Що таке методика Домана для раннього розвитку дитини

Adoption
Date
  • 121 Переглядів
Переваги та недоліки цієї системи

baby_with_toys.jpg (20.38 Kb)


Військовий лікар Глен Доман займався лікуванням і реабілітацією дітей, які перенесли травму головного мозку або мали тяжке ураження центральної нервової системи. Він вчив їх читанню і рахунку за допомогою спеціальних чорно-білих карток. На них були зображені слова і цифри і рівне їм кількість точок. Після підтвердження ефективності застосування методики у хворих дітей, Доман прийшов до висновку, що вона також може використовуватися і для навчання здорових діток.

На картках Домана зображені тварини, рослини, відомі люди і т.д. Суть методики полягає в демонстрації дитині цих зображень, кожне - протягом 5-10 секунд. Таким чином, батьки добиваються швидкого запам'ятовування тих чи інших зображень, що є своєрідним тренуванням мозку, яке значно розширює інтелектуальний потенціал людини.

Однак в цій методиці є і свої мінуси. Хоча здатності мозку немовляти і дозволяють йому засвоювати масу інформації, але робиться це чисто автоматично. Дитина освоює читання і рахунок дуже швидко і в самому ранньому віці, але не розуміє ні складу чисел, ні їх черговість. Що стосується читання, то немає усвідомлення, що слово складається з окремих звуків і букв, малюк просто запам'ятовує графічне зображення слова. Звичайно, це дозволяє йому практично оволодіти технікою швидкочитання, але абсолютно позбавляє його емоційного плану сприйняття зображення.

Щоб успішно користуватися цією методикою, треба дуже уважно спостерігати, чи подобається вона саме вашому малюку - і адаптувати до нього і його інтересам цю методику. Як правило, ця методика подобається дуже рідкісним дітям і найчастіше вони починають активно протестувати проти її застосування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: методика Домана


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чемпіона можна починати виховувати вдома!

Домашнє плавання для немовлят: як його починати

Дитина | 17:00, 07.02.2020

Чемпіона можна починати виховувати вдома!

Від ментальних до фізичних відхилень

Як виявити порушення розвитку за допомогою кубиків Кооса

Розвиток дитини | 19:00, 05.02.2020

Від ментальних до фізичних відхилень

Починайте виправляти мовленнєві дефекти якнайшвидше!

З якого віку дитину потрібно вести до логопеда

Дитина | 12:00, 24.01.2020

Починайте виправляти мовленнєві дефекти якнайшвидше!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: