Як прізвиська впливають на дітей?

Adoption
Date
  • 186 Переглядів
Здавалося б, що тут такого: ну назвав дитину сусідський хлопчисько рудим або однокласник придумав щось не зовсім позитивне - з ким не бувало! Мало того, це навіть корисно, тому що «загартовує характер», «вчить бути стриманим і терплячим». І взагалі, «діти є діти, і все через це проходять» - нерідко міркують батьки. Проте психологи стверджують, що не можна ігнорувати ситуації, коли дражнять і ображають дитини.

9413_ne_skuchno_vshkole_0.jpg (33.9 Kb)


Згадайте себе в дитинстві. Скільки неприємних спогадів пов'язано з прізвиськами! Вони запам'ятовуються простіше і легше, ніж імена, і прив'язуються надовго.

Дуже часто прізвиська в школі придумують не для того, щоб образити. Просто діти помічають яскраві риси, особливості в зовнішності і поведінці, і таким чином озвучують їх. По тому, як називають дитину однокласники, можна визначити його риси характеру або манеру поведінки.

Але якщо дитину регулярно обзивають, дражнять, то це позначається на його самооцінці, підриває віру в себе, принижує і викликає почуття дискомфорту в тому суспільстві, де він знаходиться.

Чому діти обзивають своїх однолітків?

1. Самостверджуються, завойовують лідерські позиції.
2. Усвідомлено хочуть зробити боляче, проявляють агресію.
3. Бажають звернути на себе увагу (наприклад, подобається дівчинка / хлопчик, щоб подивився / а)
4. Вважають, що прізвиська - свого роду розвага.
5. Відчувають почуття заздрості до того, кого обзивають, або намагаються маніпулювати, «поставити на місце».

Дитина, яку постійно дражнять однолітки, в запущеній ситуації замикається в собі, сильно комплексує, може займатися покаліченням, щоб фізичний біль заглушував душевний. Іноді буває часто надмірно агресивна - захищається від всіх підряд.

Зовсім уникнути дражнилок в дитячому колективі важко - це свого роду етап дорослішання та адаптації. Для того щоб правильно реагувати і проживати цей етап, дитині потрібна підтримка дорослих.

Як допомогти дитині?

Якщо прізвисько ображає дитину, потрібно розібратися, що призвело до його появи. Можливо, воно з'явилося через неправильне поводження дитини: Забава, Неулиба, Підлиза, Жмот. Прізвиська можуть вказувати на проблеми школяра із зовнішнім виглядом: Голова, Верста, Косолапка, Жиртрест, Прищ. У цьому випадку варто загострити увагу на цьому питанні і звернутися за допомогою до фахівців: лікаря, косметолога, стоматолога, психолога.

Необхідно з'ясувати, чому дитина гостро реагує на прізвисько, чому не може ігнорувати його. Можливо, влучне обзивання оголює приховані комплекси? В цьому випадку при розмовах зі школярем потрібно звертати увагу на позитивні моменти і допомагати йому навчитися приймати себе з усіма недоліками.

Не ігнорувати, а вислуховувати і підтримувати!
Продумувати разом з дитиною варіанти, як поставити кривдника на місце.
Простий і дієвий спосіб - не реагувати - не проявляти емоцій, тому як кривдникові в основі своїй важливо відчути саме емоції того, кого він ображає. А якщо дитина спокійна, а ще у відповідь сміється і переключається на нову тему - «об'єкт» стає не цікавий.
Якщо нічого не допомагає - йти в школу, зустрічатися з батьками кривдника.

Будьте для своєї дитини захистом і опорою, відгукуйтеся на прохання, і тоді йому легше буде проживати різні життєві складності, етапи дорослішання і формуватися в здорову міцну щасливу особистість!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: прізвиська, дитина, школярі, школа, проблеми, рекомендації фахівців, проблеми розвитку, впевненість, колектив дитина, в суспільстві, обзивання, допомога, психолог, психологія


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Джанні Родарі - відомий дитячий письменник, який вчить дітей фантазувати і придумувати казкові історії в ігровій формі. Також автор дає поради батькам

Як розвивати уяву дитини: чарівна методика Джанні Родарі

Дитина | 23:00, 23.10.2021

Джанні Родарі - відомий дитячий письменник, який вчить дітей фантазувати і придумувати казкові історії в ігровій формі. Також автор дає поради батькам щодо розвитку уяви малюків в ігровій формі.

Бути хрещеним татом або мамою - почесно! Після обряду хрещення, хресний стає малюкові другим батьком - він бере відповідальність, не тільки за його ду

Що подарувати хрещенику на день народження: ідеї для дітей від року до 18 років

Дитина | 21:00, 23.10.2021

Бути хрещеним татом або мамою - почесно! Після обряду хрещення, хресний стає малюкові другим батьком - він бере відповідальність, не тільки за його духовне, а й мирське виховання, щоб при необхідності зуміти замінити дитині найближчої батька.

Шкала Апгар була запропонована американським лікарем-анестезіологом Вірджинією Апгар в 1952 році. Спочатку, вона призначалася для середнього медперсон

Шкала Апгар: що це таке і навіщо це потрібно?

Дитина | 19:00, 23.10.2021

Шкала Апгар була запропонована американським лікарем-анестезіологом Вірджинією Апгар в 1952 році. Спочатку, вона призначалася для середнього медперсоналу, щоб швидко визначити, якому малюкові слід надавати більше уваги. Стан здоров'я немовляти оцінює

Кроха народилася, але ... зовсім не схожа на милого щокатого карапузика з рекламних проспектів. Тонкі ніжки, голова як динька, очі ніби набряклі, і ко

Перші 100 днів: що може налякати маму здорового немовля?

Дитина | 17:00, 23.10.2021

Кроха народилася, але ... зовсім не схожа на милого щокатого карапузика з рекламних проспектів. Тонкі ніжки, голова як динька, очі ніби набряклі, і колір шкіри такий дивний ... І, хоча малюкові після пологів поставили високий бал за шкалою Апгар і лі

Британський психолог придумав цей тест, щоб оцінити, ким відчуває себе дитина в колективі. Яке вона становище займає - лідируюче або, навпаки, почуває

Тест на перевірку самооцінки дитини

Дитина | 08:30, 23.10.2021

Британський психолог придумав цей тест, щоб оцінити, ким відчуває себе дитина в колективі. Яке вона становище займає - лідируюче або, навпаки, почувається нижче плінтуса.

Люди звикли виставляти в мережі те, що не можна в звичайному житті. Однак вседозволеність часто призводить до втрати обережності.

5 типів дитячих фото, які не варто виставляти в соціальні мережі

Дитина | 23:00, 22.10.2021

Люди звикли виставляти в мережі те, що не можна в звичайному житті. Однак вседозволеність часто призводить до втрати обережності.

Діти - квіти нашого життя, заради яких ми і живемо в цьому світі. Але коли ці милі створіння об'єднуються в загальний «розарій», поблажки нікому чекат

Лідер, тихоня або масовка: хто ваша дитина в дитячому колективі?

Дитина | 14:00, 22.10.2021

Діти - квіти нашого життя, заради яких ми і живемо в цьому світі. Але коли ці милі створіння об'єднуються в загальний «розарій», поблажки нікому чекати не доводиться. Власне кажучи, дитячий колектив - це окрема імперія, в якій існують власні неписані

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: