Як прізвиська впливають на дітей?

Adoption
Date
  • 800 Переглядів
Здавалося б, що тут такого: ну назвав дитину сусідський хлопчисько рудим або однокласник придумав щось не зовсім позитивне - з ким не бувало! Мало того, це навіть корисно, тому що «загартовує характер», «вчить бути стриманим і терплячим». І взагалі, «діти є діти, і все через це проходять» - нерідко міркують батьки. Проте психологи стверджують, що не можна ігнорувати ситуації, коли дражнять і ображають дитини.

9413_ne_skuchno_vshkole_0.jpg (33.9 Kb)


Згадайте себе в дитинстві. Скільки неприємних спогадів пов'язано з прізвиськами! Вони запам'ятовуються простіше і легше, ніж імена, і прив'язуються надовго.

Дуже часто прізвиська в школі придумують не для того, щоб образити. Просто діти помічають яскраві риси, особливості в зовнішності і поведінці, і таким чином озвучують їх. По тому, як називають дитину однокласники, можна визначити його риси характеру або манеру поведінки.

Але якщо дитину регулярно обзивають, дражнять, то це позначається на його самооцінці, підриває віру в себе, принижує і викликає почуття дискомфорту в тому суспільстві, де він знаходиться.

Чому діти обзивають своїх однолітків?

1. Самостверджуються, завойовують лідерські позиції.
2. Усвідомлено хочуть зробити боляче, проявляють агресію.
3. Бажають звернути на себе увагу (наприклад, подобається дівчинка / хлопчик, щоб подивився / а)
4. Вважають, що прізвиська - свого роду розвага.
5. Відчувають почуття заздрості до того, кого обзивають, або намагаються маніпулювати, «поставити на місце».

Дитина, яку постійно дражнять однолітки, в запущеній ситуації замикається в собі, сильно комплексує, може займатися покаліченням, щоб фізичний біль заглушував душевний. Іноді буває часто надмірно агресивна - захищається від всіх підряд.

Зовсім уникнути дражнилок в дитячому колективі важко - це свого роду етап дорослішання та адаптації. Для того щоб правильно реагувати і проживати цей етап, дитині потрібна підтримка дорослих.

Як допомогти дитині?

Якщо прізвисько ображає дитину, потрібно розібратися, що призвело до його появи. Можливо, воно з'явилося через неправильне поводження дитини: Забава, Неулиба, Підлиза, Жмот. Прізвиська можуть вказувати на проблеми школяра із зовнішнім виглядом: Голова, Верста, Косолапка, Жиртрест, Прищ. У цьому випадку варто загострити увагу на цьому питанні і звернутися за допомогою до фахівців: лікаря, косметолога, стоматолога, психолога.

Необхідно з'ясувати, чому дитина гостро реагує на прізвисько, чому не може ігнорувати його. Можливо, влучне обзивання оголює приховані комплекси? В цьому випадку при розмовах зі школярем потрібно звертати увагу на позитивні моменти і допомагати йому навчитися приймати себе з усіма недоліками.

Не ігнорувати, а вислуховувати і підтримувати!
Продумувати разом з дитиною варіанти, як поставити кривдника на місце.
Простий і дієвий спосіб - не реагувати - не проявляти емоцій, тому як кривдникові в основі своїй важливо відчути саме емоції того, кого він ображає. А якщо дитина спокійна, а ще у відповідь сміється і переключається на нову тему - «об'єкт» стає не цікавий.
Якщо нічого не допомагає - йти в школу, зустрічатися з батьками кривдника.

Будьте для своєї дитини захистом і опорою, відгукуйтеся на прохання, і тоді йому легше буде проживати різні життєві складності, етапи дорослішання і формуватися в здорову міцну щасливу особистість!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: прізвиська, дитина, школярі, школа, проблеми, рекомендації фахівців, проблеми розвитку, впевненість, колектив дитина, в суспільстві, обзивання, допомога, психолог, психологія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у ро

8 хитрощів про те, як "переселити" дитину до власного ліжка

Сімейні справи | 08:00, 29.01.2023

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у розвитку самостійності дитини і полегшує життя батькам.

Звичайна гумова качка для ванної здається вельми милою і нешкідливою іграшкою, але вона може містити велику кількість небезпечних бактерій, які можуть

Іграшки для ванної небезпечні для малюків - фахівці

Дитина | 07:00, 29.01.2023

Звичайна гумова качка для ванної здається вельми милою і нешкідливою іграшкою, але вона може містити велику кількість небезпечних бактерій, які можуть заразити людей серйозними інфекціями, попереджають вчені зі Швейцарського інституту водних наук і т

Європейські фахівці провели експеримент, який показав, що може вплинути на успішність дітей.

Що впливає на успішність дітей?

Навчання | 05:00, 29.01.2023

Європейські фахівці провели експеримент, який показав, що може вплинути на успішність дітей.

Дитяча самооцінка й самолюбство – дуже тонкі поняття в психології дітей. Часом, пояснюючи щось дитині, ми зачіпаємо її і ображаємо неповагою. Як при в

Як пояснити дитині фразу "не можна"?

Виховання | 12:00, 28.01.2023

Дитяча самооцінка й самолюбство – дуже тонкі поняття в психології дітей. Часом, пояснюючи щось дитині, ми зачіпаємо її і ображаємо неповагою. Як при вихованні дітей не зачепити їх своєю відмовою?

Крім основної підготовки до дитячого садка, яка включає у себе проходження медогляду, першого знайомства із завідуючою і вихователями групи і придбанн

Що повинна уміти дитина, яка піде до дитячого садочка?

Дитина | 10:00, 28.01.2023

Крім основної підготовки до дитячого садка, яка включає у себе проходження медогляду, першого знайомства із завідуючою і вихователями групи і придбання необхідного гардеробу, потрібно ще дещо: дитина повинна уміти робити деякі дії самостійно.

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчити

Чому батькам потрібно звертати увагу на дитячі малюнки?

Психологія | 08:00, 28.01.2023

Дитячі малюнки — це не мистецтво, а мова, якою вони спілкуються. А чи знаєте ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчитися читати витвори вашої малечі?

Годувати дитину вечерею слід не пізніше, ніж за 2-3 год. до сну. Багато мам, побоюючись, що карапуз може заснути голодним, мало не насильно годують йо

Якою має бути вечеря в дітей після 1 року?

Дитяче харчування | 07:00, 28.01.2023

Годувати дитину вечерею слід не пізніше, ніж за 2-3 год. до сну. Багато мам, побоюючись, що карапуз може заснути голодним, мало не насильно годують його. Дієтологи ж радять за таких обставин просто напоїти дитину кисломолочним напоєм або теплим молок

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: