Як вберегти дитину від сезонних застуд і грипу

Adoption
Date
  • 1244 Переглядів
Волога погода, зниження температури повітря та брак сонця справді сприяють поширенню ГРВІ. Як і звичний формат навчання – у класах та аудиторіях, до якого повернулися школярі та студенти. Ускладнює ситуацію пандемія коронавірусної хвороби. Тому з початком нового навчального сезону батьки відчули тривогу за здоров’я своїх дітей.

6645_5.jpg (42.69 Kb)


Утім, у багатьох випадках захворювання можна попередити, заспокоюють лікарі. Адже доведено: одним із найпростіших способів захистити дітей і сім'ю загалом є підтримання в організмі на достатньому рівні вітаміну Д.

Група кальциферолів, об'єднана цією загальною назвою, відіграє ключову роль у протистоянні розвитку патологічних процесів у нашому організмі. Науковці давно встановили: вітамін Д підтримує антибактеріальний та антивірусний імунітет.

Холекальциферол, або вітамін Д3, виробляється у верхньому шарі шкіри, коли на неї потрапляє достатньо ультрафіолетового світла. У осінньо-зимовий період, коли бракує сонця, спостерігається нестача вітаміну в організмі. Дефіцит вітаміну Д, через його вплив на імунну систему, розглядають як один з чинників, що провокує сплеск захворювань в цей період.

Метааналіз 5 рандомізованих клінічних досліджень підтвердив доцільність використання вітаміну Д для профілактики інфекцій дихальних шляхів: грипу, пневмонії, ГРЗ. У групах пацієнтів, які приймали вітамін Д, випадків захворювань дихальних шляхів було на 42% менше, аніж у контрольній групі, яка не приймала жодних вітамінних добавок.

Метааналіз 12 досліджень установив зв'язок між браком вітаміну Д в організмі зі значним ризиком респіраторних інфекцій. У дітей, які захворіли на ГРВІ, рівень 25-OH-Д в сироватці крові був нижчим у середньому на 8.75 нмоль/л, ніж у здорових однолітків. Також науковці виявили, що в дітей з достатнім рівнем вітаміну Д перебіг захворювання був легшим та минав без ускладнень.

Відомо, що імунітет може бути вроджений та набутий (адаптивний). Саме вроджена імунна система допомагає нам змалечку відбивати атаки небезпечних патогенів, у той час, як набутий імунітет розвивається протягом життя при нашій взаємодії з різними інфекціями.

В нашому організмі вітамін Д зазнає низки перетворень. Спершу у печінці він перетворюється на форму 25-гідроксивітамін Д (25(OH)Д або кальцидіол), далі у нирках чи безпосередньо у цільових клітинах перетворюється у форму гормону: 1,25-дигідроксивітамін Д (або 1,25(ОН)2Д, або кальцитріол).

Саме у формі гормону вітамін Д регулює безліч біологічних реакцій, які здійснюють клітини вродженого імунітету: моноцити, макрофаги, дендритні клітини тощо. Зокрема, без Д-гормону ці клітини просто не зможуть синтезувати достатньої кількості бета-дефензину і кателіцидіну – внутрішніх антибіотиків організму.

Це своєю чергою може призвести до затягування і ускладнень перебігу інфекційних захворювань: туберкульозу, хронічного риніту, риносинуситу, грипу, вірусного гепатиту тощо.

Не менш важливим є вплив вітаміну Д на клітини набутого імунітету: В- і Т-лімфоцити. Достатній рівень вітаміну дозволяє цим клітинам правильно розпізнати віруси чи бактерії з якими не впоралась вроджена імунна система, а також надати адекватну реакцію на подразник, знижуючи ризик аутоімунізації (руйнації імунітетом власних клітин організму).

І останнє. Д-гормон пригнічує надмірну запальну реакцію організму на подразники. Запалення саме по собі є нормальним і необхідним явищем для боротьби з будь-якою інфекцією. Але виходячи із під контролю воно погіршує імунну відповідь руйнуючи власні імунні клітини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вітаміни, вітамін Д, профілактика, ГРВІ, грип, як не захворіти


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якими медикаментами варто запастись на випадок зараження COVID-19?

Комаровський назвав ліки, які мають бути в аптечці на випадок коронавірусу

Доктор Комаровский | 21:00, 20.01.2022

Якими медикаментами варто запастись на випадок зараження COVID-19?

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій

Що захистить дитину від вірусів і інфекцій та чому це потрібно знати вагітним?

Профілактика і лікування | 12:00, 20.01.2022

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій в дитинстві і в дорослому житті.

Вчені заявили, що антидепресант флувоксамін полегшує перебіг інфекції коронавірусу, якщо почати приймати його в самому початку хвороби.

Вчені: лікувати COVID-19 можна антидепресантами

Здоров'я | 09:00, 20.01.2022

Вчені заявили, що антидепресант флувоксамін полегшує перебіг інфекції коронавірусу, якщо почати приймати його в самому початку хвороби.

Склероз розвивається через проникнення в тканини мозку людини вірусу Епштейна — Барр.

Вчені назвали основну причину розвитку розсіяного склерозу

Здоров'я | 23:00, 19.01.2022

Склероз розвивається через проникнення в тканини мозку людини вірусу Епштейна — Барр.

Ніхто не любить хворіти. Особливо зараз, коли до грипу приєднався COVID-19. Постійний стрес, регулярні недосипи, погане харчування та дефіцит вітаміні

6 щоденних звичок для профілактики коронавірусу та грипу

Профілактика і лікування | 21:00, 19.01.2022

Ніхто не любить хворіти. Особливо зараз, коли до грипу приєднався COVID-19. Постійний стрес, регулярні недосипи, погане харчування та дефіцит вітамінів – все це робить імунну систему слабкою та підвищує сприйнятливість організму до гострих респіратор

Ризик повторного зараження становить 13% — МОЗ.

Інкубаційний період "Омікрону" становить 3 доби

Хвороби | 12:00, 19.01.2022

Ризик повторного зараження становить 13% — МОЗ.

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у

Що робити, якщо дитина в дитсадку часто хворіє?

Дошкільнята | 10:00, 19.01.2022

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у мами, яка тільки вийшла на роботу, додають хвилювань усій родині (і начальству! теж). Що ж робити?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: