Чи змінює COVID реакцію організму на інші загрози?

Adoption
Date
  • 457 Переглядів
Дослідники виявили, що імунна система чоловіків, які одужали від легких випадків COVID-19, реагувала на вакцини проти грипу сильніше, ніж у жінок, які мали легкі випадки захворювання, або чоловіків і жінок, які ніколи не були інфіковані. По суті, вихідний імунний статус у чоловіків, раніше інфікованих SARS-CoV-2, змінювався таким чином, що змінювалася реакція на вплив, відмінний від SARS-CoV-2, повідомляють дослідники.

7092_coronavirus-2_tmb-479v.jpg (39.01 Kb)


Довгостроковий вплив інфекції на імунну систему давно цікавлять імунобіологів. Після того, як організм протистоїть патогену, імунна система повертається до попереднього базового рівня? Або одна інфекція змінює його таким чином, що змінює його реакцію не лише на знайомий вірус, але й на наступну нову вірусну чи бактеріальну загрозу, з якою він стикається?

Джон Цанг, професор імунобіології та біомедичної інженерії в Єльському університеті, давно вважав, що після вірусної інфекції імунна система повертається до попереднього стабільного вихідного рівня.

Поява пандемії COVID-19 у 2020 році дозволила йому та його колегам перевірити цю теорію. Відповідно до їх дослідження, відповідь, як вони виявили, залежить від статі людини.

Для дослідження команда під керівництвом Цанга, який на той час працював у Національному інституті алергії та інфекційних захворювань (NIAID), і його колеги Рейчел Спаркс, систематично аналізували імунні відповіді здорових людей, які мали отримали вакцину проти грипу. На основі цих даних вони потім порівняли відповіді між тими, хто ніколи не був інфікований SARS-CoV-2, вірусом, який викликає COVID-19, і тими, хто мав легкі випадки, але одужав.

На свій подив, вони виявили, що імунна система чоловіків, які одужали від легких випадків COVID-19, реагувала на вакцини проти грипу сильніше, ніж у жінок, які мали легкі випадки захворювання, або чоловіків і жінок, які ніколи не були інфіковані.

По суті, вихідний імунний статус у чоловіків, раніше інфікованих SARS-CoV-2, змінювався таким чином, що змінювалася реакція на вплив, відмінний від SARS-CoV-2, кажуть автори.

«Це було повною несподіванкою», — сказав Цанг. «Жінки зазвичай мають сильнішу загальну імунну відповідь на патогени та вакцини, але також частіше страждають від аутоімунних захворювань».

Висновки також можуть бути пов’язані зі спостереженням, зробленим на початку пандемії: чоловіки після зараження вірусом COVID-19 набагато частіше помирали від невимушеної імунної відповіді, ніж жінки. Згідно з новими висновками, навіть легкі випадки COVID-19 можуть викликати сильніші запальні реакції у чоловіків, ніж у жінок, що призводить до більш виражених функціональних змін чоловічої імунної системи навіть через тривалий час після одужання.

Їхній неупереджений аналіз стану імунної системи на рівні окремих клітин виявив кілька відмінностей між одужали від COVID чоловіками та здоровими контрольними особами та жінками, які одужали від COVID, як до, так і після вакцинації проти грипу. Наприклад, раніше інфіковані чоловіки виробляли більше антитіл до грипу та виробляли підвищений рівень інтерферонів, які виробляються клітинами у відповідь на інфекції або вакцини. Як правило, здорові жінки мають сильнішу реакцію на інтерферон, ніж їх чоловіки.

Розуміння тривалого впливу COVID-19 на імунну систему має вирішальне значення, кажуть автори, оскільки наразі понад 600 мільйонів людей у ​​всьому світі були інфіковані, а поява симптомів «довгого COVID-19» у деяких людей продовжує бути основною проблемою. занепокоєння здоров'ям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, чоловік, жінка, стать, система, вакцини, випадки, інфіковані, імунна, одужали, відповідь, змінює, COVID, реакція організму, інші загрози


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових

Комаровський розповів, чи можна промивати носа дитині фізрозчином

Доктор Комаровский | 07:30, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових оболонок маленьким дітям. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Восени, зі зміною погодних умов та зростанням вологості, підвищується ризик захворювання на певні інфекції. Повідомляє сайт Наша мама.

Інфекції які можна підхопити осінню

Хвороби | 23:32, 28.09.2023

Восени, зі зміною погодних умов та зростанням вологості, підвищується ризик захворювання на певні інфекції. Повідомляє сайт Наша мама.

Дитяча алергія залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасної педіатрії. За останні роки спостерігається зростання кількості випадків алерг

Вчені: Симптоми алергій зростають

Хвороби | 21:21, 27.09.2023

Дитяча алергія залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасної педіатрії. За останні роки спостерігається зростання кількості випадків алергічних реакцій серед дітей. Експерти розглядають цю проблему та надають рекомендації для батьків та д

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду

Метастази раку шийки матки з вагітної перейшли в легені її сина

Вагітність та пологи | 07:30, 27.09.2023

Японські онкологи в публікації в The New England Journal of Medicine детально описали одразу два клінічні випадки передачі пухлини від матері до плоду.

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслід

Хірурги успішно пришили голову підлітку, що постраждав у ДТП

Здоров'я | 00:35, 26.09.2023

Підліток їхав на велосипеді, коли його збила машина. 12-річний Сулейман Хассан з Палестини пережив травму, відому як внутрішнє обезголовлення. Внаслідок ДТП череп хлопця відокремився від верхніх хребців атланто-потиличного суглоба.

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Лікарі винайшли перші ліки від післяпологової депресії

Післяпологовий період | 08:00, 25.09.2023

У США схвалили препарат Зуранолон, що продається під торговою маркою Zurzuvae, як перші пігулки для лікування післяпологової депресії.

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий

​​ChatGPT врятував дитину, якій 3 роки не могли поставити діагноз

Хвороби | 06:20, 25.09.2023

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати хронічний біль пізніше додалися труднощі з ходьбою та неконтрольовані перепади настрою. Через деякий час хлопчик перестав рости. Але лікарі не змогли з'ясувати, чим хворіє дитина. Лікарі не знали, що

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: