Тунельний синдром зап'ястя: причини

Adoption
Date
  • 3563 Переглядів
Синдром зап'ястного каналу викликається тиском на серединний нерв. Зап'ястний тунель - це вузький прохід, оточений кістками і зв'язками на долонній стороні кисті. Коли серединний нерв стискається, симптоми можуть включати оніміння, поколювання та слабкість у руці.

61_00191-hands-on-keyboard.jpg (36.09 Kb)


Анатомія зап’ястя, проблеми зі здоров’ям і, можливо, повторювані рухи рук можуть сприяти виникненню синдрому зап’ястного каналу.

Правильне лікування зазвичай знімає поколювання та оніміння та відновлює функцію зап’ястя та кисті.

Симптоми

Симптоми синдрому зап'ястного каналу зазвичай починаються поступово і включають:

Поколювання або оніміння. Ви можете помітити поколювання та оніміння в пальцях або руці. Зазвичай уражаються великий і вказівний, середній або безіменний пальці, але не мізинець. Ви можете відчути в цих пальцях відчуття, як удар електричним струмом.

Відчуття може поширюватися від зап’ястя до руки. Ці симптоми часто виникають, коли тримаєте кермо, телефон або газету, або можуть розбудити вас від сну.

Багато людей «трусять» руками, щоб спробувати полегшити симптоми. З часом відчуття оніміння може стати постійним.

Слабкість. Ви можете відчувати слабкість у руці та впускати предмети. Це може бути пов’язано з онімінням в руці або слабкістю м’язів великого пальця, які також контролюються серединним нервом.

Коли звертатися до лікаря

Зверніться до свого лікаря, якщо у вас є ознаки та симптоми синдрому зап’ястного каналу, які заважають вашій звичайній діяльності та режиму сну. Без лікування може виникнути постійне пошкодження нервів і м’язів.

Причини

Синдром зап'ястного каналу викликається тиском на серединний нерв.

Серединний нерв проходить від передпліччя через прохід у зап'ясті (зап'ястний тунель) до кисті. Він забезпечує відчуття долонної сторони великого пальця та пальців, крім мізинця. Він також забезпечує нервові сигнали для переміщення м’язів навколо основи великого пальця (рухова функція).

Все, що здавлює або дратує серединний нерв в просторі зап’ястного каналу, може призвести до синдрому зап’ястного каналу. Перелом зап’ястя може звузити зап’ястний канал і подразнювати нерв, а також набряк і запалення, викликані ревматоїдним артритом.

Фактори ризику

Ряд факторів пов’язують із синдромом зап’ястного каналу. Хоча вони не можуть безпосередньо викликати синдром зап’ястного каналу, вони можуть збільшити ризик подразнення або пошкодження серединного нерва. До них належать:

Анатомічні фактори. Перелом або вивих зап’ястя, або артрит, який деформує дрібні кістки зап’ястя, може змінити простір у зап’ястному каналі та чинити тиск на серединний нерв.

Люди, які мають менші зап'ястні канали, можуть мати більшу ймовірність розвитку синдрому зап'ястного каналу.

Ушкодження нервів. Деякі хронічні захворювання, такі як цукровий діабет, підвищують ризик пошкодження нервів, включаючи пошкодження серединного нерва.

Запальні стани. Ревматоїдний артрит та інші стани, які мають запальний компонент, можуть вплинути на оболонку навколо сухожиль в зап'ясті і чинити тиск на серединний нерв.

Ліки. Деякі дослідження показали зв’язок між синдромом зап’ястного каналу та застосуванням анастрозолу, препарату, який використовується для лікування раку молочної залози.

Ожиріння. Ожиріння є фактором ризику розвитку синдрому зап’ястного каналу.

Зміни рідини в організмі. Затримка рідини може підвищити тиск у зап’ястному каналі, дратуючи серединний нерв. Це часто зустрічається під час вагітності та менопаузи. Синдром зап'ястного каналу, пов'язаний з вагітністю, зазвичай покращується сам по собі після вагітності.

Інші медичні стани. Деякі стани, такі як менопауза, розлади щитовидної залози, ниркова недостатність і лімфедема, можуть збільшити ймовірність розвитку синдрому зап’ястного каналу.

Фактори робочого місця. Робота з вібраційними інструментами або на складальній лінії, яка вимагає тривалого або повторюваного згинання зап’ястя, може створити шкідливий тиск на серединний нерв або погіршити наявне пошкодження нерва, особливо якщо робота виконується в холодному середовищі.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, каналу, зап’ястного, синдрому, можуть, серединний, зап’ястя, ястного, оніміння, пошкодження


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

До уваги батьків поради, які потрібно запровадити у щоденну практику.

Як уникнути проблем із зором у дитини?

Дитина | 10:00, 18.08.2022

До уваги батьків поради, які потрібно запровадити у щоденну практику.

У новому дослідженні вчені показали, що краплі, які містять певний пробіотичний штам (Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12), зменшили триваліс

Пробіотик може допомогти в лікуванні коліків у немовлят

Дитина | 08:30, 18.08.2022

У новому дослідженні вчені показали, що краплі, які містять певний пробіотичний штам (Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12), зменшили тривалість щоденного плачу більш ніж на 50% у 80% із 40 немовлят, які отримували пробіотик один раз на день

Кортизол, або гормон стресу, необхідний для багатьох процесів, які проходять у організмі людини. Але його надлишок, який виникає через постійні стресо

Як знизити рівень стресу в організмі - медики

Профілактика і лікування | 05:00, 18.08.2022

Кортизол, або гормон стресу, необхідний для багатьох процесів, які проходять у організмі людини. Але його надлишок, який виникає через постійні стресові ситуації, може призвести до хронічного запального процесу і різних захворювань. Для боротьби з ци

Коли йдеться про міцне здоров’я чоловіків, ніщо не може зрівнятися зі здоровою збалансованою дієтою, яка включає різноманітні продукти з усіх груп. Ал

Користь зародків пшениці для здоров’я чоловіків

Здоров'я | 00:30, 18.08.2022

Коли йдеться про міцне здоров’я чоловіків, ніщо не може зрівнятися зі здоровою збалансованою дієтою, яка включає різноманітні продукти з усіх груп. Але є певна їжа, яку чоловіки можуть їсти, аби допомогти максимізувати споживання поживних речовин і з

Високий рівень цукру в крові під час вагітності може призвести до гестаційного діабету, піддаючи ризику вас і вашу дитину. Під час вагітності ваше тіл

Здорова їжа для зниження рівня цукру в крові під час вагітності

Вагітність та пологи | 00:30, 17.08.2022

Високий рівень цукру в крові під час вагітності може призвести до гестаційного діабету, піддаючи ризику вас і вашу дитину. Під час вагітності ваше тіло виробляє більше інсуліну, щоб підтримувати здоровий рівень цукру в крові, але іноді ви виробляєте

Дослідження показують, що сон менше дев’яти годин на ніч пов’язаний з когнітивними труднощами, психічними проблемами та меншою кількістю сірої речовин

Діти, які не висипаються, можуть відчувати згубний вплив на мозок і когнітивний розвиток, який зберігається з часом

Дитина | 23:00, 16.08.2022

Дослідження показують, що сон менше дев’яти годин на ніч пов’язаний з когнітивними труднощами, психічними проблемами та меншою кількістю сірої речовини в певних областях мозку.

Нічна маска для обличчя може покращити рівень енергії та життєвий тонус у людей, які страждають на апное уві сні, що пов’язане з хропінням і проблемам

Вчені: Маска для обличчя може допомогти боротися з проблемами сну

Здоров'я | 14:00, 16.08.2022

Нічна маска для обличчя може покращити рівень енергії та життєвий тонус у людей, які страждають на апное уві сні, що пов’язане з хропінням і проблемами з диханням у нічний час.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: