Коли дитині видаляти аденоїди?

Adoption
Date
  • 536 Переглядів
Немає дітей, які б виросли без ОРВІ та частого нежитю, особливо якщо ходять до садочка чи пішли до школи. Але буває так, що хвороба вже минула, нежитю немає більше тижня чи двох, а дитина все ще не може нормально дихати: спить із відкритим ротиком, хропить, часто прокидається і навіть хапає повітря. Це може бути ознакою запалених аденоїдів, які розрослися і заважають дитині нормально дихати.

6512_5.jpg (23.67 Kb)


Аденоїди розростаються через те, що лімфоїдна тканина не справляється зі своєю функцією і починає нарощувати масу, щоб впоратися. Це відбувається на тлі зниженого імунітету дитини, за недолікованих вірусних захворювань чи коли є серйозна алергічна реакція. Таке захворювання називається аденоїдит.

Як зрозуміти, що у дитини збільшені аденоїди?
Якщо дитині вилікували ОРВІ, немає нежитю вже тиждень чи два, а дитина не може вільно дихати носом, це свідчить про велику вірогідність розростання аденоїдів. Через аденоїди під час сну дитина вимушена дихати ротом, хропить, часто прокидається, вночі починає хапати ротом повітря через його нестачу, а вранці може бути вологий кашель. В такій ситуації дитину необхідно показати лікареві-отоларингологу, який після обстеження призначить консервативне лікування, а якщо лікування не допоможе - операцію з видалення аденоїдів.

Які покази до операції?
Взагалі лікарі налаштовані на те, щоб застосовувати хірургічне втручання лише у крайньому разі. Сьогодні зі ста пацієнтів із проблемами утрудненого дихання, для 80% допомагає лікування і лише для 20% є необхідність в оперативному втручанні. Ці випадки можна перерахувати.

По-перше, якщо лікар-отоларинголог лікує аденоїди дитині впродовж місяця, а закладеність носа не проходить. По-друге, коли у дитини дуже часто бувають отити (запалення вушок).

До речі, у дитини може бути зниження слуху, але не за рахунок того, що болять вуха, а через те, що в барабанній порожнині збирається рідина, а згодом можуть утворюватися спайки, які дуже впливають на зниження слуху. Йдеться про секреторний отит. У такому випадку потрібно звільнити носоглотку, щоб вона функціонувала правильно і щоб дихання було вільне.

Крім того, операція потрібна, якщо аденоїди у дитини постійно запалені чи є алергія, яка довго не проходить, тому що набряк у носоглотці сам по собі може і не пройти.

Які будуть наслідки, якщо вчасно не прооперувати?
Якщо дитина спить із відкритим ротом і не може нормально дихати, у неї не розвивається верхня щелепа і неправильно формується прикус, а зуби ростуть криво і негарно. Навіть якщо дитина буде носити корегуючу пластинку (капу, брекети) декілька років поспіль, це не допоможе, тому що буквально через рік після зняття пластинки проблема повернеться. Справа в тому, що щелепа не буде розвиватися правильно доти, поки дитина не стане нормально дихати носом. А для цього потрібно видалити аденоїди. Буває так, що аденоїди не дуже великі, але вони все одно впливають на розвиток верхньої щелепи, і тоді лікар змушений їх видалити, щоб щелепа розвивалася нормально.

Якщо дитину не прооперувати, у неї може серйозно знизитися слух, а це велика проблема. Крім того, від запалених і збільшених аденоїдів можуть бути такі ускладнення, як тубоотит, тонзиліт, фарингіт.

Запалений, збільшений носоглотковий мигдалик стає джерелом хронічного подразнення, надмірної продукції слизу, порушення вентиляції слухових труб, сухості та подразнення слизової ротоглотки, а також хронічної гіпоксії центральної нервової системи.

Чи можна видалити аденоїди дитині в 2-3 роки?
Аденоїди починають рости від народження і набувають найбільшого розміру приблизно у 3-6 років, коли на них іде найбільше навантаження. У 7-8 років аденоїди поступово починають зменшуватися. У підлітків вони значно менші, а у дорослих практично зникають.

Що стосується дітей 2-3 років, то їхня імунна система ще незріла, імунітет лише формується, і якщо видалити аденоїди - важливий бар'єр на шляху інфекцій - то організм залишиться без захисту.

Якщо аденоїди зарано видалити, існує дуже великий відсоток того, що вони знову виростуть. Процес зростання аденоїдів не залежить від того, наскільки якісно зроблена операція з їх видалення, якщо у дитини є схильність до їх зростання. Від 3 до 6 років відбувається дуже активне розростання лімфоїдної тканини.

Однак бувають випадки, коли потрібно видаляти аденоїди навіть маленьким дітям до 3 років, зокрема коли у дитини дуже часто бувають отити. Хоча найоптимальніший термін для видалення - від 5 до 6 років. Цю операцію потрібно зробити до школи, щоб у дитини потім не було проблем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: аденоїди


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Лікарі радять ходити до мамолога хоча б раз на рік і проводити УЗД-дослідження молочних залоз теж раз у році. Це потрібно для того, аби попередити вин

Ущільнення в грудях: Що робити?

Мама | 12:00, 19.05.2022

Лікарі радять ходити до мамолога хоча б раз на рік і проводити УЗД-дослідження молочних залоз теж раз у році. Це потрібно для того, аби попередити виникнення злоякіних пухлин. Робити пальпацію лікарі радять щоразу, коли ви приймаєте душ, і при перших

Мігрень — це інтенсивні пульсуючі головні болі, які часто супроводжуються нудотою, блювотою та надзвичайною чутливістю до світла та звуку. Ці головні

Причини мігрені

Хвороби | 17:00, 17.05.2022

Мігрень — це інтенсивні пульсуючі головні болі, які часто супроводжуються нудотою, блювотою та надзвичайною чутливістю до світла та звуку. Ці головні болі ніколи не бувають приємними, але якщо вони виникають майже щодня, вони можуть серйозно порушити

Хоча всі батьки однаково дбайливі, але чомусь одні діти хворіють частіше за інших. Особливо це помітно, коли дитина починає ходити в дитячий садок, а

Прості способи зміцнити дитячий імунітет

Дитина | 08:00, 17.05.2022

Хоча всі батьки однаково дбайливі, але чомусь одні діти хворіють частіше за інших. Особливо це помітно, коли дитина починає ходити в дитячий садок, а потім і в школу, де "знайомиться" не тільки зі своїми однолітками, але й з новими для свого імунітет

Розлад аутичного спектру (РАС) — це неврологічний розлад розвитку, який починається в ранньому дитинстві і триває протягом усього життя людини. Це впл

Розлад аутичного спектру в дитини

Дитина | 09:00, 16.05.2022

Розлад аутичного спектру (РАС) — це неврологічний розлад розвитку, який починається в ранньому дитинстві і триває протягом усього життя людини. Це впливає на те, як людина діє та взаємодіє з іншими, спілкується та навчається. Він включає в себе те, щ

Жінки іноді можуть відчувати раптовий ріст грудей. Збільшення грудей часто відбувається через нормальні гормональні зміни. Але іноді це є симптомом ос

Причини раптового збільшення грудей

Консультації | 01:30, 13.05.2022

Жінки іноді можуть відчувати раптовий ріст грудей. Збільшення грудей часто відбувається через нормальні гормональні зміни. Але іноді це є симптомом основного захворювання.

Мамографія - це рентгенівське зображення ваших грудей. Його можна використовувати як для скринінгу раку молочної залози, так і для діагностичних цілей

Коли жінці призначають мамографію?

Профілактика і лікування | 23:00, 11.05.2022

Мамографія - це рентгенівське зображення ваших грудей. Його можна використовувати як для скринінгу раку молочної залози, так і для діагностичних цілей, наприклад, для дослідження симптомів або незвичайних результатів іншого тесту візуалізації.

Дитячий аритмолог – це вузький фахівець у галузі кардіології, який діагностує та лікує порушення ритму та провідності серцевого м'яза у дітей.

Коли слід звернутись до дитячого аритмолога?

Дитина | 17:00, 11.05.2022

Дитячий аритмолог – це вузький фахівець у галузі кардіології, який діагностує та лікує порушення ритму та провідності серцевого м'яза у дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: