Вправи після кесаревого розтину: що безпечно, а що ні

Adoption
Date
  • 702 Переглядів
Якщо ви хочете повернутися до фізичних вправ після пологів, слід враховувати кілька факторів. Оскільки немає двох однакових пологів, ваш випадок потрібно оцінити відповідно до ваших унікальних потреб.

7658_9707_one_max.jpg (22.46 Kb)


Починаючи з 1990-х років, кількість пологів шляхом кесаревого розтину неухильно зростає в усьому світі. Згідно з даними, зібраними у 169 країнах, у 2018 році 21% усіх пологів було проведено за допомогою кесаревого розтину. У Північній Америці понад 30% усіх пологів припадає на кесарів розтин.

Незважаючи на те, що кесарів розтин став поширеним явищем, ця процедура все ще є серйозною операцією, і її слід розглядати як таку. Як і всі інші серйозні операції, після кесаревого розтину потрібні тижні для належного відновлення та загоєння.

Вправи після кесаревого розтину зазвичай потрібно відкласти на довше, ніж після вагінальних пологів. Також важливо не напружуватися після кесаревого розтину: це може підвищити ризик інфекції та інших ускладнень, які можуть продовжити ваше одужання.

Коли безпечно займатися спортом після кесаревого розтину?

Якщо у вас були пологи через кесарів розтин, зачекайте, щоб перейти до режиму вправ після вагітності щонайменше через шість тижнів після пологів, після того як ви відвідаєте свого медичного працівника. Проходження цих двох етапів перед початком тренувань є життєво важливим для того, щоб ваше відновлення пройшло гладко.

Пологи та кесарів розтин травмують організм, а перенапруження може викликати проблеми.

Якщо ви хочете змусити своє тіло рухатися до 4–6-тижневого післяпологового огляду, почніть з м’якої фізичної активності з незначним навантаженням, наприклад ходьби.

Після того, як ваш медичний працівник схвалить виконування вправ після пологів, ви зможете повільно повернутися до звичайної рутини тренувань протягом кількох тижнів або місяців. Постнатальні вправи після кесаревого розтину можуть виглядати зовсім не так, як ваш режим вправ до вагітності, але це цілком нормально.

М’які вправи протягом перших шести тижнів

Інтенсивні вправи, тренування для підтягування живота та повномасштабні кардіотренування – однозначно не дозволені протягом перших шести тижнів після кесаревого розтину. Ось кілька речей, які ви можете зробити, як тільки відчуєте, що готові:

Ходьба — як тільки ви зможете встати і пересуватися, кілька разів вийдіть з дому та обійдіть житловий квартал.
Вправи для м’язів тазового дна — можливо, ви вже виконували вправи для м’язів тазового дна під час вагітності, і якщо ви робили це, ви знаєте, наскільки вони важливі. Як тільки вам дзволить лікар, ви можете продовжити виконання вправ Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна, які підтримують ваш сечовий міхур, кишечник і матку.
Практикуйте правильну поставу. Вагітність, кесарів розтин і годування грудьми можуть сприяти поганій поставі. Потренуйтеся сидіти з прямою спиною та відведеними плечами. Це допоможе вам зміцнити м'язи живота і підтримати спину.
Легка розтяжка — Зосередьтеся на розтягуванні шиї, плечей, рук і ніг легкими розтяжками, які не тиснуть на шрам після кесаревого розтину.

Вправи, яких слід уникати після кесаревого розтину
Вашому тілу потрібно кілька місяців, щоб відновитися, перш ніж ви знову почнете займатися інтенсивними фізичними вправами з високим навантаженням і певними вправами для живота. Уникайте наступних тренувань протягом кількох місяців після кесаревого розтину:

Вправи для зміцнення черевної порожнини, які викликають випинання живота, такі як присідання та стискання, а також вправи, які сильно навантажують черевну стінку, такі як підняття ніг і велосипед.
Вправи, які передбачають стрибки, як-от стрибки через скакалку, тяги в присіданнях, стрибки та пліометричні вправи.
Спринт або біг.
Заняття інтенсивними фізичними вправами.
Будь-яка вправа, яка тягне або створює тиск на шрам від кесаревого розтину.
Будь-які вправи, які викликають біль.

Протягом перших кількох місяців після кесаревого розтину зосередьтеся на тренуваннях без навантаження та з невеликим навантаженням і якщо ви не впевнені, що щось надто інтенсивне, краще просто уникати цього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, пологи, кесарів, розтин, вправи, після пологів, тижні, вправи на живіт, лікар, післяпологовий період


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Кесарів розтин - це зовсім інший вид анродження дитини, ніж природні пологи. Він має свої переваги і недоліки як для мами, так і для немовляти. Тож сь

Відновлення мами після кесаревого розтину

Післяпологовий період | 08:30, 06.05.2024

Кесарів розтин - це зовсім інший вид анродження дитини, ніж природні пологи. Він має свої переваги і недоліки як для мами, так і для немовляти. Тож сьогодні поговоримо про відновлення породіллі після народження дитини за допомогою кесарів розтину.

Перші тижні після народження дитини дуже важливі для мами - відновлення як емоційного, так і фізичного здоров'я повинні бути на тому ж рівні, що й важ

Мамі потрібен рік на відновлення після пологів

Післяпологовий період | 08:30, 03.05.2024

Перші тижні після народження дитини дуже важливі для мами - відновлення як емоційного, так і фізичного здоров'я повинні бути на тому ж рівні, що й важливість самопочуття немовляти. Тож треба знати, як наш організм відновлюється після стресу, яким є п

Якщо про перебіг вагітності і пологи є багато інформації, то про післяпологовий період - значно менше, особливо щодо стану здоров'я мами. Один з таких

Виділення після пологів: норма і патологія

Післяпологовий період | 14:50, 29.04.2024

Якщо про перебіг вагітності і пологи є багато інформації, то про післяпологовий період - значно менше, особливо щодо стану здоров'я мами. Один з таких моментів - це лохії - виділення після пологів, які з'являються у кожної породілі.

Якщо жінка зробила пластику грудей, чи може вона, народивши дитину, годувати її грудним молоком? Чи це не шкодить їй самій і новонародженій дитині?

Чи можна годувати грудьми після мамопластики?

Післяпологовий період | 06:20, 29.04.2024

Якщо жінка зробила пластику грудей, чи може вона, народивши дитину, годувати її грудним молоком? Чи це не шкодить їй самій і новонародженій дитині?

Стало відомо, що не лише у жінок змінюється мозок при народженні дитини.Такі ж зміни відбуваються і з чоловіками, коли ті стають татусями. Давайте діз

Як змінюється мозок чоловіка, коли він стає батьком?

Тато | 01:20, 19.04.2024

Стало відомо, що не лише у жінок змінюється мозок при народженні дитини.Такі ж зміни відбуваються і з чоловіками, коли ті стають татусями. Давайте дізнаємося детальніше.

Європейська та Американська асоціації дерматологів не вказують жодних протипоказів щодо лазерної епіляції у жінок, які годують. Також нема досліджень

Чи можна робити епіляцію жінкам, які годують грудьми?

Післяпологовий період | 14:50, 13.04.2024

Європейська та Американська асоціації дерматологів не вказують жодних протипоказів щодо лазерної епіляції у жінок, які годують. Також нема досліджень з приводу того, що епілювання у молодих мам може бути менш ефективним через зміну гормонального рівн

Однією і найпоширеніших причин рясного випадання волосся є гормональні зміни, що відбуваються в організмі.

У післяпологовий період на випадання волосся впливають три ключові причини

Післяпологовий період | 14:50, 01.04.2024

Однією і найпоширеніших причин рясного випадання волосся є гормональні зміни, що відбуваються в організмі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: