Літня хвороба: що потрібно знати про дизентерії

Adoption
Date
  • 127 Переглядів
Дизентерія - одна з головних літніх хвороб. Чим вона небезпечна, як її вилікувати, читайте в нашій статті.

6267_dizent-detej-5-550x367.jpg (23.15 Kb)

Це інфекційне захворювання, що характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту. Захворювання викликають бактерії роду Шигелла.
Мікроб виділяє токсин, який і викликає симптоматику захворювання.
Дизентерійні токсини діють місцево в просвіті кишечника, всмоктуючись у кров, впливають на весь орган.

Як можна захворіти дизентерією?

Переносниками дизентерії є хворі люди, а також бактеріоносії, які виділяють шигели в зовнішнє середовище з фекаліями. Це може статися через брудні руки, при попаданні бактерій в харчові продукти, воду, через комах - мух і тарганів, які переносять збудник на харчові продукти. Також купання в брудній воді і її заковтування може бути причиною дизентерії.

Що страшного?

Дизентерія викликає понос, а понос веде до зневоднення. Зневоднення - це небезпечний стан, особливо для дітей, втрата 10% рідини може привести до летального результату. Причина: через шигели не всмоктується вода.

Симптоми

Хворий може відчувати лихоманку, нудоту, блювоту, діарею і біль в животі.
Симптоми тривають близько 5 днів. Не у всіх людей, заражених шигелою, будуть симптоми. Деякі люди просто стають бактеріоносіями.

Коли приймати антибіотики?

Підтримуючого догляду (регідратація, жарознижуючі), як правило, досить, але іноді показані антибіотики (фторхінолони (ципрофлоксацин кожні 12 годину 3 дня), азитроміцин (500 мг 1 раз на день, далі 250 мг 3 дні), цефтріаксон 2 г / день в протягом 5 днів). Застосовують для дітей молодшого віку і літніх людей, виснажених або важко хворих пацієнтів (тяжкого ступеня тяжкості перебігу хвороби).

Профілактика:

- Часто мийте руки водою з милом.
- Не вживайте їжу, яка стояла відкритою і не залишайте їжу на відкритому просторі.
- Уникайте проглатинія води зі ставків, озер або неочищених басейнів.
- Важливо стежити за тим, як миють діти продукти і руки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ліня хвороба, дизентерія, одна з головних, літніх хвороб, чим вона небезпечна, як її вилікувати, читайте, в нашій статті, профілактика, симптоми, лікування, кому пити, антибіотики, хворих пацієнтів, регідратація, жарознижуючі, лихоманка, нудота, блювота


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Часто батьки, стикаючись з поняттям ацидоз, знизують плечима, абсолютно не уявляючи, що воно означає. Але ж від цього залежить стабільність і здоров'я

Що таке ацидоз і чим він небезпечний для здоров'я дитини

Дитина | 08:30, 15.10.2021

Часто батьки, стикаючись з поняттям ацидоз, знизують плечима, абсолютно не уявляючи, що воно означає. Але ж від цього залежить стабільність і здоров'я організму, особливого новонародженого! Про це сьогодні і поговоримо.

Призначення антибіотиків під час вагітності – завжди крайній захід, але часом необхідний. У новому дослідженні виявили нові дані про негативний вплив

Ще одна небезпека від антибіотиків для вагітних

Вагітність та пологи | 08:00, 15.10.2021

Призначення антибіотиків під час вагітності – завжди крайній захід, але часом необхідний. У новому дослідженні виявили нові дані про негативний вплив приймання антибактеріальних препаратів на здоров'я майбутньої дитини.

Прееклампсія – це ускладнення вагітності, коли у здорової жінки підвищується тиск і порушується робота нирок і печінки.

Усім вагітним на замітку: Що таке прееклампсія?

Вагітність та пологи | 07:00, 15.10.2021

Прееклампсія – це ускладнення вагітності, коли у здорової жінки підвищується тиск і порушується робота нирок і печінки.

Вчені виявили, що якщо цукровий діабет 1 типу у жінок діагностують в ранньому віці, то місячні у них починаються пізніше, а менопауза – раніше.

Хвороба, яка сильно скорочує дітородний вік жінки

Мама | 12:00, 14.10.2021

Вчені виявили, що якщо цукровий діабет 1 типу у жінок діагностують в ранньому віці, то місячні у них починаються пізніше, а менопауза – раніше.

Багато років на питання, коли вперше були помічені проблеми розвитку, батьки давали одну відповідь із двох:

Як не прогавити перші ознаки аутизму у дитини

Патологія | 07:00, 14.10.2021

Багато років на питання, коли вперше були помічені проблеми розвитку, батьки давали одну відповідь із двох: "наша дитина нормально розвивалась до року, а потім відбувся регрес" або ж "я із самого початку відчувала, що з малюком щось не так, але інші

Ефекти різних видів психосоціального стресу можуть підсилювати один одного і збільшувати ризик ішемічної хвороби серця у жінок. Це показало нове дослі

Як стрес впливає на здоров'я жіночого серця

Здоров'я | 12:00, 13.10.2021

Ефекти різних видів психосоціального стресу можуть підсилювати один одного і збільшувати ризик ішемічної хвороби серця у жінок. Це показало нове дослідження науковців з США.

Лікарі мають приділяти особливу увагу здоров'ю серцево-судинної системи вагітних жінок. Про це йдеться в науковій заяві Американської кардіологічної а

Після проблемної вагітності збільшується ризик передчасної смерті і важких хвороб

Вагітність та пологи | 10:00, 13.10.2021

Лікарі мають приділяти особливу увагу здоров'ю серцево-судинної системи вагітних жінок. Про це йдеться в науковій заяві Американської кардіологічної асоціації.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: