Як лікувати ангіну у дітей?

Adoption
Date
  • 138 Переглядів
Однією з частих причин звернення до педіатра є запальний процес у ротоглотці дитини. Патологію, що характеризується переважно інфекційним ураженням задньої стінки глотки і безпосередньо мигдалин, по-науковому називають фарингіт і тонзиліт. Але через те, що в більшості випадків запалення мигдалин залучає до процесу й задню стінку горлянки, то заведено об’єднувати ці захворювання в одну клінічну групу «тонзилофарингіт».

5199_5.jpg (32.98 Kb)

Отже, ангіна, або гострий тонзиліт — це гостре інфекційно-алергічне захворювання, яке проявляється запаленням піднебінних мигдалин і викликається бактеріальними інфекціями, частіше за все бета-гемолітичним стрептококом групи А (20-30% усіх тонзилофарингітів у дітей), стафілококом або їх комбінацією.

Варто зазначити, що ангіна у дітей до року буває вкрай рідко, в результаті анатомічної недорозвиненості лімфаденоїдного глоткового кільця, що представлене піднебінною, трубною, глотковою, язиковою мигдалинами, а також у зв’язку з набутим від матері антитоксичним і антимікробним стрептококовим імунітетом.

Зазвичай, хворі на ангіну проходять курс лікування в домашніх умовах. Госпіталізація в інфекційний стаціонар проводиться тільки при дуже тяжких або ускладнених формах хвороби.

Основою лікування при більшості різновидів ангіни є дотримання щадного режиму, консервативної медикаментозної, а також місцевої терапії. Перші два-три дні бажано дотримуватися ліжкового режиму, з подальшим переходом на загальний, але без фізичних навантажень. Дієта, у випадку цього захворювання, переважно молочно-рослинна, м’яка, збалансована вітамінами.

Місцеве лікування передбачає полоскання рота різноманітними видами антисептиків, як природними (відвар шавлії, ромашки, кори дуба), так і синтетичними (спрей і розчини на основі йоду, фурациліну та інших речовин). За наявності лихоманки рекомендується рясне пиття, а якщо температура хворого вища ніж 38,5 °С , показані жарознижувальні.

Усі хворі, незалежно від стадії та виду гострого тонзиліту, потребують проведення антибіотикотерапії, як для швидкого та ефективного покращення стану, так і для запобігання розвитку маси ускладнень. Варто зазначити, що приймання будь-якого з антибіотиків варто починати тільки після консультації з лікарем, а також суворо за його рекомендацією.

У разі грибкової та герпетичної ангіни антибіотики категорично протипоказані, потребується прийом мікотичних або протигерпетичних засобів відповідно.

Також варто зазначити найбільш радикальний метод лікування ангіни – видалення мигдалин. Операція з їх видалення має назву тонзилектомія. Але до цієї процедури вдаються лише в ситуаціях з частими повторними загостреннями захворювання з переходом в хронічну форму та за наявності постійних гнійних загострень чи синдрому апное.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ангіна у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Вірус передається від людини до людини через руки, він може за

Чим поліомієліт загрожує дітям і як запобігти зараження?

Хвороби | 06:20, 27.05.2024

Поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Вірус передається від людини до людини через руки, він може залишатись на іграшках та побутових речах.

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз

Науковці виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 00:30, 27.05.2024

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз "безпліддя"?! Як тепер стало відомо, за нього відповідає один ген. І його виявили українські вчені.

Правильно зібрана аптечка дозволить почуватися впевнено у випадку виникнення непередбачуваних ситуацій зі здоров’ям.

Що має бути у домашній аптечці?

Здоров'я | 14:50, 26.05.2024

Правильно зібрана аптечка дозволить почуватися впевнено у випадку виникнення непередбачуваних ситуацій зі здоров’ям.

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштов

Де в Україні безкоштовно лікувати безпліддя?

Безпліддя | 11:20, 26.05.2024

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштовно, всі кошти медзакладу сплачує держава.

Щодо кави багато сууперечливих тем: поки одні медики стверджують, що вона небезпечна для гіпертоніків і тих, хто має серцево-судинні захворювання, інш

Еспресо може допомогти уникнути хвороби Альцгеймера – вчені

Здоров'я | 09:30, 26.05.2024

Щодо кави багато сууперечливих тем: поки одні медики стверджують, що вона небезпечна для гіпертоніків і тих, хто має серцево-судинні захворювання, інші пропонують випивати напій щодня, щоб запобігти серйозних захворювань.

Нове дослідження, показує, що штучний інтелект безпечно використовувати для виявлення раку грудей, і він може зробити роботу лікарів ще ефективнішими.

ШІ виявив на 20% більше випадків раку молочної залози, ніж досвідчені лікарі

Хвороби | 07:40, 26.05.2024

Нове дослідження, показує, що штучний інтелект безпечно використовувати для виявлення раку грудей, і він може зробити роботу лікарів ще ефективнішими.

Якщо часто закладає вуха, варто звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

7 причин, чому може закладати вуха і що з цим робити?

Здоров'я | 12:10, 25.05.2024

Якщо часто закладає вуха, варто звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: