Як старша дитина адаптується до народження молодшої?

Adoption
Date
  • 101 Переглядів
Дуже часто дії батьків, спрямовані на покращення умов життя молодшої дитини, можуть мати зворотній психологічний ефект. Давайте розбиратися, як допомогти старшій дитині відчути щастя від народження брата чи сестри.

4297_4.jpg (173.62 Kb)

Правило 1. По максимуму залишіть все, як є. Не потрібно робити зайвих змін у житті старшого через народження молодшого. Добре подумайте, перш ніж щось вирішувати. Пам’ятайте, що найперша потреба дитини – потреба у вас.

Правило 2. Всі необхідні зміни у житті старшого повинні відбутися ДО народження молодшого. А в ідеалі – до вагітності. Так у нього не буде приводу звинувачувати в усіх своїх бідах «конкурента». А для того, щоб ці зміни були приємними, вони мають відбуватися у супроводі люблячого дорослого. Тобто переселяти тата з старшим сином в окрему кімнату треба не тоді, коли Ви їдете у пологовий, а хоча б на декілька місяців раніше.

Правило 3. Важливо, щоб менший не був у вас на руках, коли старший його вперше побачить. Нехай спершу він адаптується до появи брата/сестри, а вже потім до того, що він забирає мамину увагу.

Правило 4. Підготуйте та сховайте подарунки для старшого. Адже родичі і друзі будуть вітати вас з народженням другої дитини, будуть приносити подарунки меншому, а старший відчуватиме себе «за бортом».

Правило 5. Не потрібно акцентувати увагу на тому, що певні правила з‘явились через меншого. Наприклад: «Грайся тихо, бо Маша спить», а «Зараз ми пограємось у цікаву гру, де треба говорити тільки пошепки».

Правило 6. Спробуйте «сватати» дітей одне одному. Розповідайте старшому, як його любить менший, як радіє його присутності, як посміхається, коли чує його голос. Так ви поступово сформуєте класні стосунки між ними.

Правило 7. Не осмикуйте старшого через кожен рух, а вчіть, як потрібно. Замість «Не говори так голосно, не махай так руками, не гладь його так сильно…», кажіть «Ти його гладиш, тобі подобається? А давай спробуємо ніжніше, ось так.. Бачиш, як йому подобається, коли ти гладиш йому спинку».

Правило 8. Знаходьте час, щоб побути наодинці зі старшою дитиною. Важливо, щоб цей час був тільки для вас із старшою дитиною і вона відчувала, що ваша увага повністю належить їй.

Правило 9. Давайте любов з надлишком. Наповнюйте старшого «наперед», щоб йому вистачало вашої любові на той час, поки він буде без вашої уваги. Будьте занадто турботливими, старшому це зараз дуже потрібно.

Правило 10. По можливості не переводьте старшого в окрему кімнату/ліжко. Часто від батьків можна почути: «я перевела його в окрему кімнату для його ж блага, щоб він висипався». Хоча дитина мріяла б не висипатися, лиш би бути поруч з батьками, як і раніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: старша дитина, молодша дитина, адаптація


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коли нездорове харчування поєднується із сидячим способом життя й особливостями нашої культури, у якій еталоном є худе тіло, це призводить до розладів

Як вберегти дитину від розладу харчової поведінки?

Дитина | 10:00, 06.10.2022

Коли нездорове харчування поєднується із сидячим способом життя й особливостями нашої культури, у якій еталоном є худе тіло, це призводить до розладів харчової поведінки. Згідно зі статистикою, на них страждають 23 % сучасних дівчаток і 6 % хлопчиків

Достатня кількість поживних речовин і правильна культура споживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорішою і ув

Які продукти мають бути у щоденному раціоні школярів

Дитяче харчування | 08:00, 06.10.2022

Достатня кількість поживних речовин і правильна культура споживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорішою і уважнішою.

Струсіть дитячу пляшечку, і ви отримаєте багато пінистих бульбашок, які можуть спричинити газоутворення при проковтуванні. Ваша дитина почуватиметеся

Як прибрати бульбашки повітря з дитячої пляшечки?

Дитина | 01:30, 06.10.2022

Струсіть дитячу пляшечку, і ви отримаєте багато пінистих бульбашок, які можуть спричинити газоутворення при проковтуванні. Ваша дитина почуватиметеся краще, якщо вона їстиме їжу без усього цього бульбашкового повітря.

Сповивання новонародженого – це проста батьківська навичка, яка значно полегшує ваше життя. Загорніть свій маленький оберемок радості і ви можете рево

Коли припинити сповивати дитину?

Дитина | 19:00, 05.10.2022

Сповивання новонародженого – це проста батьківська навичка, яка значно полегшує ваше життя. Загорніть свій маленький оберемок радості і ви можете революціонізувати дитячий сон у своїй родині. Але все хороше колись закінчується, включаючи ваш секретни

Колиски можуть полегшити догляд за дитиною посеред ночі, утримуючи дитину поруч з мамою й татом під час годування та зміни підгузників.

Скільки може дитина спати в колисці?

Дитина | 08:30, 05.10.2022

Колиски можуть полегшити догляд за дитиною посеред ночі, утримуючи дитину поруч з мамою й татом під час годування та зміни підгузників.

Ваша дитина не може привітати вас словами визнання, але від народження ваш малюк знає, що ви мама. Ваша дитина розпізнає ваш голос і дотик, але ваш за

Чи допоможе мамин запах дитині довше спати?

Дитина | 08:30, 04.10.2022

Ваша дитина не може привітати вас словами визнання, але від народження ваш малюк знає, що ви мама. Ваша дитина розпізнає ваш голос і дотик, але ваш запах також є потужним сигналом розпізнавання.

Догляд за дитиною виснажливий, і якщо ви сидите, тримаючи дитину на руках, легко стати настільки сонливою, щоб зрештою заснути. Однак уникайте бажання

Чим небезпечне засинання дитини на руках в батьків?

Дитина | 19:00, 03.10.2022

Догляд за дитиною виснажливий, і якщо ви сидите, тримаючи дитину на руках, легко стати настільки сонливою, щоб зрештою заснути. Однак уникайте бажання заснути, тому що сон, тримаючи дитину на руках, підвищує ризик її травми. У рідкісних випадках це м

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: