Як прізвиська впливають на дітей?

Adoption
Date
  • 921 Переглядів
Здавалося б, що тут такого: ну назвав дитину сусідський хлопчисько рудим або однокласник придумав щось не зовсім позитивне - з ким не бувало! Мало того, це навіть корисно, тому що «загартовує характер», «вчить бути стриманим і терплячим». І взагалі, «діти є діти, і все через це проходять» - нерідко міркують батьки. Проте психологи стверджують, що не можна ігнорувати ситуації, коли дражнять і ображають дитини.

9413_ne_skuchno_vshkole_0.jpg (33.9 Kb)


Згадайте себе в дитинстві. Скільки неприємних спогадів пов'язано з прізвиськами! Вони запам'ятовуються простіше і легше, ніж імена, і прив'язуються надовго.

Дуже часто прізвиська в школі придумують не для того, щоб образити. Просто діти помічають яскраві риси, особливості в зовнішності і поведінці, і таким чином озвучують їх. По тому, як називають дитину однокласники, можна визначити його риси характеру або манеру поведінки.

Але якщо дитину регулярно обзивають, дражнять, то це позначається на його самооцінці, підриває віру в себе, принижує і викликає почуття дискомфорту в тому суспільстві, де він знаходиться.

Чому діти обзивають своїх однолітків?

1. Самостверджуються, завойовують лідерські позиції.
2. Усвідомлено хочуть зробити боляче, проявляють агресію.
3. Бажають звернути на себе увагу (наприклад, подобається дівчинка / хлопчик, щоб подивився / а)
4. Вважають, що прізвиська - свого роду розвага.
5. Відчувають почуття заздрості до того, кого обзивають, або намагаються маніпулювати, «поставити на місце».

Дитина, яку постійно дражнять однолітки, в запущеній ситуації замикається в собі, сильно комплексує, може займатися покаліченням, щоб фізичний біль заглушував душевний. Іноді буває часто надмірно агресивна - захищається від всіх підряд.

Зовсім уникнути дражнилок в дитячому колективі важко - це свого роду етап дорослішання та адаптації. Для того щоб правильно реагувати і проживати цей етап, дитині потрібна підтримка дорослих.

Як допомогти дитині?

Якщо прізвисько ображає дитину, потрібно розібратися, що призвело до його появи. Можливо, воно з'явилося через неправильне поводження дитини: Забава, Неулиба, Підлиза, Жмот. Прізвиська можуть вказувати на проблеми школяра із зовнішнім виглядом: Голова, Верста, Косолапка, Жиртрест, Прищ. У цьому випадку варто загострити увагу на цьому питанні і звернутися за допомогою до фахівців: лікаря, косметолога, стоматолога, психолога.

Необхідно з'ясувати, чому дитина гостро реагує на прізвисько, чому не може ігнорувати його. Можливо, влучне обзивання оголює приховані комплекси? В цьому випадку при розмовах зі школярем потрібно звертати увагу на позитивні моменти і допомагати йому навчитися приймати себе з усіма недоліками.

Не ігнорувати, а вислуховувати і підтримувати!
Продумувати разом з дитиною варіанти, як поставити кривдника на місце.
Простий і дієвий спосіб - не реагувати - не проявляти емоцій, тому як кривдникові в основі своїй важливо відчути саме емоції того, кого він ображає. А якщо дитина спокійна, а ще у відповідь сміється і переключається на нову тему - «об'єкт» стає не цікавий.
Якщо нічого не допомагає - йти в школу, зустрічатися з батьками кривдника.

Будьте для своєї дитини захистом і опорою, відгукуйтеся на прохання, і тоді йому легше буде проживати різні життєві складності, етапи дорослішання і формуватися в здорову міцну щасливу особистість!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: прізвиська, дитина, школярі, школа, проблеми, рекомендації фахівців, проблеми розвитку, впевненість, колектив дитина, в суспільстві, обзивання, допомога, психолог, психологія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як впливає на сина любляча мама?

5 цікавих фактів про зв'язок між мамою і сином

Мама | 00:35, 29.09.2023

Як впливає на сина любляча мама?

Трапляється, що дитина починає раптово сильно плакати і дорослим важко її заспокоїти. Ми починаємо хвилюватися, або ж навіть злитися. А що потрібно ро

Що робити, якщо дитина сильно плаче?

Дитина | 08:20, 28.09.2023

Трапляється, що дитина починає раптово сильно плакати і дорослим важко її заспокоїти. Ми починаємо хвилюватися, або ж навіть злитися. А що потрібно робити насправді?

Вчені порівняли отриману дітьми освіту і те, чого вони досягли в житті. З’ясувалося, що діти суворих матерів вступали в кращі університети та отримува

«Нестерпні» матері виховують успішних доньок

Мама | 07:30, 28.09.2023

Вчені порівняли отриману дітьми освіту і те, чого вони досягли в житті. З’ясувалося, що діти суворих матерів вступали в кращі університети та отримували більш високі зарплати в порівнянні з тими, кому в дитинстві все дозволяли. Дівчата, яких в дитинс

Бувають ситуації, коли процес виховання виходить з-під контролю, а дитина з доброго і слухняного малюка перетворюється в дратівливого та агресивного.

8 помилок мами і тата, які погано впливають на поведінку і майбутнє дитини

Сімейні справи | 06:20, 28.09.2023

Бувають ситуації, коли процес виховання виходить з-під контролю, а дитина з доброго і слухняного малюка перетворюється в дратівливого та агресивного. Ми рідко думаємо про те, що самі можемо бути причиною цього. Сьогодні ми поговоримо про те, чого кра

Блогер Джоанна зібрала в своєму блозі Cup of Joe поради бувалих батьків.

12 геніальних порад для батьків

Сімейні справи | 02:00, 28.09.2023

Блогер Джоанна зібрала в своєму блозі Cup of Joe поради бувалих батьків.

У немовлят у роті близько 30 000 смакових рецепторів, проте до повноліття від них залишається лише третина. Причому більшість рецепторів маленької дит

Чому діти так люблять солодке?

Дитяче харчування | 08:20, 27.09.2023

У немовлят у роті близько 30 000 смакових рецепторів, проте до повноліття від них залишається лише третина. Причому більшість рецепторів маленької дитини налаштовані на солодку та жирну їжу, оскільки материнське молоко насичене цукрами та жирами.

Вчені з Бельгії з'ясували, що суворість, яку батьки проявляють у вихованні своїх дітей, не минає безслідно для їхнього геному.

Суворі батьки – горе майбутнім поколінням

Сімейні справи | 08:20, 26.09.2023

Вчені з Бельгії з'ясували, що суворість, яку батьки проявляють у вихованні своїх дітей, не минає безслідно для їхнього геному.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: