Як вибрати вітаміни для годуючої мами?

Adoption
Date
  • 153 Переглядів
Ще порівняно недавно фахівці-медики рекомендували молодим матерям, що годують, приймати якомога більше синтетичних вітамінів для заповнення втраченого при годуванні дитини ресурсу. З часом наукові дослідження показали, що далеко не завжди мамам корисно зловживати вітамінами, адже в надмірній кількості дані речовини здатні викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. В інтернеті є чимала кількість міфів про вживання вітамінів та мінералів.

2881_9.jpeg (38.06 Kb)

Необхідно вживати якомога більше вітамінів

Досить поширений міф серед необізнаних людей. Річ у тому, що більшу частину мінералів, вітамінів та інших корисних речовини молода мама отримує разом з їжею, а вітамінні добавки виступають як доповнення. Якщо жінка буде зловживати вітамінами, то зайві речовини просто не будуть засвоюватися організмом.

Корисні речовини, що передаються дитині, мати отримує з їжі

Згідно з результатами досліджень, створення грудного молока для вигодовування новонародженого відбувається не з їжі, а з крові. Тому, якщо в організмі жінки, що годує, в певний момент не вистачає якогось вітаміну, то її організм просто візьме його з власних запасів і передасть дитині разом з молоком. Однак при тривалій недостачі поживних речовин мати ризикує отримати серйозні проблеми зі здоров'ям.

Синтетичні вітаміни не можуть нашкодити організму

Надлишок вітамінів в організмі викликає більш серйозні проблеми зі здоров'ям, ніж їх недостача. Через перенасичення корисними мікроелементами у матері може розвинутися гіпервітаміноз, що тягне за собою порушення функцій печінки та нирок.

Безконтрольний самостійний прийом вітамінів допомагає при гіповітамінозі

Самі по собі вітаміни – це лікарські препарати, які прописуються фахівцями при наявності певних проблем з організмом. Тому не рекомендується безконтрольно приймати ліки без призначення лікаря.

Правильний вибір раціону для забезпечення організму вітамінами

Існує певний перелік харчових продуктів, обов'язкових до вживання матір'ю, яка годує. Даний список включає:

М'ясо. Продукт є основним джерелом білка, який активно витрачається при формуванні грудного молока. Крім цього, м'ясо багате залізом, при нестачі якого знижується рівень гемоглобіну.

Яйця. Комплекс вітамінів В2, В3, В5 та В12, що міститься в яйцях, робить цей продукт одним з найкорисніших для молодих матерів.

Рибу. Кислоти, фосфор, магній та йод – це далеко не повний список вітамінів та мікроелементів, які є в рибі.

Молочні продукти. При нестачі кальцію, одержуваного з молока, молода мама ризикує отримати проблеми з зубами, волоссям та нігтями.

Овочі. Багаті на вітамін С та фосфор зелені овочі дуже важливі для організму матері-годувальниці.

Соняшникова та оливкова олія. Продукт містить вітамін Е, сприятливо діє на кількість формованого в організмі молока.

Горіхи. Вітамін В6, фосфор та інші корисні речовини містяться в волоських, лісових й мигдальних горіхах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вітаміни для годуючої мами, вітаміни під час лактації


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в

Як депресія мами може вплинути на інтелект дитини?

Мама | 19:56, 25.11.2023

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження ди

У якому віці найкраще народжувати дитину: несподівані цифри від науковців

Плануємо дитину | 12:00, 25.11.2023

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження дитини становить від 30 до 39 років.

Дієта, збагачена бобовими та жирною рибою, може допомогти

Як мамі відтермінувати менопаузу?

Мама | 00:30, 25.11.2023

Дієта, збагачена бобовими та жирною рибою, може допомогти "відтермінувати" менопаузу у жінок. Науковці переконані, що поїдання вишуканих вуглеводів, таких як макарони, може прискорити її початок.

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?

Чому не варто забороняти дитині плакати?

Дитина | 07:30, 24.11.2023

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?", тепер психологи радять батькам не забороняти дітям плакати. І ось чому.

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Якою має бути поведінка мами щодо сина?

Мама | 02:00, 24.11.2023

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Як мамі впоратися з емоційним вигоранням?

Мама | 00:30, 24.11.2023

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відм

Як зберігати особисті кордони дитини?

Дитина | 16:55, 23.11.2023

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відміну від дорослих, маленькій особистості важко відстоювати свої кордони. Допомогти у цьому можуть лиш

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: