Без тата - ніяк! Роль батька у виховному процесі

Adoption
Date
  • 3187 Переглядів
Поширеною є помилка деяких молодих матусь, які вважають, що немає необхідності активно залучати тата до виховання їхньої спільної дитини.

Мамочки можуть сумніватися, що їхній коханий зробить щось не так, неправильно покупає чи нагодує малечу тощо. Але це помилка.

Виростити повноцінну самостійну людину без чоловічого впливу, стверджують фахівці, практично неможливо. І неважливо, хлопчик це чи дівчинка. Яким виросте маля, залежить тільки від обох батьків. Адже те, що може дати малюкові батько - більше дати ніхто не зможе. Саме про це слід думати мамі з татом, наприклад, у випадку розлучення. Тато завжди повинен залишатися татом. Стосунки батьків жодним чином не повинні відображатися на дитині. Обговоріть усі моменти перед розлученням - хто і коли буде спілкуватися з дитиною, хто і коли забере малюка з садка.

Якщо вірити психологам, то і в повноцінних сім'ях діти дуже часто обділені батьківською увагою. Татусі думають, що їх основна місія - це заробляння грошей. А ось мама - повинна виховувати малюка сама. Це не зовсім правильний підхід. Та й мамі потрібен відпочинок від чада.

Також доведено, що в більшості випадків тато більш відповідально ставиться до виховання сина чи доньки. Тому краще всього надати татові і малюкові свободу в спілкуванні. Вони і зв'яжуть між собою дитину і батька. Головне, дотримуватися певних правил у спілкуванні.

Повага до мами

Це найголовніше правило. Навіть якщо ти сильно ображена на чоловіка - ні в якому разі не критикуй його в присутності малюка. Це тільки ускладнить стосунки з сином чи донькою. І може вплинути на психіку малюка. Адже любить він і маму, і тата, для нього однаково гарні обоє батьків. Навіть якщо подружжя розлучилося - їм треба постаратися залишитися люблячими батьками і друзями.

Тато - людина, а не свято


Звичайно ж, багатьом татам подобається задаровувати малюка подарунками, солодощами, водити його в цирк і кіно. Йому приємно бачити радість від такого «несподіваного свята». Але ж головне, що тато - це теж вихователь, і перебуваючи з ним, дитина повинна дотримуватися режиму дня. Тато - не спонсор, він - друг, учитель, приклад для наслідування, а не «свято на двох ногах».

Показати дитині світ чоловіка можна лише в буденній атмосфері. Доньці він допоможе зрозуміти людей протилежної статі, а сина навчить бути чоловіком. Для хлопчика тато - зразок для наслідування. І хоч дочка і не наслідує батька, але його слова можуть подарувати їй впевненість у собі. Тато похвалив нове плаття або зачіску? Відмінно! Вона буде завжди прагнути виглядати добре! Не менш важливо, коли дівчинка зовсім виросте, за нею почнуть бігати-доглядати друзі-хлопчики, щоб тато добре до них ставився.

Проводьте час разом

0766_chomu-ditina-lyubit-tata-bilshe.jpg


Головне якість, а не кількість спілкування. Тато може провести з малюком день-два, а може всього кілька годин. Це не головне. Важливо за короткий проміжок часу дати стільки уваги, любові і тепла, щоб дитині вистачило його надовго. Треба цінувати кожну хвилину. Проводьте разом час, гуляйте, читайте, пізнавайте світ. Адже роль тата у вихованні малюка дуже важлива.

Поважай думку дитини

Це дуже важливе правило. І дуже часто насмішки ламають психіку малюка, він замикається в собі, перестає спілкуватися з батьком, злиться на нього. Дитина при цьому відчуває себе слабкою і приниженою. Татам варто запам'ятати: насмішки заподіюють маленьким дітям біль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Тато, виховання, приклад, мама, малюк


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Від поведінки батьків залежить те, як дитина переживатиме цю подію. Перед дорослими постає важливе завдання – надати дитині необхідну підтримку та доп

Психологи розповіли, як пояснити дитині, що мама з татом розлучаються

Психологія | 07:00, 28.06.2022

Від поведінки батьків залежить те, як дитина переживатиме цю подію. Перед дорослими постає важливе завдання – надати дитині необхідну підтримку та допомогти безболісно пережити розставання батьків.

До вашої уваги фрази, які засмучують вашого партнера більше, ніж ви думаєте.

4 фрази, які руйнують ваші стосунки

Сімейні справи | 08:00, 26.06.2022

До вашої уваги фрази, які засмучують вашого партнера більше, ніж ви думаєте.

Чоловіки, схильні до насильства, умовно поділяються на три категорії. Перші проявляють агресію тільки в стані афекту, після чого слізно благають про п

Як розпізнати аб'юзера на початку стосунків

Психологія | 07:00, 26.06.2022

Чоловіки, схильні до насильства, умовно поділяються на три категорії. Перші проявляють агресію тільки в стані афекту, після чого слізно благають про прощення. Другі не бачать нічого поганого в тому, щоб регулярно «виховувати» дружину і дітей за допом

Вчені з Польщі провели дослідження серед сімей в 33 країнах на різних континентах, щоб оцінити, наскільки задоволеність шлюбом чоловіків і жінок пов'я

Чи впливають діти на щастя в шлюбі?

Сімейні справи | 05:00, 25.06.2022

Вчені з Польщі провели дослідження серед сімей в 33 країнах на різних континентах, щоб оцінити, наскільки задоволеність шлюбом чоловіків і жінок пов'язана з кількістю дітей. Результати перевертають традиційні уявлення про щастя багатодітних сімей.

Психологи провели дослідження на тисячі дорослих жителях США. Четвертина з учасників не мають дітей.

Чи щасливі пари, які не мають дітей?

Психологія | 12:00, 24.06.2022

Психологи провели дослідження на тисячі дорослих жителях США. Четвертина з учасників не мають дітей.

Сімейна психологиня Яна Баранова розповіла, що наразі через проблеми у стосунках чоловіки звертаються до неї частіше, аніж жінки. Цю тенденцію фіксуют

Хто частіше звертається за допомогою психолога: чоловіки чи жінки?

Психологія | 08:00, 24.06.2022

Сімейна психологиня Яна Баранова розповіла, що наразі через проблеми у стосунках чоловіки звертаються до неї частіше, аніж жінки. Цю тенденцію фіксують приблизно з 2008 року.

Життя занадто коротке, щоб бути нещасним 7 днів на тиждень, чи не так?!

Про що треба думати щодня, якщо хочете бути щасливими

Психологія | 05:00, 24.06.2022

Життя занадто коротке, щоб бути нещасним 7 днів на тиждень, чи не так?!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: