Як впоратися зі страхом вагітніти і народжувати?

Adoption
Date
  • 372 Переглядів
Деякі жінки люблять дітей, але дуже бояться вагітності і пологів, щоб їх завести. Як з цим впоратися?

9640_stah_rodiv.jpg (34.76 Kb)

Страх вагітності і пологів найчастіше пов'язаний зі страхом болю. Такий стан спостерігається приблизно у 15% жінок. Частина з них бояться через об'єктивні причини - наприклад, у них є хвороби, які ускладнюють перебіг вагітності розродження, у інших причина виключно психологічна.

Але найчастіше вагітності і пологів бояться ті, хто вже проходив через це, але з негативним і вкрай неприємним досвідом. Тут теж може знадобитися допомога психолога, але часто проблема вирішується хорошим лікарем, який веде вагітність, який зможе діяти на попередження того, щоб неприємні ситуації повторилися.

Чого саме бояться жінки?

Перелік страхів дуже великий. Бояться викидня, хвороб майбутньої дитини, бояться погладшати і втратити соціальний статус, бояться родового болю, грубих лікарів, передчасних і стрімких пологів, смерті під час пологів і т.д. Деякі через свої страхи знаходять будь-який привід, щоб їм призначили кесарів розтин.

Жінки, які ще не народжували, бояться через тиск суспільства, яке говорить їм, що "пора", а вони самі цієї готовності не відчувають. Також може бути невпевненість у партнері, боязнь за фінансову сторону питання, боязнь втратити роботу і залишитися "в стороні від життя".

Що робити?

1. Природа все передбачила і мудро продумала. Коли жінка вже вагітна, її гормональний фон перебудовується і на майбутні пологи вона вже дивиться інакше.

2. Жінці варто пам'ятати, що вона сама диригент своїх пологів. Вона може вибирати де, як і з ким народжувати, як зробити це в найбільш сприятливій обстановці і з найбільшим комфортом, вона може вибрати пологовий будинок, лікаря, тобто облаштувати процес максимально на свій розсуд.

3. Якщо страхи настільки нав'язливі, що заважають нормально жити, потрібна допомога психотерапевта.

4. Окремо варто виділити категорію жінок, які пережили перинатальну втрату. Це дуже важка ситуація, після неї часто виникає депресія. Щоб впоратися з цим завданням і налаштуватися на нову вагітність, знадобиться допомога психотерапевта, близьких, можливо, спеціальні препарати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, пологи, страх, здоров'я, вагітної страх майбутньої мами, психологи, депресія, допомога, психологія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Післяпологовий геморой: симптоми і лікування

Післяпологовий період | 05:00, 01.06.2023

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити,

Чому у вагітної знижується ШОЕ?

Вагітність та пологи | 00:30, 01.06.2023

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити, або червоні кров'яні клітини, осідають до дна пробірки протягом певного періоду часу. Зазвичай, під

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітн

Як часто потрібно здавати сечу вагітним?

Вагітність та пологи | 14:00, 30.05.2023

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітності - це відстеження стану сечовидільної системи, оскільки вона може бути піддатлива до певних ускл

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Медики назвали найкращий вік для перших пологів

Плануємо дитину | 07:00, 29.05.2023

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс прине

За яких умов можна займатись інтимом під час вагітності?

Секс | 08:00, 23.05.2023

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс принесе задоволення обом партнерам.

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилос

Лікарі назвали найкращий місяць для зачаття

Зачаття | 08:00, 21.05.2023

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилося, що такий взаємозв’язок дійсно є.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: