10 ознак токсичних батьків, які псують життя дитині

Adoption
Date
  • 4594 Переглядів
Всі проблеми і комплекси родом з дитинства. І якщо ви будете неправильно виховувати дитину – ви покалічите її емоційно на все життя.

7729_8.png (335.7 Kb)

Є різні батьки. Деякі дуже суворі і контролюють кожен аспект життя своєї дитини, інші – дуже спокійні і дозволяють дитині самостійно приймати рішення.

Час від часу всі батьки роблять помилки, але важливо вміти їх визнати. Ось 10 речей, які ви не повинні допускати в стосунках із дитиною:

1. Відсутність підтримки.
Деякі батьки вважають, що жорстка любов готує дитину до дорослого життя. Але це шкодить вашим стосункам, адже дитина буде знати, що не може розраховувати на вашу підтримку.

2. Постійна критика.
Так, ми хочемо, щоб діти були кращими. Але критика – не найкращий шлях до цього. Діти можуть помилятися і вчитися на помилках, батьки повинні це розуміти. Важливий баланс між похвалою і зауваженнями.

3. «Ти мені повинен».
Токсичні батьки часто думають, що діти повинні їм щось, тому що батьки витратили на них так багато часу і енергії. Дитина живе своїм життям, вона не просилася на цей світ, відповідно нічого вам не винна.

4. Образливі жарти.
Ніколи не знущайтеся над вашою дитиною через те, як вона виглядає або веде себе. Якщо у вас є вагомі підстави для занепокоєння, поговоріть зі своєю дитиною наодинці і спокійно.

5. Образливі стосунки.
Якщо ваші батьки ображали вас, то цілком можливо, що ви це будете робити і зі своїми дітьми. Не починайте це порочне коло.

6. Стримування емоцій.
Виховувати дитину з відношенням «Не плач» – шкідливо для здоров’я. Потрібно вчити дітей розуміти свої емоції, розповідати про свої почуття.

7. Лякати дитину.
Дисципліна – це добре, але дитина не повинна вас боятися. Інакше ви не зможете їй допомогти у важкій ситуації, адже вона просто про неї не розповість.

8. У дитини немає права голосу.
“Ти ще мала, що ти взагалі можеш розуміти?!” – такий підхід багатьох батьків. Але насправді, дитині важливо брати участь в сімейному житті, так ви вчите її проявляти ініціативу і не боятися висловлювати свою думку.

9. Втілювати мрії за рахунок дитини.
Не робіть з дитини свою копію. Нехай вона розвивається так, як хоче сама, робить те, що вважає цікавим і потрібним.

10. Постійний контроль.
Далі дитині гроші, а потім питаєте, на що вона їх витратила? Або більше того, після кожного свого промаху даруєте малюкові дорогі подарунки? Це не вихід.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, психологія дитини, токсичні стосунки, токсичні батьки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Під час війни ми часто стикаємося з важкими почуттями, з якими буває вако справитись. Психологи пропонують техніку «заземлення». Це можна зробити шлях

Як правильно "заземлятись" при негативних емоціях

Психологія | 01:30, 22.05.2022

Під час війни ми часто стикаємося з важкими почуттями, з якими буває вако справитись. Психологи пропонують техніку «заземлення». Це можна зробити шляхом взаємодії з навколишнім світом і зосередження на тому, що ми робимо.Спробуйте виконати просту впр

Діти випромінюють те, що у них закладають батьки.У більшості випадків. Однак, не лише мама й тато впливають на формування малюка, є ще дідусі і бабусі

Поради батькам, якщо дитина стала агресивною

Психологія | 10:00, 21.05.2022

Діти випромінюють те, що у них закладають батьки.У більшості випадків. Однак, не лише мама й тато впливають на формування малюка, є ще дідусі і бабусі, дітки з дитячого майданчика чи в садочку... І якщо одного дня ви раптом помітили що ваш син чи доч

Цей страх не береться ні з чого. Всьому є причина. Як правило, це певний момент (ситуація), яка з тих чи інших причин залишилася в пам'яті дитини, ну

Якщо дитина боїться темряви

Дитина | 10:00, 20.05.2022

Цей страх не береться ні з чого. Всьому є причина. Як правило, це певний момент (ситуація), яка з тих чи інших причин залишилася в пам'яті дитини, ну скажімо, зачепила її. Уява дитини зробила свою справу - вона перебільшила, доповнила і вже новий обр

Вчені дослідилии, що наші нейрони можуть шидще регенерувати можна завдяки здоровому способу життя і регулярному сеkсу. Нейрони – це клітини нервової с

Від чого регенерують наші нейрони? Ви будете здивовані

Психологія | 01:30, 20.05.2022

Вчені дослідилии, що наші нейрони можуть шидще регенерувати можна завдяки здоровому способу життя і регулярному сеkсу. Нейрони – це клітини нервової системи. Щоб захистити їх треба відмовитись від алкоголю, наркотиків, тютюну.

Звісно, у кожної людини - свої уподобання, однак, важко посперечатися з тим фактом, що більшості чоловікам подобаються жінки із фігурою

Які жінки подобаються усім чоловікам?

Мама | 07:00, 19.05.2022

Звісно, у кожної людини - свої уподобання, однак, важко посперечатися з тим фактом, що більшості чоловікам подобаються жінки із фігурою "пісочний годинник". Які ж типажі жінок зводять чоловіків з розуму?

Викрадення та зникнення дітей, на жаль, не рідкість у наш час. І щоб знизити ймовірність трагедії, експерти рекомендують більше уваги приділяти питанн

Чому не можна забороняти дітям кричати?

Психологія | 05:00, 19.05.2022

Викрадення та зникнення дітей, на жаль, не рідкість у наш час. І щоб знизити ймовірність трагедії, експерти рекомендують більше уваги приділяти питанням виховання та безпеки.

У дітей і підлітків, які страждають від депресії, в майбутньому вище ризик передчасної смерті, а також 65 різних хвороб і патологічних станів.

Лікарі: Депресія у дітей підвищує ризик важких захворювань

Психологія | 12:00, 16.05.2022

У дітей і підлітків, які страждають від депресії, в майбутньому вище ризик передчасної смерті, а також 65 різних хвороб і патологічних станів.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: