Як навчити дитину самостійно приймати рішення?

Adoption
Date
  • 84 Переглядів
Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

9784_yayayalrvapmppaapi.jpg (64.32 Kb)

Часто батьки проявляють нетерпіння. Адже їм ніколи чекати, у дорослих багато проблем і турбот. Тому чекати, поки дитина сформулює думку, вирішить, що робити, відповість на питання, їм ніколи. Це неправильно.

Дуже важливо, щоб батьки давали дитині час. Можливо, знадобиться півхвилини, а може бути і десять хвилин, поки дитина знайде відповідь, обдумає її, вирішить, як діяти в конкретній ситуації.

Тому батьки повинні вчитися терпінню. Інакше дитина, особливо якщо він флегматик, ніколи не зможе виразити свої думки. Отже, чадо не навчиться мислити самостійно і приймати рішення. А це дуже заважатиме в дорослому житті.

Ставте дитині питання
Причому ставлячи питання, не треба знати на них відповіді. Тобто, навіть якщо батьки знають правильну відповідь, вони не повинні вважати, що ця відповідь єдино вірна. Важливо не вимагати від дитини, щоб вона відповіла саме так, як вважає дорослий.

Наприклад, якщо дочка і син б'ються, варто не просто учити їх моральним цінностям (не можна битися), але і вислухати дітей. Важливо упізнати причину подібної поведінки і не настоювати на своїй точці зору, а розпитати, що відчуває дитина, чому він вважає, що бійка допоможе розв'язати проблему. Слід подивитися на проблему очима дитини і разом знайти інший спосіб її вирішення.

Потрібно дати дитині можливість подумати і висловитися. А потім знову подумати вже про вирішення проблеми і виправлення ситуації. Не потрібно підказувати, нехай дитина сама вирішить, що буде кращий.

Будьте гнучким і чесним
Дуже важливо учити дитину говорити правду. Відповідати потрібно завжди чесно, а не придумувати на ходу брехню, навіть якщо вона нешкідлива. І при цьому потрібно бути чесним самому. Батьки теж не повинні обманювати. Якщо пояснення занадто складне, потрібно просто підібрати максимально прості слова, щоб дитині було зрозуміло. Але обманювати не можна.

Крім того, слід бути гнучким. Щоб дитина вчилася мислити самостійно, слід ставити йому питання про одні і ті ж речі по-різному. Це змусить чадо думати більше. Не варто твердо стояти на одному рішенні або думці.

Не підходити до мислення дитини з поблажливістю
Не варто вважати, що дитина ще нічого не уміє, у нього нічого не вийде. Не слід принижувати мислення малюка.

Так, дитина ще маленька, але це не означає, що він не зможе навчитися обговорювати складні питання, висловлювати свою думку. Адже навіть у крихітки є певні думки і почуття, якими він хоче поділитися.

Якщо батьки заздалегідь думають, що чадо не зможе висловитися, не зможе сформулювати свої думки, то дитина з часом перейметься відчуттями дорослих. Поступово у нього може сформуватися комплекс неповноцінності. Адже дитина повірить, що у нього нічого не вийде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток, мислити, приймати рішення


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Звичка, яка руйнує наш імунітет

Мама | 08:30, 26.02.2021

Вагома причина є менше солодкого. Детальніше - читайте у матеріалі.

Дослідження демонструє, що у грудному молоці перехворілих на коронавірус матерів є сильні антитіла до хвороби. Ймовірно, що таким чином немовлятам пер

У грудному молоці мам, які перехворіли на ковід-19, знайшли сильні антитіла

Профілактика і лікування | 08:00, 26.02.2021

Дослідження демонструє, що у грудному молоці перехворілих на коронавірус матерів є сильні антитіла до хвороби. Ймовірно, що таким чином немовлятам передається імунітет. Біологи з Каліфорнійського університету в США дослідили зразки молока 15 породіль

Ніколи не квапитиЯкщо дитина бавиться чи дивиться мультфільм, то не варто різко відривати та повідомляти, що вже час спати. Важливо намагатися поступо

4 хитрощі, як вкласти дитину спати

Дитина | 07:00, 26.02.2021

Ніколи не квапитиЯкщо дитина бавиться чи дивиться мультфільм, то не варто різко відривати та повідомляти, що вже час спати. Важливо намагатися поступово та повільно готувати дитину до сну. Наприклад, батьки можуть доєднатися до гри малечі та сказати,

Як пасивне куріння шкодить дитині?

Дитина | 06:20, 26.02.2021

Діти змушені бути пасивними курцями, якщо їхні батьки курять.

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у сло

Що заборонено робити татові і мамі у виховному процесі?

Сімейні справи | 05:00, 26.02.2021

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у словах: "от бовдур", "негідник" чи в узагальненнях "вічно ти все псуєш", порівняння з "нормальними діть

Прес-служба МОН пояснила, які категорії дітей тепер мають можливість в першу чергу записуватися в дитячий сад.

Змінено порядок зарахування дітей в дитячі садки: Хто тепер має право на першочерговий прийом?

Дитина | 12:00, 25.02.2021

Прес-служба МОН пояснила, які категорії дітей тепер мають можливість в першу чергу записуватися в дитячий сад.

Батькам потрібно дозволяти дітям робити помилки, досліджуючи навколишній світ, оскільки це зміцнює їх нейронні зв'язки, необхідні для навчання, а робо

Чому діти не повинні боятися помилятись?

Дитина | 07:00, 25.02.2021

Батькам потрібно дозволяти дітям робити помилки, досліджуючи навколишній світ, оскільки це зміцнює їх нейронні зв'язки, необхідні для навчання, а робота в умовах невизначеності допомагає формувати мозок.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: