Психологічні особливості дітей 5-6 років

Adoption
Date
  • 2150 Переглядів
90 % всіх рис особистості дитини закладається саме в цьому віці. У 5-6 років дитина як губка вбирає всю пізнавальну інформацію. Науково доведено, що дитина в цьому віці запам'ятовує стільки матеріалу, скільки вона не запам'ятає потім ніколи в житті. Зараз дитині цікаво все, що пов'язано з навколишнім світом, розширенням його кругозору. Цей період називають сензитивним ( сприятливим ) для розвитку всіх пізнавальних процесів: уваги, сприйняття, мислення, пам'яті, уяви.

2476_5.jpg (39.87 Kb)

Важливим показником цього віку 5-6 років є оціночне ставлення дитини до себе та інших. Діти можуть критично ставитися до деяких своїх недоліків, можуть давати особистісні характеристики своїм одноліткам, помічати відносини між дорослим і дорослим або дорослим і дитиною. І як вже зазначалося, батьки продовжують залишатися прикладом для дітей.

Рекомендації батькам:

- Організуйте робоче місце для малюка, це місце він не повинен ні з ким ділити і за порядок відповідає повністю сам. Ви, головне, будьте поруч і підкажіть в перші 2-3 рази (а може і більше), як це краще зробити, навчіть цей порядок підтримувати.
- Розвиваючи самостійність , починайте вчити розігрівати їжу, відкриват , закривати квартиру, збирати портфель і т. д., прищеплюйте конкретні необхідні навички.
- Заведіть правило - доводити почату справу до кінця, таким чином ви будете сприяти вихованню цілеспрямованості, організованості, посидючості.
- Підтримуйте прагнення малюка пробувати свої сили , прагнення навчитися чому-небудь, без страху помилитися. Цим ви будете сприяти вихованню рішучості, самостійності, спрямованості на успіх.
- Залиште дитині право помилитися, вчіть спокійно аналізувати причини невдач. Таким чином ви будете сприяти розвитку самоконтролю, відповідальності. Всі ми знаємо, що не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Адже страх помилитися забирає ініціативу.
- Відзначайте у дитини навіть маленькі приклади успішного подолання труднощів, що виникли, цим ви будете надихати, надавати сили і віру в себе. - Не порівнюйте успіхи своєї дитини з успіхами іншого, це сприяє формуванню всім знайомого комплексу неповноцінності.
- Сприяйте розвитку вміння спілкуватися, співпрацювати з однолітками і дорослими.
- Зберігайте в будь-яких ситуаціях впевненість у можливостях дитини. Він потребує вашого розуміння і підтримки. Наші діти хочуть бути успішними, але віру в себе вони черпають з нашої віри в них. Але не варто плутати розуміння і підтримку з гіперопікою або суперконтроле , в результаті якого дитина втрачає ініціативу, самостійність.
- Навчіть дитину брати на себе відповідальність за результати своєї праці, це сприяє розвитку самодисципліни, самоконтролю, самоорганізації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: психологічні особливості дітей 5-6 років


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені Університету штату Флорида стверджують, що пара буде міцнішою, якщо жінка зустрічається з негарним чоловіком. А одним із факторів, який сприяє т

Вчені виявили, з якими жінками чоловіки стають щасливішими

Сімейні справи | 12:00, 28.09.2022

Вчені Університету штату Флорида стверджують, що пара буде міцнішою, якщо жінка зустрічається з негарним чоловіком. А одним із факторів, який сприяє такому явищу, є висока сексуальна активність таких хлопців.

Всіх дівчат можна умовно розділити на три типи. Одні надихають чоловіків на подвиги. Інші – на вселенський смуток. Однак найгірший тип – третій, тому

Типи жінок, які зовсім не подобаються чоловікам

Психологія | 10:00, 28.09.2022

Всіх дівчат можна умовно розділити на три типи. Одні надихають чоловіків на подвиги. Інші – на вселенський смуток. Однак найгірший тип – третій, тому що це дівчата, яких чоловіки з різних причин намагаються і зовсім обходити стороною.

Канадські дослідники з Університету Ніпіссінг стверджують, що схильних до зради людей можна визначити за зовнішніми ознаками. На думку фахівців, сексу

Фахівці розповіли, хто найбільше схильний до зрад

Психологія | 08:00, 28.09.2022

Канадські дослідники з Університету Ніпіссінг стверджують, що схильних до зради людей можна визначити за зовнішніми ознаками. На думку фахівців, сексуально активними і схильними до випадкових зв’язків найчастіше є люди з коротким і широким обличчям.

Фахівці стверджують, що сексуальні фантазії це хороший спосіб розбудити жіноче лібідо і зробити секс більш яскравим. При цьому зовсім не обов’язково п

Сексологи розсекретили найпопулярніші жіночі фантазії

Секс | 07:00, 28.09.2022

Фахівці стверджують, що сексуальні фантазії це хороший спосіб розбудити жіноче лібідо і зробити секс більш яскравим. При цьому зовсім не обов’язково перетворювати еротичні сценки в реальність, досить просто помріяти про них.

Психологи розібралися, чому так відбувається, і виявили найбільш часті причини невірності.

Психологи розповіли, чому щасливі пари зраджують один одному

Сімейні справи | 12:00, 27.09.2022

Психологи розібралися, чому так відбувається, і виявили найбільш часті причини невірності.

Американський психолог Джоселін Вікл з’ясувала, що одружені працюючі жінки, мають менше шансів зіткнутися з депресією у похилому віці. Провівши лонгіт

Працюючі заміжні жінки щасливіші у старості — дослідження

Мама | 10:00, 26.09.2022

Американський психолог Джоселін Вікл з’ясувала, що одружені працюючі жінки, мають менше шансів зіткнутися з депресією у похилому віці. Провівши лонгітюдне дослідження емоційного благополуччя гетеросексуальних сімейних пар, Вікл наголосила на одній за

На початку ваших стосунків ви, ймовірно, не помічали недоліки свого партнера, і навпаки. Зараз, через місяці чи роки, це стає все важче й важче. Можли

9 ознак того, що у ваших стосунках проблеми

Психологія | 23:00, 25.09.2022

На початку ваших стосунків ви, ймовірно, не помічали недоліки свого партнера, і навпаки. Зараз, через місяці чи роки, це стає все важче й важче. Можливо, суперечки стають частішими або загострюються, або один із партнерів закривається, коли виникає к

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: