Чому діти часто хворіють, коди ходять в дитячий садок?

Adoption
Date
  • 108 Переглядів
"Не хворів, не хворів вдома, а у садку — наче прорвало, ГРЗ за ГРЗ!" Ця проблема знайома кожному з батьків, що віддає дитину до дитячого садка. Дійсно, там діти хворіють частіше: до 9-12 разів у перший рік відвідування садка і до 6-9 разів у наступні роки. Це відбувається через поєднання цілого ряду факторів, на частину з яких ми можемо вплинути, а частина від нас не залежить.

5509_13.jpeg (43.83 Kb)

Чому діти хворіють, коли починають ходити до дитячого садка?

Це питання знайоме усім батькам, але особливо воно турбує матусь — досі переважно жінкам раз у раз доводиться брати лікарняний, щоб сидіти з хворою дитиною. Здавалося б, дочекалися садка — можна видихнути і виходити на роботу. Але ні! З одного ГРЗ в інше — у багатьох таким чином минає весь перший рік. Чому дитина, яка не хворіла вдома, раптом починає чіпляти усі інфекції? Ось ряд факторів, які від нас не залежать:

Більша кількість вірусів і бактерій, з якими починає контактувати дитина

Це є характерним не лише для дітей. Навіть дорослі починають хворіти частіше після заміни робочого колективу: згадайте, наскільки часто застуджувалися ви самі після виходу на нову роботу!

Новий колектив, нові віруси і бактерії — і поки усі члени колективу не "обміняються" "своєю" мікрофлорою, дитина буде хворіти частіше, ніж зазвичай.

Незріла імунна система дитини

Якщо дорослі люди після заміни колективу хворіють 1-3 рази, і на цьому усе закінчується, то маленька дитина може хворіти кожні 2-3 тижні. Уся річ у тім, що у дорослих добре розвинений місцевий поверхневий імунітет у носоглотці, а ось у дітей він повноцінно формується вже ближче до 5-7 років.

Стрес, який пов'язаний зі зміною ритму життя, новими знайомствами, новою їжею і т. д.

Цей пункт не потребує коментарів. З початком відвідування дитячого садка у дитини кардинально змінюється усе: режим сну і неспання; режим харчування і меню; час спілкування з рідними і з новими друзями; іграшки; звички... Усе це стрес, який є додатковим навантаженням на нервову систему.

Що робити, щоб зменшити кількість інфекцій під час відвідування дитячого садка:

- Мити руки з милом і вмиватися щоразу, коли дитина заходить з вулиці у приміщення (коли лише прийшли у садок, коли повернулися з прогулянки, коли прийшли додому з садка). Це змиває зі шкіри частинки пилу і численні мікроорганізми.
- Вчити дитину (та інших дітей у групі!) чхати і кашляти у лікоть, а не у долоньку, щоб потім не передавати віруси і бактерії усім оточуючим.
- Використати усі можливості для зниження рівня стресу і м'якої адаптації дитини до саду: групи короткочасного перебування, спільне перебування у садку з мамою у перші тижні і т. д.
- Заздалегідь подбати про щеплення. Це не знизить число вірусних інфекцій, але вбереже малюка від бактеріальних ускладнень.
- Не навантажувати організм дитини додатковими ліками: полівітамінами, імуномодуляторами, трав'яними зборами і т. п. Користь від цих препаратів не доведена, а ось навантаженням на печінку і нирки, а також потенційними алергенами вони точно є.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина часто хворіє, дитячий садок


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Молоді батьки не рідко прагнуть дати своїм дітям усе, усе, що можуть. І якщо є така можливість - обдаровувати прикрасами та оберегами з раннього дитин

Хрестики і обереги в колисці чи колясці: лікарка попередила про небезпеку дитячих прикрас

Дитина | 06:20, 13.04.2024

Молоді батьки не рідко прагнуть дати своїм дітям усе, усе, що можуть. І якщо є така можливість - обдаровувати прикрасами та оберегами з раннього дитинства. Чому так робити не варто?

Починати чистити зубки дитині потрібно з появою першого зубчика. Так-так, ми все правильно написали. Не з трьох років, не відтоді, як всі молочні вилі

Лікарка спростувала абсурдні міфи про дитячі зуби і пояснила, як уникнути карієсу

Дитина | 14:50, 12.04.2024

Починати чистити зубки дитині потрібно з появою першого зубчика. Так-так, ми все правильно написали. Не з трьох років, не відтоді, як всі молочні вилізуть чи ще колись-там, а з першим зубчиком. І робити це потрібно дитячою щіточкою для найменших.

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно

Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Психологія | 08:30, 12.04.2024

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку ф

3 прекрасні сімейні фільми, які замінять дітям мультики

Сімейні фільми | 06:20, 12.04.2024

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку фільмів, які точно зацікавлять ваших дітей.

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо

3 чудові книги для батьків про дитячу психологію

Психологія | 01:20, 12.04.2024

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо ознайомитися з наступною літературою.

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили

Топ-3 українські мультфільми для дітей різного віку

Сімейні фільми | 09:30, 11.04.2024

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили виправити цю ситуацію і запропонувати добірку, яка зацікавить дітей різного віку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: