Як вибрати вітаміни для годуючої мами?

Adoption
Date
  • 417 Переглядів
Ще порівняно недавно фахівці-медики рекомендували молодим матерям, що годують, приймати якомога більше синтетичних вітамінів для заповнення втраченого при годуванні дитини ресурсу. З часом наукові дослідження показали, що далеко не завжди мамам корисно зловживати вітамінами, адже в надмірній кількості дані речовини здатні викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. В інтернеті є чимала кількість міфів про вживання вітамінів та мінералів.

2881_9.jpeg (38.06 Kb)


Необхідно вживати якомога більше вітамінів

Досить поширений міф серед необізнаних людей. Річ у тому, що більшу частину мінералів, вітамінів та інших корисних речовини молода мама отримує разом з їжею, а вітамінні добавки виступають як доповнення. Якщо жінка буде зловживати вітамінами, то зайві речовини просто не будуть засвоюватися організмом.

Корисні речовини, що передаються дитині, мати отримує з їжі

Згідно з результатами досліджень, створення грудного молока для вигодовування новонародженого відбувається не з їжі, а з крові. Тому, якщо в організмі жінки, що годує, в певний момент не вистачає якогось вітаміну, то її організм просто візьме його з власних запасів і передасть дитині разом з молоком. Однак при тривалій недостачі поживних речовин мати ризикує отримати серйозні проблеми зі здоров'ям.

Синтетичні вітаміни не можуть нашкодити організму

Надлишок вітамінів в організмі викликає більш серйозні проблеми зі здоров'ям, ніж їх недостача. Через перенасичення корисними мікроелементами у матері може розвинутися гіпервітаміноз, що тягне за собою порушення функцій печінки та нирок.

Безконтрольний самостійний прийом вітамінів допомагає при гіповітамінозі

Самі по собі вітаміни – це лікарські препарати, які прописуються фахівцями при наявності певних проблем з організмом. Тому не рекомендується безконтрольно приймати ліки без призначення лікаря.

Правильний вибір раціону для забезпечення організму вітамінами

Існує певний перелік харчових продуктів, обов'язкових до вживання матір'ю, яка годує. Даний список включає:

М'ясо. Продукт є основним джерелом білка, який активно витрачається при формуванні грудного молока. Крім цього, м'ясо багате залізом, при нестачі якого знижується рівень гемоглобіну.

Яйця. Комплекс вітамінів В2, В3, В5 та В12, що міститься в яйцях, робить цей продукт одним з найкорисніших для молодих матерів.

Рибу. Кислоти, фосфор, магній та йод – це далеко не повний список вітамінів та мікроелементів, які є в рибі.

Молочні продукти. При нестачі кальцію, одержуваного з молока, молода мама ризикує отримати проблеми з зубами, волоссям та нігтями.

Овочі. Багаті на вітамін С та фосфор зелені овочі дуже важливі для організму матері-годувальниці.

Соняшникова та оливкова олія. Продукт містить вітамін Е, сприятливо діє на кількість формованого в організмі молока.

Горіхи. Вітамін В6, фосфор та інші корисні речовини містяться в волоських, лісових й мигдальних горіхах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вітаміни для годуючої мами, вітаміни під час лактації


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи знайомі вам такі ситуації: малюк був півдня або цілий день із бабусею (з нянею, в садочку), і тут приходьте ви - і дитину як підмінили: капризи, ва

Дитина зустрічає маму з роботи капризами. Чому?

Мама | 12:10, 23.07.2024

Чи знайомі вам такі ситуації: малюк був півдня або цілий день із бабусею (з нянею, в садочку), і тут приходьте ви - і дитину як підмінили: капризи, валяння на підлозі, істерики?

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Якщо ви часто кричите на свою дитину

Мама | 10:30, 23.07.2024

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Більшість пар вважають, що запорука романтики – вечері у шикарних ресторанах, поїздки на вихідні та відверту спідню білизну.

Романтика в стосунках після народження дитини - це міф?

Сімейні справи | 09:30, 23.07.2024

Більшість пар вважають, що запорука романтики – вечері у шикарних ресторанах, поїздки на вихідні та відверту спідню білизну.

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практич

Як підготувати дитину 3-4 років до народження молодшого братика чи сестрички?

Сімейні справи | 08:30, 23.07.2024

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практично на 100%, так чи інакше проявлятимуться. І це абсолютно нормально.

Немає жодних правил, порад та іншого. Є лише ваша взаємна домовленість. Можливо, ви вирішите, що чоловік займатиметься приготуванням їжі, а ви берете

Як батькам залишатися на одній хвилі після народження дитини?

Післяпологовий період | 06:20, 23.07.2024

Немає жодних правил, порад та іншого. Є лише ваша взаємна домовленість. Можливо, ви вирішите, що чоловік займатиметься приготуванням їжі, а ви берете на себе турботи за малюком просто тому, що вам обом це подобається і добре виходить. І це нормально.

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Взаємозв'язок мами і немовляти просто унікальний - дослідження

Мама | 00:30, 23.07.2024

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Не варто логічно переконувати дитину, говорячи їй, що нічого боятися. Малюк уже боїться і логіка батьків йому не допоможе. Краще сказати:

Як батькам реагувати на дитячі страхи?

Дитина | 12:10, 22.07.2024

Не варто логічно переконувати дитину, говорячи їй, що нічого боятися. Малюк уже боїться і логіка батьків йому не допоможе. Краще сказати: "Я з тобою".

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: