Чому підлітки вживають алкогольні напої?

Adoption
Date
 • 240 Переглядів
Вживання алкогольних напоїв набуло широкого поширення серед підлітків. З огляду на сформовані в суспільстві традиції, коли радісні й сумні події в житті людини, його соціального оточення, супроводжуються значним вживанням алкоголю, діти і підлітки є не тільки свідками, але найчастіше учасниками цих подій.

3642_alkogolitapidlitki.jpeg (38.47 Kb)

Причини першого вживання алкоголю підлітками можуть бути абсолютно різними. Але можна простежити закономірність в їх зміні при дорослішанні підлітка. У десятирічному віці алкогольні напої вперше пробують або випадково, або алкоголь дають батьки «для підняття апетиту» або коли лікують вином, іноді діти можуть і самі спробувати спиртне з інтересу.

У більш пізньому віці підлітки вживають алкоголь по досить традиційним приводів: «сімейні свята», «торжество», «прихід гостей» та інші. Після 14-15 років найбільш характерними стають такі причини: «всі п'ють і я пив», «вмовили», «для сміливості» та інші.

Це показує, що прилучення до алкоголю в сім'ї є однією з основних проблем. Діти, спостерігаючи за дорослими на святах, починають думати, що вживання алкоголю є нормою і обов'язковою складовою сімейних «застіль».

Ще однією причиною розвитку підліткового алкоголізму можна вважати взаємовідносини в сім'ї дитини. Підштовхнути підлітка до алкоголізму можуть:

- Негативні міжособистісні відносини всередині сім'ї.
- Надмірна опіка з боку батьків.
- Насильство.
- Вседозволеність, потурання всім слабостей і бажанням дитини і т.д.

Вживання будь-якої кількості алкоголю (навіть у найменших дозах) в підлітковому періоді жодним чином не можна назвати нешкідливим. Наслідки регулярного вживання алкоголю підлітками набагато серйозніші і небезпечніші, ніж алкоголізм в зрілому віці. У цей час відбувається зростання і розвиток всіх життєво важливих систем і функцій людини, і вплив алкоголю на ці процеси, безсумнівно, призведе до тяжких наслідків. Відзначимо лише деякі з цих наслідків:

- Передчасний початок статевого життя, який виснажує організм, що росте, викликаючи перенапруження нервово-статевої сфери, і як результат - раннє ослаблення статевих функцій.
- Безпліддя і нездатність виносити, народити і виховати повноцінне потомство.
- Спостерігаються збої в роботі шлунково-кишкового тракту.
- Характерно пошкодження печінки, розвиток гепатиту, цирозу печінки.
- Порушення в роботі підшлункової залози (панкреатит, перитоніт).
- Порушення діяльності серцево-судинної системи (тахікардія, проблеми з артеріальним тиском і ін.).
- Розвиваються запальні захворювання нирок і сечовивідних шляхів (уретрит, цистит, пієлонефрит).
- Поява різних запальних захворювань в легенях, бронхах, гортані, носоглотці (хронічний бронхіт, бронхоектатична хвороба, пневмосклероз, туберкульоз легенів).
- Зниження імунного захисту організму, що веде до підвищеної сприйнятливості до інфекційних захворювань.
- Алкоголь завдає непоправної шкоди ендокринній системі підлітка.
- Можливий розвиток і дуже складне протікання цукрового діабету.
- Зміна складу крові, анемія і т.д.
- Спостерігаються різноманітні розлади, переважно в емоційній і вольовій сфері, падає громадська активність, згасають трудові навички, страждають здорове честолюбство і моральні якості. На перший план виступають такі емоційні порушення, як огрубіння, вибуховість, безтурботність, безініціативність, сугестивність. Деформується особистість молодої людини.

Профілактика дитячого та підліткового алкоголізму повинна проходити одночасно в декількох напрямках:

- Профілактика алкоголізму на рівні сім'ї: створення здорового способу життя, відмова від зловживання алкоголем в сім'ї, раціональне харчування, дотримання режиму дня і сну, антиалкогольне виховання в сім'ї і т.п.
- Профілактика алкоголізму на рівні школи: педагогічний такт, встановлення контакту вчителя з учнями, залучення до активного заняття фізкультурою і спортом, організована робота шкільного медичного працівника щодо профілактики алкоголізму, здійснення санітарно-просвітницької роботи.
- Профілактика з боку держави: заборона продажу алкогольної продукції молоді до 21 року, повна заборона рекламування пива по телебаченню; передбачення суворої кримінальної відповідальності за втягнення неповнолітніх у пияцтво, доведення до стану алкогольного сп'яніння, заборона прийому неповнолітніх на роботу, пов'язану з виробництвом, зберіганням і торгівлею спиртними напоями і т.п.

Діти - наше майбутнє, і якщо не звернути на це увагу сьогодні, то завтра, буде вже пізно!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  Теги: підлітки, алкоголь, шкідливі звички, діти, традиції, алкоголізм, причини, наслідки, наслідки алкоголізму, вживання алкоголю, профілактика, профілактика алкоголізму, школа, держава, заборона, торгівля спиртними напоями


  Система Orphus

  ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


  Новини по темі

  Хоча б однією з цих звичок ви точно зловживаєте. А вони насправді заважають вам спати.

  Дії, які заважають вам швидко заснути

  Здоров'я | 00:30, 27.03.2022

  Хоча б однією з цих звичок ви точно зловживаєте. А вони насправді заважають вам спати.

  Згідно з новим дослідженням, куріння марихуани під час вагітності є настільки ж небезпечним, як і вживання алкоголю, та може привести до передчасних п

  Вчені з’ясували, як куріння марихуани під ча вагітності впливає на розвиток плоду

  Шкідливі звички | 10:00, 24.01.2022

  Згідно з новим дослідженням, куріння марихуани під час вагітності є настільки ж небезпечним, як і вживання алкоголю, та може привести до передчасних пологів, а також зниження ваги дитини.

  Якщо вашим дітям зараз від 10 до 18 років, — у них є дуже багато спокус, які можуть не тільки зіпсувати, але і згубити їхнє життя. Хтось скаже, що спо

  Як зрозуміти, що дитина вживає наркотики

  Шкідливі звички | 05:00, 24.01.2022

  Якщо вашим дітям зараз від 10 до 18 років, — у них є дуже багато спокус, які можуть не тільки зіпсувати, але і згубити їхнє життя. Хтось скаже, що спокус вистачає в будь-який час і в будь-якому місці, але доступність заборонених речовин зараз підняла

  Згідно з новим дослідженням кардіологів, вживання алкоголю навіть за кілька місяців перед зачаттям дитини може призвести до вродженого пороку серця.

  Чи можна чоловікам пити алкоголь перед зачаттям дитини?

  Плануємо дитину | 08:00, 12.01.2022

  Згідно з новим дослідженням кардіологів, вживання алкоголю навіть за кілька місяців перед зачаттям дитини може призвести до вродженого пороку серця.

  На жаль, зміни виявилися дуже значними, заявили автори. Ці результати особливо важливі для сучасних жінок, які не усвідомлюють реальної шкоди вживання

  На МРТ показали, як алкоголь під час вагітності змінює мозок плода

  Я вагітна | 12:00, 26.12.2021

  На жаль, зміни виявилися дуже значними, заявили автори. Ці результати особливо важливі для сучасних жінок, які не усвідомлюють реальної шкоди вживання алкоголю для дитини. Сьогодні деякі не припиняють пити алкогольні напої на етапі планування вагітно

  Шкідливість куріння для підлітків дуже багатогранна, складна, практично непередбачувана. Ясно одне — чим раніше молоді люди долучаються до куріння, ти

  5 фактів, які змусять підлітка кинути палити

  Дитина | 08:30, 10.12.2021

  Шкідливість куріння для підлітків дуже багатогранна, складна, практично непередбачувана. Ясно одне — чим раніше молоді люди долучаються до куріння, тим раніше настає розплата у вигляді тяжких захворювань, що практично не піддаються лікуванню, оскільк

  гідно з дослідженням Данських вчених, щоденне куріння впливає на організм потенційних батьків ще до зачаття дитини. В результаті у потомства чоловічої

  Куріння батьків негативно впливає на фертильність їхніх синів — дослідження

  Здоров'я | 07:00, 07.11.2021

  гідно з дослідженням Данських вчених, щоденне куріння впливає на організм потенційних батьків ще до зачаття дитини. В результаті у потомства чоловічої статі кількість сперматозоїдів в спермі знижується приблизно на 9%.

  Коментарі до новини


  Додати коментар до публікації
  Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


  Код:
  captcha

  Введіть код: