Чи змінює COVID реакцію організму на інші загрози?

Adoption
Date
  • 591 Переглядів
Дослідники виявили, що імунна система чоловіків, які одужали від легких випадків COVID-19, реагувала на вакцини проти грипу сильніше, ніж у жінок, які мали легкі випадки захворювання, або чоловіків і жінок, які ніколи не були інфіковані. По суті, вихідний імунний статус у чоловіків, раніше інфікованих SARS-CoV-2, змінювався таким чином, що змінювалася реакція на вплив, відмінний від SARS-CoV-2, повідомляють дослідники.

7092_coronavirus-2_tmb-479v.jpg (39.01 Kb)

Довгостроковий вплив інфекції на імунну систему давно цікавлять імунобіологів. Після того, як організм протистоїть патогену, імунна система повертається до попереднього базового рівня? Або одна інфекція змінює його таким чином, що змінює його реакцію не лише на знайомий вірус, але й на наступну нову вірусну чи бактеріальну загрозу, з якою він стикається?

Джон Цанг, професор імунобіології та біомедичної інженерії в Єльському університеті, давно вважав, що після вірусної інфекції імунна система повертається до попереднього стабільного вихідного рівня.

Поява пандемії COVID-19 у 2020 році дозволила йому та його колегам перевірити цю теорію. Відповідно до їх дослідження, відповідь, як вони виявили, залежить від статі людини.

Для дослідження команда під керівництвом Цанга, який на той час працював у Національному інституті алергії та інфекційних захворювань (NIAID), і його колеги Рейчел Спаркс, систематично аналізували імунні відповіді здорових людей, які мали отримали вакцину проти грипу. На основі цих даних вони потім порівняли відповіді між тими, хто ніколи не був інфікований SARS-CoV-2, вірусом, який викликає COVID-19, і тими, хто мав легкі випадки, але одужав.

На свій подив, вони виявили, що імунна система чоловіків, які одужали від легких випадків COVID-19, реагувала на вакцини проти грипу сильніше, ніж у жінок, які мали легкі випадки захворювання, або чоловіків і жінок, які ніколи не були інфіковані.

По суті, вихідний імунний статус у чоловіків, раніше інфікованих SARS-CoV-2, змінювався таким чином, що змінювалася реакція на вплив, відмінний від SARS-CoV-2, кажуть автори.

«Це було повною несподіванкою», — сказав Цанг. «Жінки зазвичай мають сильнішу загальну імунну відповідь на патогени та вакцини, але також частіше страждають від аутоімунних захворювань».

Висновки також можуть бути пов’язані зі спостереженням, зробленим на початку пандемії: чоловіки після зараження вірусом COVID-19 набагато частіше помирали від невимушеної імунної відповіді, ніж жінки. Згідно з новими висновками, навіть легкі випадки COVID-19 можуть викликати сильніші запальні реакції у чоловіків, ніж у жінок, що призводить до більш виражених функціональних змін чоловічої імунної системи навіть через тривалий час після одужання.

Їхній неупереджений аналіз стану імунної системи на рівні окремих клітин виявив кілька відмінностей між одужали від COVID чоловіками та здоровими контрольними особами та жінками, які одужали від COVID, як до, так і після вакцинації проти грипу. Наприклад, раніше інфіковані чоловіки виробляли більше антитіл до грипу та виробляли підвищений рівень інтерферонів, які виробляються клітинами у відповідь на інфекції або вакцини. Як правило, здорові жінки мають сильнішу реакцію на інтерферон, ніж їх чоловіки.

Розуміння тривалого впливу COVID-19 на імунну систему має вирішальне значення, кажуть автори, оскільки наразі понад 600 мільйонів людей у ​​всьому світі були інфіковані, а поява симптомів «довгого COVID-19» у деяких людей продовжує бути основною проблемою. занепокоєння здоров'ям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, чоловік, жінка, стать, система, вакцини, випадки, інфіковані, імунна, одужали, відповідь, змінює, COVID, реакція організму, інші загрози


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Специфічний запах ацетону з рота - це симптом, який неможливо переплутати з іншим захворюванням. Важливо вчасно відреагувати на підвищення ацетону і н

Що робити при підвищенні ацетону у дитини?

Хвороби | 11:20, 12.05.2024

Специфічний запах ацетону з рота - це симптом, який неможливо переплутати з іншим захворюванням. Важливо вчасно відреагувати на підвищення ацетону і надати допомогу дитині.

Гормональний фон - річ, яку варто простежувати. Адже коли гормони в порядку, ми почуваємося здоровими, у нас хороший настрій і загалом все добре. Як т

Як мамі знати, що у неї проблеми з гормонами?

Здоров'я | 07:40, 12.05.2024

Гормональний фон - річ, яку варто простежувати. Адже коли гормони в порядку, ми почуваємося здоровими, у нас хороший настрій і загалом все добре. Як тільки починається гормональний збій, "вилазить" безліч неприємних симптомів. Саме про них ми і погов

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Як магнітні бурі впливають на наш мозок?

Здоров'я | 01:30, 12.05.2024

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Кашлюк, або як кажуть в народі, коклюш, - інфекційне захворювання, яке частіше вражає дітей дошкільного віку і учнів початкової (рідше - середньої) шк

Як вберегти дитину від кашлюка?

Профілактика і лікування | 09:30, 11.05.2024

Кашлюк, або як кажуть в народі, коклюш, - інфекційне захворювання, яке частіше вражає дітей дошкільного віку і учнів початкової (рідше - середньої) школи. Збудником кашлюка є бактерія. Він легко поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чх

Ви прокинулась вранці і ні з того, ні з сього відчули неприємне відчуття в горлі, наче хтось шкребе по ньому гострим предметом. Або ж дитина прокинула

Як допомогти собі чи дитині, якщо дере горло?

Профілактика і лікування | 01:20, 11.05.2024

Ви прокинулась вранці і ні з того, ні з сього відчули неприємне відчуття в горлі, наче хтось шкребе по ньому гострим предметом. Або ж дитина прокинулась з такими симптомами, що робити? Звідки береться цей симптом?

Рак грудей - діагноз, який за останнє десятиріччя ставили десяткам тисяч жінок по цілому світу. І хоча лікарі настійливо рекомендують щороку проходити

Продукт, який знижує ризик раку грудей

Здоров'я | 01:30, 10.05.2024

Рак грудей - діагноз, який за останнє десятиріччя ставили десяткам тисяч жінок по цілому світу. І хоча лікарі настійливо рекомендують щороку проходити огляд у мамолога, роблять це одиниці. Тож якщо ви прагнете дбати про своє здоров'я, фахівці рекомен

Чи бувало у вас, що ввечері ви лягали спати абсолютно здоровими, а вранці прокинулись з відчуттям болю в горлі, хоча причин для цього зовсім немає?

Звідки береться біль у горлі вранці?

Хвороби | 08:30, 09.05.2024

Чи бувало у вас, що ввечері ви лягали спати абсолютно здоровими, а вранці прокинулись з відчуттям болю в горлі, хоча причин для цього зовсім немає?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: