За що не можна сварити дитину?

Adoption
Date
  • 1579 Переглядів
Якщо дитині щось не виходить, непотрібно її одразу сварити, говорити, що вона нездара, тому що це залишить слід на майбутньому малюка.
3745_svariti.jpg (39.8 Kb)

1. За правду

Наприклад, така ситуація: малюк тихенько взяв собі цукерки, мама запитує: "Скажи чесно, ти брав цукерки?". Якщо відповідь позитивна, то мама позбавляє дитину на тиждень солодощів. Який висновок зробить дитина? Не можна брати солодке без дозволу чи те, що не варто говорити правду? Якщо у сім'ї такі відносини, що малюк не може довіритись батькам, складно розказувати про проблеми, то і ясна річ, що цукерки він буде брати без дозволу. Тому, батькам, краще підтримувати дитину, не сварити, а пояснити, як краще поступити в тій чи іншій ситуації.

2. За те, що він не в силах змінити

Зовнішність, темперамент, характер - те, що дається нам від природи. Так, приємно усвідомлювати, коли дитина зірка класу або найкраще танцює з групи, зі всіма дружелюбна тощо. Але буває й інакше. І важливо не навішувати ярлики, називаючи чадо нікчемним, скромним, плаксою, невдахою та порівнювати з іншими дітьми. Багато чого залежить від самих батьків, як вони поводяться, дитина це все бачить і відчуває, якщо якась неприємна ситуація - то може закритися від усіх.

3. За те, що не виправдав ваші очікування

"Ми старалися, а ти..." - найгірше, що може почути дитина від батьків. Непотрібно покладати на неї свої надії. Чому вона має виконувати ваші нездійсненні мрії. У дитини своє життя, свої думки, свої захоплення. Не нав'язуйте свою думку, і все обійдеться без конфліктів.

4. За висловлення негативних емоцій

«Не плач!", "не ний!», «вистачить ображатися», «припини злитися!», - частенько чуємо такі фрази від батьків. Звичайно, добре, коли дитина весела і спокійна. Але якщо її щось зачепило, засмутило, хвилює, як тоді бути? Тримати в собі? Приховувати? І дитина буде знати, що ніхто їй не допоможе в складній ситуації. В майбутньому такій дитині, буде важко відстоювати свої інтереси і будувати відносини.

5. За самостійність

Хотів зробити гарну листівку, а вийшла крива; помити посуд, а вода хлюпнула на підлогу; приготувати омлет, а він підгорів... Мама починає говорити, який він нездара, що в нього вічно нічого не виходить. Потім у дитини відпадає бажання взагалі щось робити. Дитина зневірюється в себе, розуміє, що невміла, незграбна. І повернути тягу до самостійності в цьому випадку буде дуже складно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, виховання дітей, сварити, наслідки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ніколи не помічали: як тільки стаєш мамою, навіть сторонні починають роздавати поради? Може, люди відчувають страхи та сумніви молодої мами, можливо,

Безглузді поради, які дають мамам бездітні подруги

Мама | 08:20, 29.09.2023

Ніколи не помічали: як тільки стаєш мамою, навіть сторонні починають роздавати поради? Може, люди відчувають страхи та сумніви молодої мами, можливо, вони щиро намагаються допомогти. На ділі ж більшість порад тільки вганяють у зневіру. Замість того щ

Бувають ситуації, коли процес виховання виходить з-під контролю, а дитина з доброго і слухняного малюка перетворюється в дратівливого та агресивного.

8 помилок мами і тата, які погано впливають на поведінку і майбутнє дитини

Сімейні справи | 06:20, 28.09.2023

Бувають ситуації, коли процес виховання виходить з-під контролю, а дитина з доброго і слухняного малюка перетворюється в дратівливого та агресивного. Ми рідко думаємо про те, що самі можемо бути причиною цього. Сьогодні ми поговоримо про те, чого кра

Блогер Джоанна зібрала в своєму блозі Cup of Joe поради бувалих батьків.

12 геніальних порад для батьків

Сімейні справи | 02:00, 28.09.2023

Блогер Джоанна зібрала в своєму блозі Cup of Joe поради бувалих батьків.

Сучасна спальня - це не тільки місце для відпочинку та сну. Багато хто з нас використовують її як робочий кабінет, кінозал і навіть вітальню. Тому без

Яким має бути правильне освітлення у спальні

Сімейні справи | 17:23, 26.09.2023

Сучасна спальня - це не тільки місце для відпочинку та сну. Багато хто з нас використовують її як робочий кабінет, кінозал і навіть вітальню. Тому без правильного освітлення у спальні не обійтися.

Вчені з Бельгії з'ясували, що суворість, яку батьки проявляють у вихованні своїх дітей, не минає безслідно для їхнього геному.

Суворі батьки – горе майбутнім поколінням

Сімейні справи | 08:20, 26.09.2023

Вчені з Бельгії з'ясували, що суворість, яку батьки проявляють у вихованні своїх дітей, не минає безслідно для їхнього геному.

Сьогодні сімейні фільми стають все більш популярними та важливими для глядачів різного віку. Їх великий попит обумовлений потребою сімей проводити які

Сімейні фільми: Популярність та тренди в сучасному кіно

Сімейні справи | 23:27, 25.09.2023

Сьогодні сімейні фільми стають все більш популярними та важливими для глядачів різного віку. Їх великий попит обумовлений потребою сімей проводити якісний час разом та знаходити спільні теми для обговорень.

У зв'язку зі зростанням обговорень щодо репродуктивних прав та доступу до абортів, стає важливим розглянути останні тенденції та законодавчі аспекти ц

Актуальність та сучасні аспекти регулювання абортів у світі

Сімейні справи | 21:15, 25.09.2023

У зв'язку зі зростанням обговорень щодо репродуктивних прав та доступу до абортів, стає важливим розглянути останні тенденції та законодавчі аспекти цього питання. Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: