 32 тижні або пізніше.

Доктора іноді призначають щотижневі УЗД, доплерографію і КГТ для контролю стану, щоб при погіршенні терміново прийняти необхідні заходи. Якщо патологія сильно виражена і загрожує здоров’ю малюка, то є ймовірність призначення кесарського розтину. Також з 33 тижня викликають передчасні пологи.

Ця патологія негативно впливає на процес виношування дитини. У першому триместрі нерідко через неї відбуваються викидні. Крім того це позначається на родовому процесі – він слабкий, а перейми і потуги стають незначними.

Якщо термін менший, ніж 32-34 тижні, то доводиться проводити кесарів розтин. На терміні від 36 тижнів можуть застосувати стимулюючі перейми препарати, і жінка народить самостійно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: маловоддя, вагітність, вагітна


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Тепер, коли ви вагітні, ваше тіло зазнає ряд змін, включаючи вашу шкіру. Ви можете помітити такі зміни, як раптові зморшки на обличчі або рожеві черво

Зміни шкіри під час вагітності: причини

Вагітність та пологи | 09:00, 17.06.2022

Тепер, коли ви вагітні, ваше тіло зазнає ряд змін, включаючи вашу шкіру. Ви можете помітити такі зміни, як раптові зморшки на обличчі або рожеві червонуваті смуги на животі. Не кожна вагітна жінка відчує однакові зміни шкіри.

З якого терміну і за якими ознаками акушери можуть визначати вагітність при огляді?

На якому тижні вагітності гінеколог при огляді може її встановити?

Я вагітна | 12:00, 16.06.2022

З якого терміну і за якими ознаками акушери можуть визначати вагітність при огляді?

Хворий на мавпячу віспу потребує ізоляції протягом 10-12 днів (весь період висипання і 5 днів після появи останнього висипу). Перші прояви хвороби піл

Чи небезпечна мавпяча віспа для вагітних?

Інфекції | 07:00, 16.06.2022

Хворий на мавпячу віспу потребує ізоляції протягом 10-12 днів (весь період висипання і 5 днів після появи останнього висипу). Перші прояви хвороби піля контакту з хворим можуть проявитись в період від 7 до 21 днів. Відповідно, такій людині в цей пері

Молочниця - завжди неприємна недуга, яка додає чимало неприємностей своїй

Що робити з молочницею під час вагітності?

Я вагітна | 05:00, 16.06.2022

Молочниця - завжди неприємна недуга, яка додає чимало неприємностей своїй "власниці" чи "власнику". Проте, під ча вагітності дана проблема відчувається набагато різкіше і часто призводить до стресових станів, адже наразі не так багато ліків, які могл

Прихована вагітність - це коли жінка не знає, що вона вагітна. Можливо, звичайні методи тестування не змогли виявити вагітність або жінка вона не помі

Що таке прихована вагітність?

Вагітність та пологи | 17:00, 14.06.2022

Прихована вагітність - це коли жінка не знає, що вона вагітна. Можливо, звичайні методи тестування не змогли виявити вагітність або жінка вона не помічає симптоми ранньої вагітності.

Як тільки ви помітили затримку, потрібно звернутися до гінеколога, щоб він провевів огляд, можливо, дав скерування на УЗД і після цього ви отримали пі

Як і коли вагітній треба ставати на облік?

Я вагітна | 12:00, 13.06.2022

Як тільки ви помітили затримку, потрібно звернутися до гінеколога, щоб він провевів огляд, можливо, дав скерування на УЗД і після цього ви отримали підтвердження (або ж заперечення) факту вагітності. Але це ще не все. Вам з часом потрібно стати на об

Вагітність - це велике щастя.Але не для всіх. Ситуації у житті бувають різними і часто дві смужки на тесті можуть довести до істерики. Наприклад якщо

До якого тижня вагітності можна робити аборт?

Аборт | 10:00, 13.06.2022

Вагітність - це велике щастя.Але не для всіх. Ситуації у житті бувають різними і часто дві смужки на тесті можуть довести до істерики. Наприклад якщо жінка пережила згвалтування, а тут ще й вагітність... Звісно, це гріх і ніхто не закликає позбуватис

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: