Піднімаємо гемоглобін у дитини

Adoption
Date
  • 1448 Переглядів
Рівень гемоглобіну в крові має величезне значення для діагностики, адже, завдяки цьому показнику виявляються різні стани і захворювання організму, наприклад, залізодефіцитна анемія. Виявлення білка даного виду в середовищах, де його не повинно бути, свідчить про серйозні патології. При появі його в калі та сечі можна підозрювати кровотечі – приховані або явні, та запальні процеси. Функціональна активність організму також залежить від рівня гемоглобіну.

0167_5.jpg (29.13 Kb)

Щоб мати можливість порівнювати показник, то потрібно чітко знати його нормальне значення. У дітей до року цей показник змінюється кожні пару місяців, у міру дорослішання.

Для новонароджених нормальне значення гемоглобіну – 145-225 г/л. Якщо показник коливається в зазначених межах, то можна з упевненістю говорити, що дитина здорова.

Вже через тиждень дана цифра знизиться на 10 одиниць – і це нормально, через 2 тижні ще на 10. Якщо у місячної дитини нормальне значення залізовмісного білка від 100 до 180 г/л, то у двомісячного межі звузяться – від 100 до 140 г/л.

До 6 місяців рівень гемоглобіну опуститься ще до 95-135 г/л, а в подальшому почне підніматися – від 100-140 г/л. Це пояснюється розширенням харчового режиму, який, незважаючи на введення нових продуктів в раціон, поки не має в своєму складі достатньої кількості компонентів, які містять залізо.

По досягненні дитини 2-х річного віку і по мірі формування кишкової флори остаточне становлення рівня гемоглобіну закінчується на третій рік. Саме тоді малюків дозволяється годувати дорослою їжею і кількість залізовмісного білка в крові повинна відповідати показникам – від 105 до 145 г/л. Причому значення 105 вважається граничним.

Як підвищити гемоглобін немовляті?
Якщо харчування на даному етапі тільки грудне, то скорегувати раціон, щоб підвищити рівень залізовмісного білка в складі крові, доведеться годуючій матері.

Розробляючи раціон, слід аналізувати, як впливає його склад на травлення малюка і чи не з’являється у нього алергія?

Продукти з високим вмістом заліза:

- нежирне м’ясо – кролятина, яловичина, телятина, курка, риба;
- субпродукти – печінка від тварин зазначених вище видів;
- борошняні вироби – бездріжджові – переважно з пшеничного борошна.

Потрібно враховувати і той факт, що без вітаміну С залізо не засвоюється, тому в денному меню повинне знайтися місце для овочів та фруктів з підвищеним вмістом аскорбінової кислоти – полуниці, гранати, яблука, смородина, шпинат, морква, брокколі, абрикоси.

Високий вміст вітаміну С мають цитрусові, але вони є вираженими алергенами.

Високий відсоток заліза є в сої і квасолі, але засвоюється він тільки тоді, коли в організм вводяться бобові разом з овочами, які містять вітамін С.

Круп’яні страви – вівсянка і гречка – у варіанті молочної каші, гальмують засвоєння заліза. Їх теж доведеться їсти з овочами, інакше завдання, як підвищити гемоглобін грудної дитини до 1 року, вирішити неможливо.

При дуже низькому рівні лікар може прийняти рішення призначити матері, а іноді дитині – залізовмісні препарати. Самостійно лікувати себе і дітей лікарськими засобами не рекомендується. Доза розраховується з урахуванням ваги і стану дитини, так і курс лікування залежить від багатьох факторів.

У деяких випадках лікування проводиться за допомогою ін’єкції, однак при виборі такої терапевтичної схеми батьки повинні усвідомлювати, що в шлунково-кишковому тракті всмоктування заліза не відбувається, тому вітамін С теж доведеться вводити ін’єкційно.

Тільки продуктами, які підвищують гемоглобін у дітей, показник не підняти. Дитина повинна більше перебувати на свіжому повітрі, а мама висипатися і мати стабільний емоційний стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гемоглобін, гемоглобін у дитини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коли немовлята та малюки (віком 0-24 місяці) взаємодіють з навколишнім світом, вони вчаться думати й розуміти поведінку та те, як вона впливає на їхнє

Пізнавальна діяльність немовлят і малюків

Дитина | 08:30, 25.06.2022

Коли немовлята та малюки (віком 0-24 місяці) взаємодіють з навколишнім світом, вони вчаться думати й розуміти поведінку та те, як вона впливає на їхнє оточення. Немовлята розвивають свої когнітивні здібності завдяки сенсорному та моторному досвіду. Є

Доведено, що дитина, яку в родині часто обіймають, пригортають до себе і цілують, менше хворіє, має міцний імунітет, виглядає більш щасливішою та стій

Чому дитину потрібно обіймати щодня

Дитина | 08:00, 25.06.2022

Доведено, що дитина, яку в родині часто обіймають, пригортають до себе і цілують, менше хворіє, має міцний імунітет, виглядає більш щасливішою та стійкою до стресових подій в її житті. І це неспроста, адже під час таких обіймів в людині виділяється т

Дошкільний вік припадає від трьох до п’яти років. У цей час дитина може набути певних навичок, які називаються віхами розвитку. Ці навички включають ф

Етапи розвитку дитини дошкільного віку

Дитина | 23:00, 24.06.2022

Дошкільний вік припадає від трьох до п’яти років. У цей час дитина може набути певних навичок, які називаються віхами розвитку. Ці навички включають фізичні, емоційні, соціальні та когнітивні здібності.

Діти, народжені в зимові місяці, можуть бути більш схильними до розвитку певних психічних розладів. До такого висновку дійшли дослідники, які проаналі

Фахівці розповіли, які діти мають підвищений ризик психічних розладів

Психологія | 10:00, 24.06.2022

Діти, народжені в зимові місяці, можуть бути більш схильними до розвитку певних психічних розладів. До такого висновку дійшли дослідники, які проаналізували записи 3,5 мільйона пацієнтів з Тайваню та інших країн.

У галузі психології вчені десятиліттями обговорювали питання природи, приходячи лише до одного висновку: як гени, так і довкілля є важливими у формува

Вплив навколишнього середовища на поведінку дитини

Дитина | 08:30, 24.06.2022

У галузі психології вчені десятиліттями обговорювали питання природи, приходячи лише до одного висновку: як гени, так і довкілля є важливими у формуванні поведінки людини. Діти не позбавлені від них і, можливо, більш сприйнятливі до впливу навколишнь

Лялька Барбі стала однією з найбільш продаваних іграшок у всьому світі та еталоном краси для мільйонів дівчат. Вельми оманливим еталоном, оскільки люд

Як ляльки шкодять психіці дівчаток?

Дитина | 07:00, 24.06.2022

Лялька Барбі стала однією з найбільш продаваних іграшок у всьому світі та еталоном краси для мільйонів дівчат. Вельми оманливим еталоном, оскільки людське тіло з такими пропорціями було б просто нежиттєздатним. Вчені вважають, що Барбі формують у мал

Що таке

Дитячий логопед пояснює, чому можна сюсюкатися з дітьми

Дитина | 12:00, 23.06.2022

Що таке "дитяча мова"? По суті – це спрощена форма мови для спілкування між малюком та його близькими дорослими. Існує поширена думка, що цього варто уникати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: