Бактерії порожнини рота пригнічують захист від росту вірусів

Adoption
Date
  • 315 Переглядів
Бактерії, що викликають захворювання пародонту, знижують захист ротової порожнини та посилюють ріст вірусів.

7131_bakterii.jpg (24.19 Kb)


Дослідники зі Школи стоматології Луїсвільського університету (UofL) та їхні колеги з’ясували деталі того, як білки, що виробляються епітеліальними клітинами порожнини рота, захищають людину від вірусів, які потрапляють в організм через рот. Вони також виявили, що ротові бактерії можуть пригнічувати активність цих клітин, підвищуючи вразливість до інфекції.

Сімейство білків, відомих як інтерферон лямбда, що виробляється епітеліальними клітинами в роті, служить для захисту людей від вірусної інфекції, але ротова бактерія Porphyromonas gingivalis знижує виробництво та ефективність цих важливих захисників на передовій.

«Наші дослідження виявили певні види патогенних бактерій, P. gingivalis, які викликають захворювання пародонту, можуть повністю пригнічувати вироблення інтерферону та серйозно підвищувати сприйнятливість до вірусної інфекції», — сказав Юхі Багаіткар, доцент кафедри оральної імунології та інфекційних захворювань UofL. «Ці резидентні бактерії нальоту в порожнині рота відіграють ключову роль у регулюванні противірусних реакцій».

Рот часто є воротами в організм для вірусів, які вражають шлунково-кишковий тракт і легені, таких як SARS-CoV-2, вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), простий герпес і ракові віруси, такі як вірус папіломи людини (ВПЛ).

P. gingivalis, поширена ротова бактерія, яка викликає пародонтит, пов’язана з численними іншими захворюваннями, включаючи хворобу Альцгеймера та ревматоїдний артрит. Недавні клінічні дослідження показали, що пригнічення імунітету у пацієнтів з пародонтитом може підвищити сприйнятливість до ВІЛ, простого герпесу та ВПЛ.

Покращене розуміння того, як інтерферони забезпечують широкий противірусний захист і активують противірусні гени, щоб захистити людей від вірусів, а також як P. gingivalis компрометує їхній захист, може привести дослідників до клінічних підходів для посилення цього захисту.

Дослідження в UofL виявили зв’язок між P. gingivalis та багатьма іншими захворюваннями та станами, включаючи ревматоїдний артрит, хворобу Альцгеймера та рак стравоходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: gingivalis, віруси, захист, порожнина, бактерії, артрит, розвиток вірусів, імунітет, інфекції, вірусна інфекція, ревматоїдний артрит, хвороба Альцгеймера, рак стравоходу, шлунково-кишковий тракт, легені, SARS-CoV-2, вірус імунодефіциту людини, ВІЛ, прости


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

А ви колись чули про цю хворобу?

Що дівчаткам та жінкам варто знати про бартолініт

Хвороби | 16:07, 19.02.2024

А ви колись чули про цю хворобу?

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Всі ми більше чи менше ним хворіли.

Грип наступає. Як вберегти від нього свою сім'ю

Хвороби | 21:00, 18.02.2024

Всі ми більше чи менше ним хворіли.

Ця хвороба називається гідраденіт.

Подразнення потових залоз. Що треба з цим робити

Хвороби | 17:00, 18.02.2024

Ця хвороба називається гідраденіт.

75% батьків не приділяють належної уваги зору своїх дітей, і така безпечність може обійтися занадто дорого. Щоб не картати себе все життя, краще зайви

Якщо ви побачили у дитини ці симптоми, негайно ведіть її до офтальмолога

Хвороби | 11:20, 18.02.2024

75% батьків не приділяють належної уваги зору своїх дітей, і така безпечність може обійтися занадто дорого. Щоб не картати себе все життя, краще зайвий раз зводити малюка до лікаря.

Більшість батьків в прагненні допомогти дитині, яка хворіє на застуду або грип, починають здійснювати безліч маніпуляцій, які можуть бути не тільки за

Головні помилки батьків при лікуванні застуди у дитини

Хвороби | 01:20, 18.02.2024

Більшість батьків в прагненні допомогти дитині, яка хворіє на застуду або грип, починають здійснювати безліч маніпуляцій, які можуть бути не тільки зайвими, але і небезпечними для здоров'я.

Так, він буває не лише у тварин.

Чому в дітей буває лишай та що з цим робити

Хвороби | 17:00, 17.02.2024

Так, він буває не лише у тварин.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: