Антибіотики не діють - що робити?

Adoption
Date
  • 513 Переглядів
Через резистентності збудників інфекційних захворювань до антибіотиків в країнах ЄС вмирають більше 30 тисячі пацієнтів на рік. Патогенні штами становлять серйозну загрозу.

8861_unnamed.jpg (41.42 Kb)


Протягом багатьох десятиліть здавалося, що інфекційні захворювання - ті, які викликані бактеріальними збудниками, - переможені: треба тільки підібрати відповідний антибіотик. Але сьогодні лікарі б'ють на сполох: в одній тільки Німеччині щороку від інфекційних захворювань помирають більше 2 тисяч чоловік тільки тому, що збудники-бактерії виявилися резистентні - нечутливі - до антибіотиків. Загроза дуже серйозна, і якщо не вжити необхідних заходів по боротьбі з патогенними штамами бактерій, до 2050 року в Європі, Північній Америці та Австралії можуть загинути близько двох з половиною мільйонів чоловік.

Бактерії-мутанти - серйозна загроза

До такого висновку прийшли члени Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), спираючись на дані актуального дослідження Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC). Було, зокрема, встановлено, що в порівнянні з 2019 роком кількість випадків зі смертельними наслідками через резистентності до антибіотиків збільшилася майже вдвічі. Велика частина смертей припадає в ЄС на країни півдня Європи - Португалію, Італію, Грецію.

Чому з'являються все нові бактерії-мутанти - патогенні штами, стійкі до антибіотиків?

Лікарі називають дві основні причини. Перша - недостатній рівень гігієни. Другий - занадто часте застосування антибіотиків, причому мова йде тут не тільки про людей, а й про тварин. М'ясо тварин, яких годували антибіотиками, може "заразити" резистентністю і людей, які його їдять. І, зрозуміло, резистентні до антибіотиків бактерії частіше зустрічаються у людей в тих країнах, де лікарі особливо охоче виписують антибіотики, або пацієнти вдаються до самолікування, приймаючи антибіотики без консультації з лікарем.

Обережніше з антибіотиками!

Необхідно, по-перше, серйозніше і швидше робити аналізи, вживати інших заходів для точного визначення у пацієнта збудника інфекційного захворювання - бактерій або вірусів, щоб вирішити, чи треба взагалі приймати антибіотики: проти вірусної інфекції вони все одно не допоможуть.

Ще один важливий фактор, який відзначають експерти, - ретельна санітарна гігієна самого медичного персоналу. Внутрішньолікарняні стійкі бактерії - так звані "госпітальні штами" - являють собою особливо серйозну загрозу ще й тому, що люди з ослабленою імунною системою (такі, як правило, і лежать в лікарні) ризикують більше за інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: патогени, бактерії, віруси, стійкість до антибіотиків, антибіотики, стійкість, мутації, вооз, поради, лікарі, консультації, приини, як запобігти


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій

Що захистить дитину від вірусів і інфекцій та чому це потрібно знати вагітним?

Профілактика і лікування | 12:00, 20.01.2022

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій в дитинстві і в дорослому житті.

Вчені заявили, що антидепресант флувоксамін полегшує перебіг інфекції коронавірусу, якщо почати приймати його в самому початку хвороби.

Вчені: лікувати COVID-19 можна антидепресантами

Здоров'я | 09:00, 20.01.2022

Вчені заявили, що антидепресант флувоксамін полегшує перебіг інфекції коронавірусу, якщо почати приймати його в самому початку хвороби.

Склероз розвивається через проникнення в тканини мозку людини вірусу Епштейна — Барр.

Вчені назвали основну причину розвитку розсіяного склерозу

Здоров'я | 23:00, 19.01.2022

Склероз розвивається через проникнення в тканини мозку людини вірусу Епштейна — Барр.

Ніхто не любить хворіти. Особливо зараз, коли до грипу приєднався COVID-19. Постійний стрес, регулярні недосипи, погане харчування та дефіцит вітаміні

6 щоденних звичок для профілактики коронавірусу та грипу

Профілактика і лікування | 21:00, 19.01.2022

Ніхто не любить хворіти. Особливо зараз, коли до грипу приєднався COVID-19. Постійний стрес, регулярні недосипи, погане харчування та дефіцит вітамінів – все це робить імунну систему слабкою та підвищує сприйнятливість організму до гострих респіратор

Ризик повторного зараження становить 13% — МОЗ.

Інкубаційний період "Омікрону" становить 3 доби

Хвороби | 12:00, 19.01.2022

Ризик повторного зараження становить 13% — МОЗ.

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у

Що робити, якщо дитина в дитсадку часто хворіє?

Дошкільнята | 10:00, 19.01.2022

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у мами, яка тільки вийшла на роботу, додають хвилювань усій родині (і начальству! теж). Що ж робити?

Вакцина від коронавірусу, створена за новою біотехнологією, з’явилася в США.

Вчені з Бостона розробили білкову вакцину від COVID-19 на основі антитіл альпаки

Щеплення | 08:30, 19.01.2022

Вакцина від коронавірусу, створена за новою біотехнологією, з’явилася в США.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: