Кава має потужну протизапальну дію - медики

Adoption
Date
  • 362 Переглядів
Кава багата так званими поліфенолами. Це вторинні рослинні речовини з антиоксидантною дією. Датська дослідницька група представила перші докази, що протизапальний ефект таких поліфенолів подвоюється прийому білків. Кава з молоком буде таким поєднанням. Дослідники з Копенгагенського університету в Данії в недавньому дослідженні припустили, що кава з молоком може мати потужну протизапальну дію.

3142_14.jpeg (23.74 Kb)

Поліфеноли - це певні антиоксиданти, які часто зустрічаються у фруктах та овочах. Вони вважаються здоровими, тому що допомагають зменшити окислювальний стрес в організмі, який може призвести до запалення. Очевидно, що цей ефект можна значно посилити, якщо поєднувати антиоксиданти з білками.

Однак багато подробиць про механізм дії поліфенолів досі невідомі. У рамках поточного дослідження робоча група з Копенгагенського університету вивчила, як поліфеноли поводяться у поєднанні з амінокислотами, будівельними блоками білків. За словами професора Маріанни Ніссен Лун, результати багатообіцяючі.

"У дослідженні ми показуємо, що протизапальна дія поліфенолу на імунні клітини посилюється, коли він вступає в реакцію з амінокислотою", - пояснює керівник дослідження. Тому цілком можливо, що ця комбінація може благотворно впливати на запалення у людей.

У лабораторних експериментах дослідники опрацьовували запалені клітини поліфенолами. Було показано, деякі амінокислоти подвоюють ефект поліфенолів порівняно з прийомом лише їх.

У каві багато поліфенолів, а в молоці багато білків.

Кавові зерна природно багаті цінними поліфенолами. Молоко, з іншого боку, багате на білок. В іншому дослідженні вчені вже продемонстрували, що поліфеноли та білки зв'язуються один з одним у каві з молоком.

«Наші результати показують, що реакція між поліфенолами та білками також відбувається у деяких вивчених нами кавових напоях із молоком», — підтверджує Маріанна Ніссен Лунд. Те саме може ставитися і до смузі, в які додають молоко або йогурт. Однак це ще не досліджено. Подвійний ефект поліфенолів

Результати дослідження також цікаві для кінцевих користувачів, як і для харчової промисловості, тому що вони розкривають потенційний спосіб подвоїти ефект антиоксидантів за допомогою одного простого заходу. Не тільки кава містить багато поліфенолів

Інші продукти, такі як фрукти, овочі, чай, червоне вино та пиво, також багаті на поліфеноли, і додавання амінокислот також може підвищити їх ефективність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: кава, кава з молоком, протизапальна дія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дослідники католицького дослідницького університету міста Левен, Бельгія (KU Leuven) виявили біологічний механізм, який пояснює, чому деякі люди відчу

Вчені розкрили механізм, який викликає синдром подразненого кишечника

Хвороби | 01:30, 04.06.2023

Дослідники католицького дослідницького університету міста Левен, Бельгія (KU Leuven) виявили біологічний механізм, який пояснює, чому деякі люди відчувають біль у животі, коли вживають певну їжу.

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступо

Як негативні емоції можуть призвести до хвороб?

Хвороби | 08:00, 03.06.2023

Часто можуть траплятися такі ситуації, коли перед важливим іспитом чи співбесідою почав боліти живіт або ж раптово зникав голос перед важливим виступом на конференції. Це виникає через вразливість тіла до емоцій людини.

Медики активно використовують терапію за допомогою тварин. Особливо популярними є лікування кішками, кіньми та дельфінами.

Які хвороби лікують тварини?

Хвороби | 07:00, 03.06.2023

Медики активно використовують терапію за допомогою тварин. Особливо популярними є лікування кішками, кіньми та дельфінами.

Відповідно до досліджень вчених, низькі дози аспірину значно знижують ризик серцево-судинних захворювань, але підвищують ризик кровотечі.

Ризики та переваги низьких доз аспірину

Консультації | 14:00, 02.06.2023

Відповідно до досліджень вчених, низькі дози аспірину значно знижують ризик серцево-судинних захворювань, але підвищують ризик кровотечі.

В Австралії дослідники університету в Квінсленді виявили, що антидепресант флуоксетин сприяє формуванню стійкості багатьох бактерій до антибіотиків.

Лікарі розповіли, у чому головна шкода антидепресантів

Психологія | 08:00, 02.06.2023

В Австралії дослідники університету в Квінсленді виявили, що антидепресант флуоксетин сприяє формуванню стійкості багатьох бактерій до антибіотиків.

Вчені провели експеримент і з’ясували позитивний вплив плавання у холодній воді. Про це йдеться у дослідженні британських дослідників з Університетськ

Назвали спосіб, який допоможе позбутися депресії

Здоров'я | 05:00, 02.06.2023

Вчені провели експеримент і з’ясували позитивний вплив плавання у холодній воді. Про це йдеться у дослідженні британських дослідників з Університетського коледжу Лондона і Портсмутського університету.

Згідно з результатами нового дослідження, серед регулярних користувачів добавок вітаміну D спостерігалося менше випадків меланоми, ніж серед тих, хто

Вітамін D зменшує ризик меланоми, - вчені

Вітаміни | 01:30, 02.06.2023

Згідно з результатами нового дослідження, серед регулярних користувачів добавок вітаміну D спостерігалося менше випадків меланоми, ніж серед тих, хто не вживав. Відповідно до оцінок досвідчених дерматологів, люди, які регулярно приймають добавки з ві

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: