Що робити, якщо дитина краде?

Adoption
Date
  • 1062 Переглядів
Якщо ваша дитина краде, ви повинні це припинити – але тільки якщо ви абсолютно впевнені у фактах. Ніщо не поранить важче, ніж несправедливе звинувачення. Якщо не впевнені – промовчіть, перевірте ще раз. Починайте розмову лише тоді, коли сумнівів немає жодних і докази – очевидні.

6337_15471373_3.jpg (25.16 Kb)


Якщо крадіжка – перша, якщо крадіжка ще не стала традицією, не називайте дитину злодієм і не поспішайте передбачати недалеке кримінальне майбутнє. Крадіжка – ситуація дуже непроста, оскільки причин може бути безліч, та й батьки можуть не всі. Перелічимо основні причини.

Імпульсивність. У малюка не старше шести-семи років така поведінка зрозуміла - ще не сформована довільність поведінки, а ось у підлітка справжня імпульсивність спостерігається набагато рідше, і частіше на тлі затримки інтелектуального та психічного розвитку. Якщо справді підліток зовсім не вміє контролювати себе – на жаль, це до психіатра.

Клептоманія. Ця та сама імпульсивність, але вузькоспрямована, тільки щодо вкрасти. Клептоманія кваліфікується як психічне захворювання, причому справжніх клептоманів дуже мало. Американські фахівці стверджують, що серед дорослих людей хворих на клептоманію близько 5 відсотків, та й то половина з них симулює це відхилення. Серед дітей їх ще менше.

Самоствердження. Буває, що підлітку хочеться довести собі і всім, особливо одноліткам, що він сильна особистість і йому на всіх начхати: «Дивіться, який я хоробрий, спритний, начхати хотів на заборони». Для хорошого психолога ця ситуація проста, для звичайного батька – важка. Якщо не знаєте, що тут робити – шукайте хорошого психолога.

Увага батьків. Якщо в сім'ї не до дитини – батьки близькі до розлучення, постійно зайняті на роботі тощо, дитина намагатиметься привернути до себе увагу. Зазвичай у разі пропажі грошей чи речей швидко виявляються. Нерідко за цим слідує гучний розгляд, скандал. Тобто мети «злодія» досягнуто – отримано чималу порцію батьківської уваги. Навіть така реакція влаштовує дитину більше, ніж нестача тепла або повна відстороненість.

Розміщення однолітків. Дитина сподівається грошима або завоювати увагу інших дітей (якщо не помічають), або відкупитися, якщо вимагають у дитячому колективі.

Помста чи протест. Якщо ви підлітка дістали своїм контролем та несправедливість, він може протестувати та мстити вам і таким чином.

Прогалини у вихованні. Сюди входить багато чого: байдужість і неповага до батьків, відсутність поваги до оточуючих і дорослих зокрема. сюди ж – відсутність у батьків авторитету. Дитина краде, тому що гроші їй потрібні, а до решти і до решти їй справи немає. Людей не шанує, батьків не любить. Таке, на жаль, буває. І тут безглуздо вирішувати конкретну проблему крадіжки, оскільки проблема - загальніша. Поки що ховайте гроші і думайте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: психолог, дитина, підліток, виховання, поради лікаря, дитина краде, психологія


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

У дітей, які тривалий час перебувають на канікулах та дистанційному навчанні, виникають стреси, різного роду порушення, розлади та втрата комунікативн

Діти відчувають стрес вдома під час карантину

Дитина | 14:00, 21.01.2022

У дітей, які тривалий час перебувають на канікулах та дистанційному навчанні, виникають стреси, різного роду порушення, розлади та втрата комунікативних навиків.

Вчені з Барселонського інституту глобального здоров’я вивчили взаємозв'язок між об'ємом мозку у дітей і різних доз радіочастотних електромагнітних пол

Вчені: Смартфони не впливають на розміри мозку підлітків

Ігри та іграшки | 12:00, 21.01.2022

Вчені з Барселонського інституту глобального здоров’я вивчили взаємозв'язок між об'ємом мозку у дітей і різних доз радіочастотних електромагнітних полів (RF-EMF).

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сн

Як правильно відповісти дитині на запитання "Де ви мене взяли?"

Дитина | 01:30, 21.01.2022

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сніг, а чому випав зуб, а чому сонечко жовте... Проте, питання про те, звідки беруться діти на багатьо

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та

Лайфхаки, які допоможуть вкласти дитину спати

Дитина | 00:30, 21.01.2022

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та лайфхаками, які вкладуть спати вашу дитину без сліз та ритуалів.

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Фрази, які ми говоримо і дітям, і домашнім улюбленцям

Мама | 14:00, 20.01.2022

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій

Що захистить дитину від вірусів і інфекцій та чому це потрібно знати вагітним?

Профілактика і лікування | 12:00, 20.01.2022

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій в дитинстві і в дорослому житті.

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Психологія | 08:00, 20.01.2022

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: