За що не можна сварити дитину?

Adoption
Date
  • 1326 Переглядів
Якщо дитині щось не виходить, непотрібно її одразу сварити, говорити, що вона нездара, тому що це залишить слід на майбутньому малюка.
3745_svariti.jpg (39.8 Kb)


1. За правду

Наприклад, така ситуація: малюк тихенько взяв собі цукерки, мама запитує: "Скажи чесно, ти брав цукерки?". Якщо відповідь позитивна, то мама позбавляє дитину на тиждень солодощів. Який висновок зробить дитина? Не можна брати солодке без дозволу чи те, що не варто говорити правду? Якщо у сім'ї такі відносини, що малюк не може довіритись батькам, складно розказувати про проблеми, то і ясна річ, що цукерки він буде брати без дозволу. Тому, батькам, краще підтримувати дитину, не сварити, а пояснити, як краще поступити в тій чи іншій ситуації.

2. За те, що він не в силах змінити

Зовнішність, темперамент, характер - те, що дається нам від природи. Так, приємно усвідомлювати, коли дитина зірка класу або найкраще танцює з групи, зі всіма дружелюбна тощо. Але буває й інакше. І важливо не навішувати ярлики, називаючи чадо нікчемним, скромним, плаксою, невдахою та порівнювати з іншими дітьми. Багато чого залежить від самих батьків, як вони поводяться, дитина це все бачить і відчуває, якщо якась неприємна ситуація - то може закритися від усіх.

3. За те, що не виправдав ваші очікування

"Ми старалися, а ти..." - найгірше, що може почути дитина від батьків. Непотрібно покладати на неї свої надії. Чому вона має виконувати ваші нездійсненні мрії. У дитини своє життя, свої думки, свої захоплення. Не нав'язуйте свою думку, і все обійдеться без конфліктів.

4. За висловлення негативних емоцій

«Не плач!", "не ний!», «вистачить ображатися», «припини злитися!», - частенько чуємо такі фрази від батьків. Звичайно, добре, коли дитина весела і спокійна. Але якщо її щось зачепило, засмутило, хвилює, як тоді бути? Тримати в собі? Приховувати? І дитина буде знати, що ніхто їй не допоможе в складній ситуації. В майбутньому такій дитині, буде важко відстоювати свої інтереси і будувати відносини.

5. За самостійність

Хотів зробити гарну листівку, а вийшла крива; помити посуд, а вода хлюпнула на підлогу; приготувати омлет, а він підгорів... Мама починає говорити, який він нездара, що в нього вічно нічого не виходить. Потім у дитини відпадає бажання взагалі щось робити. Дитина зневірюється в себе, розуміє, що невміла, незграбна. І повернути тягу до самостійності в цьому випадку буде дуже складно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, виховання дітей, сварити, наслідки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів

Як залишатися на зв'язку з партнером, якщо у вас є діти: лайфхаки для молодих батьків

Сімейні справи | 23:00, 18.01.2022

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів і татусів.

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшл

Пари з однаковими професіями розлучаються частіше - психологи

Психологія | 08:00, 18.01.2022

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшли до такого висновку вчені з Університету Bedfordshire в Англії.

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Вчені з'ясували, як смерть домашніх улюбленців впливає на здоров'я дитини

Здоров'я | 12:00, 16.01.2022

Смерть домашнього вихованця може викликати у дітей тривале відчуття горя і потенційно привести до проблем з психічним здоров’ям.

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Чому дитина "бісить" і як батькам впоратися зі своїми емоціями?

Сімейні справи | 08:00, 16.01.2022

Хто винен, коли діти бісять, чи мають батьки право на емоції і як впоратися з напругою та стресом, не зашкодивши дитині і собі?

Ось мати волає на дитину: «Будь вдома о 20:00!», «Де шапка?», «Що ти там отримав з математики?..» Все це, по суті, захисний механізм. Для такої матері

Що відчуває дитина, якщо батьки їх постійно контролюють

Психологія | 12:00, 15.01.2022

Ось мати волає на дитину: «Будь вдома о 20:00!», «Де шапка?», «Що ти там отримав з математики?..» Все це, по суті, захисний механізм. Для такої матері застуда дитини, навіть найвипадковіша або цілком закономірна, відповідно до пори року і тієї кілько

Мабуть, для будь-кого з нас, хто у дитинстві чи підлітковому віці вів таємний щоденник, найстрашнішим, що лише можна було уявити, було те, що хтось йо

Особистий щоденник дитини: чи можна його читати батькам?

Психологія | 10:00, 15.01.2022

Мабуть, для будь-кого з нас, хто у дитинстві чи підлітковому віці вів таємний щоденник, найстрашнішим, що лише можна було уявити, було те, що хтось його прочитає, засуджуватиме чи насміхатиметься. Ставши ж батьками, ми часом самі ледь стримуємося, що

Дитина десь підхопила нові для себе слова, і починає їх радісно вживати. Вітаємо, це новий етап знайомства зі світом. Малюки проходять через кілька ти

Дитина прийшла з садочку і сказала слово з трьох букв: як діяти батькам?

Психологія | 08:00, 15.01.2022

Дитина десь підхопила нові для себе слова, і починає їх радісно вживати. Вітаємо, це новий етап знайомства зі світом. Малюки проходять через кілька типових стадій знайомства з «непристойними» словами: після двох років настає час «туалетної» тематики

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: