Чому дитина не може адаптуватися в школі?

Adoption
Date
  • 346 Переглядів
Якщо ви бачите, що вже пройшло достатньо часу, а ваш син чи дочка досі не можуть адаптуватися до нових правил в житті: підйом, школа, навчання, уроки, нові друзі, - тоді варто брати ситуацію під контроль.

7650_11.jpg (31.86 Kb)

Новий клас — сильний стрес для дитини. Як тебе приймуть, як оцінять і що подумають про портфель — у школярів є маса приводів для переживань. Катерина Стригін розповідає, як допомогти дитині пережити цей період.

Ще вчора ваш карапуз солодко посміхався, роблячи пасочки в пісочниці, а сьогодні він вже йде в школу, де — о жах! — його можуть ображати, не принимати, де у нього можуть виникнути труднощі. Ви не зможете весь час бути поруч з підростаючим сином або дочкою, але зможете зробити так, щоб адаптація дитини до школи — і особливо в першому класі — пройшла максимально безболісно. Як для неї, так і для вас.

Опинитися і працювати в незнайомому колективі — сильний стрес для будь-якої людини, а особливо маленькокої. Найважче доводиться дітям з обмеженими можливостями, порушенням поведінки і тривалою дезадаптацією або надчутливий хлопцям, прив’язаним до конкретної людини, місця або умов. Але навіть іншим буває складно.

Згідно за нормативними стандартам, адаптація триває від 2 тижнів до 2 місяців. Ось кілька правил, які полегшать дитині процес звикання до нового способу життя в школі або просто звикнути до нових однокласників.

Режим важливий для роботи нервової системи — процеси гальмування і збудження повинні бути пов’язані з біологічним годинником.

Постарайтеся не перевантажувати дитину додатковими гуртками і тренуваннями, однак протягом дня у школяра має бути час на активний відпочинок.

Якщо ще 31 серпня ви разом з дитиною прокидалися в полудень, снідали в ліжку, не вмиваючись, а 1 вересня йому вже потрібно встати о сьомій ранку і екстрено зібратися в школу — стрес гарантований.

Уникнути цього допоможе поступовий перехід від розслабленого «літнього» режиму до більш чіткого. За два-три тижні до початку навчального року поступово введіть більш ранній відбій і більш ранній підйом при загальному збереженні 9-10 годин сну. Можна почати невимушену, але регулярну підготовку школяра до уроків — не більше півгодини в день.

Якщо малюк — майбутній першокласник, розкажіть йому про те, які предмети його чекають в перший рік навчання. І звичайно, не забувайте про читання літератури зі шкільної програми — воно теж має стати щоденною традицією.

Сформуйте в очах дитини позитивний образ педагога. Поясніть, що викладач — майстер своєї справи, шанобливо ставиться до учнів, до нього прислухаються і часто звертаються за порадою, допомогою.

Постарайтеся не обговорювати педагога, якщо поруч знаходиться дитина. Дуже погано, якщо батько і вчитель у присутності дітей сперечаються про правильність їх виховання, звинувачують один одного в педагогічних помилках, надмірної доброти або суворості.

В цьому випадку підривається і учительський, і батьківський авторитет. А страждає через це дитина. Адже високий авторитет близьких дорослих — основа успішного виховання.

Навіть в першому класі діти повинні вміти одягатися і вмиватися самі. Якщо у дитини не виходить швидко збиратися, можна потренуватися у вихідні дні або перетворити процес в гру.

Ще одна порада: промовляти всі дії разом з малюком. Так він навчиться швидше. У ситуації, якщо, наприклад, у дитини вийшло одягнутися не зовсім акуратно, відведіть його до дзеркала і попросіть оцінити зовнішній вигляд. Можна обернути побачене в жарт і вирішити проблему без різких зауважень і оціночних фраз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: уроки, навчання, школа, адаптація, дитина


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Ці 8 правил допоможуть вашій дитині краще справлятись з навчанням.

Як батьки можуть допомогти дитині у навчанні?

Дитина | 01:30, 04.01.2022

Ці 8 правил допоможуть вашій дитині краще справлятись з навчанням.

Батьки часто бояться пускати дитину до школи після хвороби, адже достеменно невідомо, чи вилікувалось чадо до кінця, чи встигла імунна система віднови

Дитина захворіла і одужала: Коли можна йти до школи?

Хвороби | 05:00, 30.12.2021

Батьки часто бояться пускати дитину до школи після хвороби, адже достеменно невідомо, чи вилікувалось чадо до кінця, чи встигла імунна система відновитися. Тому всі відповіді на хвилюючі запитання ви отримаєте, переглянувши відео з доктором Комаровсь

1. Школа це лише помічник. Не замінник Вас, а лише помічник, а звідси випливають два підпункти.

Як батькам реагувати на погані оцінки дитини?

Навчання | 08:00, 22.12.2021

1. Школа це лише помічник. Не замінник Вас, а лише помічник, а звідси випливають два підпункти.

Для того, щоб дитина розвивалася правильно і гармонійно їй необхідні книги, але не тільки казки, віршики чи потішки. Які книги для дитини від 0 до 3 р

ТОП-4 розвиваючих книги для дітей від 0 до 3 років: мамі на замітку

Дитина | 23:00, 17.12.2021

Для того, щоб дитина розвивалася правильно і гармонійно їй необхідні книги, але не тільки казки, віршики чи потішки. Які книги для дитини від 0 до 3 років допоможуть їй розвиватися та освоювати нові навички?

Скільки часу дитина повинна щодня приділяти виконанню домашніх завдань? Про встановлені законодавством строки розповів освітній омбудсмен Сергій Горба

Скільки часу дитина повинна витрачати на домашні завдання?

Школярі | 05:00, 16.12.2021

Скільки часу дитина повинна щодня приділяти виконанню домашніх завдань? Про встановлені законодавством строки розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Основним травмуючим фактором, що закладається з дитинства, є підвищені вимоги до дитини. Часто дитина чує, що в неї вкладаються сили, засоби і вона ма

Поради як впоратися зі стресом перед іспитами

Дитина | 17:00, 10.12.2021

Основним травмуючим фактором, що закладається з дитинства, є підвищені вимоги до дитини. Часто дитина чує, що в неї вкладаються сили, засоби і вона має виправдати вкладене.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: