Переваги і недоліки ранньої вагітності

Adoption
Date
  • 87 Переглядів
Коли ми говоримо про ранню вагітність, маємо на увазі жінок у положенні віком від 15-16 років. Проте, трапляється, що вагітність настає і швидше. Дуже часто такі вагітності переривають за допомогою абортів і тільки 10-15% випадків завершується благополучними пологами. Тому сьогодні поговоримо про переваги і недоліки ранньої вагітності як для самої мами так і для дитини.

7338_23125944-image_originals.png (259.28 Kb)


Проблема ранньої вагітності існує, і головна її причина - у відсутності елементарного статевого виховання підлітків. При тотальній вседозволеності і відсутності будь-яких заборон діти часто просто не замислюються, до чого можуть призвести "дорослі ігри". А тому головною профілактикою ранньої вагітності є спілкування з дитиною-підлітком, бесіди на теми статевого виховання, а також роз'яснення почуття відповідальності за свої вчинки.

Негативні сторони ранньої вагітності

Основна проблема ранньої вагітності в тому, що тіло дівчинки фізично ще не готове до виношування малюка, оскільки підлітковий організм сам ще не сформований і продовжує зростати як у фізичному, так і в гормональному сенсі.

Організм вагітної жінки накопичує всі необхідні речовини і мікроелементи, залучаючи ресурси материнського тіла, яке при ранній вагітності, саме ще є не до кінця сформованим, а тому несе колосальне навантаження, працюючи на двох.

Непідготовлений організм ризикує не виносити здорову дитину, а також бути нездатним на нормальні пологи, а тому результатом ранньої вагітності часто є малюки з патологією і природженими дефектами, а також молоді мами з підірваним здоров'ям і психікою.

Важливим негативним чинником ранньої вагітності є психологічний аспект. Дізнавшись про своє становище, дівчата впадають в стан шоку і паніки. Також вони можуть відчувати почуття провини або люті, що може привести до плачевних наслідків.

До того ж в соціумі найчастіше такі підлітки зіштовхуються з нерозумінням і осудом. Та й поєднувати навчання з материнством буває вкрай складно, а тому, ставши юної мамою, дівчинка автоматично ставить хрест на своїй освіті і майбутній кар'єрі.

Приймаючи рішення про аборт, щоб припинити ранню вагітність, дівчинка піддається ризику, оскільки після такої операції в майбутньому в рази знижуються шанси на повторну благополучну вагітність.

Проте все не так погано, як може здатися на перший погляд. Материнство в такому молодому віці може мати і позитивні сторони. І дівчина, що не досягла повноліття, але усвідомлено вирішила стати матір'ю, має низку переваг.

Плюси ранньої вагітності

Незаперечним є той факт, що молоде тіло сповнене енергії і здоров'я. На жаль, численні хронічні захворювання постійно молодіють, і жінка в 15-18 років у багатьох випадках має більше шансів виносити здорову дитину, ніж у старшому віці.

Багато в чому небажання заводити дитину занадто рано пояснюється молодими людьми прагненням "пожити для себе". Але досить часто це поняття включає в себе безвідповідальне ставлення до свого здоров'я: безладне статеве життя, шкідливі звички у вигляді куріння, алкоголізму і просиджування за комп'ютером, відсутність розпорядку дня, харчування шкідливими продуктами, експерименти з різними дієтами, гіподинамія тощо. Після такого марафону далеко не кожен організм здатний народити здорове і повноцінне потомство.

Більшість дівчат, що усвідомлено вирішили стати на шлях материнства і бажають народити здорового малюка, просто зобов'язані відмовитися від шкідливих звичок і вести здоровий спосіб життя. А це, безумовно, сприяє збереженню та зміцненню їхнього здоров'я.

Крім того, незначна різниця у віці між батьками і дітьми в подальшому сприятиме знаходженню спільної мови і кращому взаєморозумінню. Таким молодим сім'ям, де обидва покоління молоді і сповнені сил, набагато цікавіше проводити спільно час, знаходити спільну справу, разом відпочивати. Отже зіткнення світосприйняття різних поколінь проходитиме набагато легше.

Ще одна позитивна сторона ранньої вагітності - це молоді бабусі й дідусі, які не встигли постаріти і забути власний досвід і які можуть надати вагому матеріальну, фізичну і психологічну допомогу у вихованні та становленні дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, рання вагітність, я вагітна, тест на вагітність


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вагітність може погіршувати стан здоров'я спини.

Біль у спині під час вагітності: кілька порад

Вагітність та пологи | 06:20, 17.04.2021

Вагітність може погіршувати стан здоров'я спини.

Користь граната при вагітності, в основному, пояснюється високим вмістом в ньому заліза, калію і вітаміну В 6.

Користь вживання гранатів під час вагітності

Мама | 23:00, 16.04.2021

Користь граната при вагітності, в основному, пояснюється високим вмістом в ньому заліза, калію і вітаміну В 6.

Вагітним жінкам потрібно бути обережними з вживанням кави.

Науковці: навіть помірне вживання кофеїну під час вагітності шкідливе

Мама | 13:30, 16.04.2021

Вагітним жінкам потрібно бути обережними з вживанням кави.

Стан здоров'я і соціально-економічний статус матері впливають на розвиток плоду та ймовірність передчасних пологів. Але роль батька ніколи не враховув

У бідних сім'ях дитина частіше народжується передчасно - дослідження

Вагітність та пологи | 10:00, 16.04.2021

Стан здоров'я і соціально-економічний статус матері впливають на розвиток плоду та ймовірність передчасних пологів. Але роль батька ніколи не враховувалась, тому фахівці з Чикаго вирішили заповнити цю прогалину. Виявилось, що якщо батько майбутньої д

Під час вагітності відбуваються деякі фізіологічні та психологічні зміни. Вони можуть сприяти утворенню каменів у нирках.

Вагітність сприяє утворенню каменів у нирках

Вагітність та пологи | 09:00, 16.04.2021

Під час вагітності відбуваються деякі фізіологічні та психологічні зміни. Вони можуть сприяти утворенню каменів у нирках.

Якщо жінка хоче мати дітей, важливо, щоб її організм не відчував нестачі в певних поживних речовинах.

Продукти, які підвищують фертильність жінок

Мама | 22:00, 15.04.2021

Якщо жінка хоче мати дітей, важливо, щоб її організм не відчував нестачі в певних поживних речовинах.

Що робити, якщо не виходить завагітніти ? Іноді жінкам, які не можуть завагітніти, лікарі кажуть, що проблема - зайва вага. Кому варто хвилюватися і п

Чи впливає зайва вага на можливість завагітніти

Плануємо дитину | 21:00, 15.04.2021

Що робити, якщо не виходить завагітніти ? Іноді жінкам, які не можуть завагітніти, лікарі кажуть, що проблема - зайва вага. Кому варто хвилюватися і починати худнути?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: