Як розвивати цікавість у дитини?

Adoption
Date
  • 193 Переглядів
За кожним великим відкриттям чи винаходом дорослого стоїть звичайна дитяча цікавість, яка з роками не згасла і не затьмяніла. Кожен винахідник та творець не просто створював щось нове. Усіма ними керувало непоборне бажання розібратися що, де, як і чому, докопатися до суті.

3616_image1.jpeg (29.77 Kb)


Приблизно у віці 8 місяців мозок дитини починає ставити питання. Дитина вже достатньо сформувалася, зміцнішала і вільно пересувається в просторі. На цьому старті відбувається величезне сприйняття і запам’ятовування інформації, і далі воно тільки підсилюється.

Дослідження показали, що цікавість значно збільшує навчальні функції мозку, ніж примушування до навчання і розклади занять. Тобто коли дитині цікаво, вона більше запам’ятовує і ефективніше отримує навички.

Інше дослідження тривало понад 30 років. І виявилося, що люди, яких в дитинстві заохочували до цікавості, досягали в житті більшого успіху, ніж слухняні й старанні діти.

Дорослим іноді важко справлятися з бурхливою цікавістю дітей. Батьки часто відчувають роздратованість від цього маленького урагану, який створює дитина. Це накладається на втому після роботи чи домашніх справ, і як результат, батьки щиро радіють, коли дитина не сильно їх турбує.

Часто батьки пригнічують в дітях цікавість, самі того не усвідомлюючи. Наприклад, бажаючи, щоб дитина розібралася сама, вони занадто рано питають: «А як ти думаєш, чому так?». Таким чином, дитина не отримує фундаменту, від якого могла б відштовхнутися у своїх подальших роздумах.

Інша річ, яка може загасити цікавість, – це садочки та школи з чіткою програмою навчання і постійними розкладами. Так, це корисно для дисципліни дитини. Але дитину може оминути те, що їй насправді цікаво. Таким чином знижується природний інтерес до оточуючого світу. Батькам потрібно контролювати цей момент, і якщо дитина не задовольняє свою цікавість у школі, тоді разом шукати гуртки, творчі майстерні та клуби за інтересами.

Правила для батьків:

- Не сварити, а пояснювати. Золоте правило на всі часи. Якщо дитині цікава розетка, то батьки мають не сварити дитину, а розповісти, чому розетка небезпечна і які існують правила безпеки. А в ідеалі – потім показати дитині розетку, яка не під’єднана до дротів. Тоді дитина отримає потрібні відповіді, і необхідність лізти до розетки відпаде сама собою.
- Розгорнуті відповіді в гарному настрої. Давайте дітям розгорнуту, але не нудну відповідь. Не велику, а зрозумілу. Якщо дитина перепитує, значить, вона не зрозуміла. Якщо дитина не отримуватиме від вас зрозумілих відповідей, вона втратить бажання щось у вас запитувати. Крім того, діти відчувають, з яким настроєм батьки відповідають на питання. Тому наберіться терпіння, і усміхайтеся.
- Бути прикладом. Хай дитина бачить, що світ вам так само цікавий, як і їй. Говоріть з дитиною, запитуйте у неї. Хай дитина вам щось пояснює. Якщо вона не знає відповіді, попросіть, щоб вона пофантазувала і поділилася думками.
- Докопатися до суті разом. Ви можете не знати всіх відповідей, і це нормально. Поясніть дитині, що людина не може знати все на світі. Після цього разом знайдіть потрібну інформацію. Таким чином дитина побачить недосконалість світу, зрозуміє, що не завжди існує просте рішення, а також буде вчитися знаходити те, що їй потрібно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: цікавість у дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Розповідає Євген Комаровський.

Чи необхідний йод для дітей?

Здоров'я | 00:35, 04.10.2023

Розповідає Євген Комаровський.

Доктор Комаровський розповів, чи можна розпочинати ремонтні роботи у приміщенні, в якому перебуває дитина. Про це знаменитий педіатр написав на своїй

Комаровський зробив категоричну заяву про ремонт і дітей

Доктор Комаровский | 08:20, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна розпочинати ремонтні роботи у приміщенні, в якому перебуває дитина. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових

Комаровський розповів, чи можна промивати носа дитині фізрозчином

Доктор Комаровский | 07:30, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових оболонок маленьким дітям. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Євген Комаровський дав поради батькам, як можна швидше навчити дітей розмовляти. Відомий педіатр виклав їх у 7 простих, але дієвих рекомендаціях.

Комаровський розповів, як навчити дитину говорити

Доктор Комаровский | 06:20, 03.10.2023

Євген Комаровський дав поради батькам, як можна швидше навчити дітей розмовляти. Відомий педіатр виклав їх у 7 простих, але дієвих рекомендаціях.

Дівчатка часто більш близькі з матерями, ніж з татусями, а ось хлопчики, чим більш дорослими стають, тим сильніше

Як батькам заслужити довіру своєї дитини?

Сімейні справи | 02:00, 03.10.2023

Дівчатка часто більш близькі з матерями, ніж з татусями, а ось хлопчики, чим більш дорослими стають, тим сильніше "тягнуться" до батька. Однак, не завжди вдається встановити довірливі стосунки з дитиною. На жаль. І сьогодні ми поговоримо про те. як з

Марина Меллія — професор психології, автор бестселерів про успішних і свідомих батьків. Жінка консультує відомих мультимільярдерів щодо питань батьків

8 порад батькам від відомого психолога, які допоможуть виховати здорову і щасливу дитину

Психологія | 00:35, 03.10.2023

Марина Меллія — професор психології, автор бестселерів про успішних і свідомих батьків. Жінка консультує відомих мультимільярдерів щодо питань батьківства й виховання дітей. У професорки єдина візія виховання молодшого покоління: вона заперечує сучас

Омега-3 жирні кислоти необхідні для нормального функціонування дитячого організму. Вони беруть участь у всіх етапах росту та розвитку дитини: від форм

Омега-3 та користь для дитячого організму

Дитина | 23:42, 02.10.2023

Омега-3 жирні кислоти необхідні для нормального функціонування дитячого організму. Вони беруть участь у всіх етапах росту та розвитку дитини: від формування органів до роботи мозку і зміцнення імунітету. Ці жирні кислоти не виробляються в організмі с

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: