Вчимо дитину читати по складах

Adoption
Date
  • 92 Переглядів
Тепер багато батьків хочуть, щоб їх малюк йшов до школи підготовленим і вже вмів читати. Як же навчити дитину читати по складах вдома?

5084_yayayalrava.jpg (38.99 Kb)


Щоб твоє чадо швидше навчилося читати, у нього має бути розвинене почуття ритму і фонематичний слух.

Розвинути першу якість ти можеш, використовуючи музику і танці. Вмикай ритмічну музику і в ігровій формі (радіючи, пустуючи) продемонструй дитині, який у музики ритм. Танцюйте, виконуючи рухи під музику, і поступово малюк почне повторювати за тобою, навчившись відчувати ритм.

Також впізнавання і наступне відтворення звуків, тобто фонематичного слуху, розвивай за допомогою наступних вправ:

- вивчай з малюком прості слова (мама, тато, кішка), продемонструй, з якого звуку починається і закінчується слово.
- називай звук і попроси дитину назвати слово, що починається з цього звуку.
- називай слово і попроси назвати наступне, що починається на букву, якою закінчилося назване слово.

Як навчити дитину читати по складах
Спочатку потрібно познайомити дитину з основними голосними звуками і буквами, якими вони позначаються: "а", "о", "у". Кожній букві потрібно приділити по 2-3 заняття.

Заняття необхідно починати з ігрового моменту, який викличе у дитини інтерес до того, що буде відбуватися. Можна зробити тематичним.

Начитати виділяти в словах звуки. Для цього проговори слово і простягни перший звук, вимови його голосніше і чіткіше інших. Запропонуй дитині повторити за тобою. Він повинен визначити і назвати, який перший звук в слові почув.

Тепер можна вчити букви. Запропонуй дитині знайти серед кубиків або на абетці потрібну картинку (наприклад, апельсин). Потрібно пояснити, що оскільки назва цього предмета починається зі звуку [а], то поруч з ним написала букву, яка цей звук позначає.

Запропонуй дитині уважно розглянути букву, визначити з яких частин вона складається. Разом з ним обговоріть, на що схожа буква. Якщо вийде, можна картинки створювати самостійно безпосередньо під час заняття.

Коли дитина вивчить перші три голосних звуку, кожний наступний звук (після ознайомлення з буквою) відразу ж включається до складу складів. Головне пояснити це так, щоб дитина зрозуміла сам механізм злиття двох звуків в один єдиний склад. Ти повинна показати дві букви і сказати, що зараз він скаже їх разом, без зупинки і поділу.

Крім навчання читання прямих складів (приголосний + голосний) потрібно пропонувати малюкові читати зворотні (гласний + приголосний) і складні (2-3 приголосних + голосний) склади.

Коли дитина складе перші склади "ма", "му", пора показати, що поєднавши деякі склади разом, можна отримати ціле слово.

Якщо ти не знаєш, як навчити дитину читати якщо він не хоче, то пробуй проводити заняття у вигляді гри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчити читати, навчитись читати, читати по складах


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Науковці взяли дітей одного віку від 6 до 8 років із різних сімей і об’єднали їх у три групи. Деякі діти мали вдома 4 телевізійні канали, інші — 1 кан

Наукоаці пояснили, чому дітям корисно нудьгувати

Розвиток дитини | 08:00, 24.02.2021

Науковці взяли дітей одного віку від 6 до 8 років із різних сімей і об’єднали їх у три групи. Деякі діти мали вдома 4 телевізійні канали, інші — 1 канал, а третина взагалі не мала телевізора. За дітьми спостерігали, коли сім’ї отримали доступ до теле

Є батьки, які намагаються дбайливо вибудовувати довірливі відносини зі своїми дітьми. Інші на це можуть навіть не зважати. Про це у своєму блозі розпо

Чому діти не довіряють батькам?

Сімейні справи | 07:00, 24.02.2021

Є батьки, які намагаються дбайливо вибудовувати довірливі відносини зі своїми дітьми. Інші на це можуть навіть не зважати. Про це у своєму блозі розповів Дмитро Карпачов.

Спочатку мама допомагає дитині виконувати домашнє завдання і контролюває час, але потім сам школяр вже не хоче брати на себе таку відповідальність, бо

Якщо дитина не хоче робити уроки без мами

Дитина | 05:00, 24.02.2021

Спочатку мама допомагає дитині виконувати домашнє завдання і контролюває час, але потім сам школяр вже не хоче брати на себе таку відповідальність, бо не звик робити все сам.

Вагітні передають дитині антитіла від COVID-19

Мама | 16:00, 23.02.2021

Згідно з новим дослідженням американських вчених, представленому в American Journal of Obstetrics and Gynecology, антитіла, що захищають від COVID-19, можуть передаватися від матері до дитини в утробі.

Режим сну може провокувати дитяче ожиріння

Дитина | 14:30, 23.02.2021

Встановлення постійного графіка сну для малюка може бути одним з найбільш складних аспектів виховання дитини, але також і одним з найважливіших.

Брудне повітря прирікає дітей на проблеми з серцем

Дитина | 14:00, 23.02.2021

У великих містах важко знайти місце, де можна подихати чистим повітрям.

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: