Ботокс для лікування цикотинового шторму

Adoption
Date
  • 46 Переглядів
Коли люди чують про ботулінічний токсин, вони часто думають про одне з двох: про косметичний засіб, за допомогою якого зникають зморшки, або про смертельну отруту.

Лікування ботоксом


Але "чудодійна отрута", як його ще називають, був схвалений FDA для лікування захворювань, таких як хронічна мігрень, неконтрольоване моргання і певні м'язові спазми. А тепер група дослідників з Гарвардського університету та Інституту Броуда вперше довела, що вони можуть швидко виробляти токсин в лабораторії, щоб впливати на безліч різних білків, створюючи набір спеціально розроблених суперселективного білків, званих протеази, здатні сприяти нейрорегенераціі, регулювати гормони росту, заспокоювати нестримне запалення або послаблювати небезпечний для життя імунну відповідь, званий цитокіновий штормом.

"Теоретично існує дійсно висока стеля для кількості і типів умов, при яких ви могли б втрутитися", - сказав Тревіс Блюм, науковий співробітник кафедри хімії та хімічної біології і перший автор дослідження, опублікованого в Science.

Разом команда досягла двох перших: вони успішно перепрограмували протеази - ферменти, які розрізають білки, щоб активувати або деактивувати їх, - вирізати абсолютно нові білкові мішені, навіть деякі з яких мало або зовсім не схожі на нативні мішені вихідних протеаз, і одночасно уникайте поразки своїх початкових цілей.

Вони також почали вирішувати те, що Блюм назвав "класичним завданням біології": розробити методи лікування, які можуть проникати в клітину. На відміну від більшості великих білків, протеази ботулінічного токсину можуть проникати в нейрони в великих кількостях, що дає їм більш широке охоплення, що робить їх ще більш привабливими в якості потенційних лікарських засобів.

"Ми все ще намагаємося зрозуміти обмеження системи, але в ідеальному світі, - сказав Блюм, - ми можемо подумати про використання цих токсинів для теоретичного розщеплення будь-якого білка".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ботокс, лікування, здоров'я


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені з Університету Пенсільванії опублікували попередні дані перших етапів дослідження про здатність генної терапії лікувати вроджений амавроз Лебера

Генна терапія для лікування дитячої сліпоти

Дитина | 11:00, 21.04.2021

Вчені з Університету Пенсільванії опублікували попередні дані перших етапів дослідження про здатність генної терапії лікувати вроджений амавроз Лебера. Це ціле сімейство спадкових захворювань сітківки.

В авторитетному науковому журналі JAMA Pediatrics опубліковані результати дослідження, які показали, що у дітей, що переносять коронавірус в безсимпто

Синдром, який може виникнути у дитини після COVID-19

Дитина | 21:00, 20.04.2021

В авторитетному науковому журналі JAMA Pediatrics опубліковані результати дослідження, які показали, що у дітей, що переносять коронавірус в безсимптомній формі, частіше відзначається специфічний запальний синдром.

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Невакциновані діти: чи справді не будуть брати їх в садок і до школи

Дитина | 05:00, 20.04.2021

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Не секрет, що інтимна близькість і оргазм позитивно впливають на настрій, допомагають позбутися від стресу і навіть володіють знеболювальним ефектом.

Інтимне життя та менопауза: як бути жінці

Мама | 20:30, 19.04.2021

Не секрет, що інтимна близькість і оргазм позитивно впливають на настрій, допомагають позбутися від стресу і навіть володіють знеболювальним ефектом. Крім того, це і хороше фізичне навантаження, і профілактика судинних захворювань.

Яке правильне дозування ліків для дітей? Доцент Елке Крекельс та її колеги виявили, що для деяких ліків це можна визначити досить просто.

Визначаємо дозування ліків для дитини

Консультації | 19:45, 19.04.2021

Яке правильне дозування ліків для дітей? Доцент Елке Крекельс та її колеги виявили, що для деяких ліків це можна визначити досить просто.

Медичні дослідження показують, що діти з розладами сну частіше страждають від алергії, вушних інфекцій і проблем зі слухом. У них частіше виникають со

Як відбивається нестача сну на здоров'ї дитини

Дитина | 10:00, 19.04.2021

Медичні дослідження показують, що діти з розладами сну частіше страждають від алергії, вушних інфекцій і проблем зі слухом. У них частіше виникають соціальні та емоційні проблеми. Який ще негативний вплив має нестача сну на дитину?

Діти теж можуть страждати від головного болю. Правда, у них це трапляється рідше.

Якщо у дитини болить голова

Дитина | 09:30, 19.04.2021

Діти теж можуть страждати від головного болю. Правда, у них це трапляється рідше.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: