Чи правда, що грудне молоко може зникнути різко і безповоротно?

Adoption
Date
  • 131 Переглядів
Грудне молоко – ідеальне харчування для новонароджених та немовлят. Воно забезпечує різноманітними поживними речовинами, які потребує дитина для повноцінного розвитку. Однак що робити, коли воно раптово зникає?

7979_3.jpg (22.67 Kb)


Педіатр Марія Лозюк стверджує, що такий страх виникає у жінок внаслідок стресу. Адже останнім часом українці переживають дуже складний період. І мами, що годують грудьми, не є виключенням.

Проте в цьому питанні важливо розуміти, як взагалі відбувається процес лактації. У ньому беруть участь два гормони: пролактин і окситоцин. Пролактин відповідає за утворення молока, а окситоцин – за виділення з грудей, рух по протоках.

І саме завдяки цьому гормону, який ще називають гормоном щастя, любові, прив’язаності, відбувається виведення молока. Але що відбувається тоді, коли виникає стрес? На його фоні виробляється адреналін, який є антагоністом окситоцину.

Тобто адреналін не дозволяє молоку виділятися. Тому що пролактину виділяється набагато менше. Внаслідок цього у молочних залозах є молоко, але дитина не може його ефективно висмоктати.

Вона починає нервуватися біля грудей, тому мама вважає, що молоко зникло, перегоріло на фоні стресу, і перестає годувати дитину грудьми. Наслідком цьому є рідкі прикладання, які все зменшуються, тому що дитина починає наїдатися сумішшю і не хоче брати груди. Це призводить до того, що молока дійсно стає менше.

Чи правда, що грудне молоко може зникнути за день
За словами лікаря, молоко не може зникнути за добу. Адже протягом 9 місяців організм жінки створює ніби маленьку молочну фабрику, щоб потім годувати дитину тривалий період часу після народження.

І жінки, які завершили годувати грудьми, можуть помічати, що навіть після завершення грудного вигодовування молоко продовжує виділятися. Тож ні, молоко на фоні стресу не може зникнути просто за один день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: грудне молоко, немовля, новонароджений


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Грудне вигодовування є однією з найважливіших речей, які мати може подарувати своєму малюкові. Це натуральний процес, який не лише забезпечує дитину н

Важливі поради мамі для успішного грудного вигодовування

Мама | 00:01, 09.10.2023

Грудне вигодовування є однією з найважливіших речей, які мати може подарувати своєму малюкові. Це натуральний процес, який не лише забезпечує дитину необхідними поживними речовинами, але також сприяє її фізичному і емоційному розвитку.

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Лікарі винайшли перші ліки від післяпологової депресії

Післяпологовий період | 08:00, 25.09.2023

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Чого тільки не вимагало суспільство від матерів раніше: дитину треба виховати, будинок в ідеальному вигляді тримати, паралельно на роботу ходити, а на

7 токсичних вимог до матерів, на які плюнули сучасні жінки

Мама | 10:00, 24.09.2023

Чого тільки не вимагало суспільство від матерів раніше: дитину треба виховати, будинок в ідеальному вигляді тримати, паралельно на роботу ходити, а на себе можна й рукою махнути. На жаль, такі стереотипи досі живі, але позитивні зміни вже помітні. Ми

Відразу після народження малюка поміщають на живіт матері. Породіллю та малюка обов’язково накривають теплою ковдрою — це знижує виробництво адреналін

«Золота година» після пологів: Чому вона необхідна мамі і дитині?

Післяпологовий період | 08:30, 24.09.2023

Відразу після народження малюка поміщають на живіт матері. Породіллю та малюка обов’язково накривають теплою ковдрою — це знижує виробництво адреналіну та сприяє утворенню окситоцину та пролактину, гормону важливого для грудного вигодовування. Важлив

Післяпологовий період – це не лише метелики в животі, неймовірне щастя і усвідомлення, що ти вмієш любити так сильно, як ніколи раніше й подумати не м

Як прийняти своє тіло після пологів?

Післяпологовий період | 21:15, 23.09.2023

Післяпологовий період – це не лише метелики в животі, неймовірне щастя і усвідомлення, що ти вмієш любити так сильно, як ніколи раніше й подумати не могла. Це втома від безсонних ночей; страх, що ти не впораєшся, що щось зробиш не так; невдоволення в

Пластичний хірург Артем Єфремов розповів, з якими проблемами найчастіше стикаються жінки після пологів.

Тіло після пологів: що найбільше не подобається жінкам?

Післяпологовий період | 10:00, 21.09.2023

Пластичний хірург Артем Єфремов розповів, з якими проблемами найчастіше стикаються жінки після пологів.

Далеко не кожен знає, як боротися з підвищеною температурою так, щоб не нашкодити новонародженому.

Ефективні способи зниження температури для годуючої мами

Профілактика і лікування | 22:00, 19.09.2023

Далеко не кожен знає, як боротися з підвищеною температурою так, щоб не нашкодити новонародженому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: