4 найпоширеніші причини безпліддя

Adoption
Date
  • 1984 Переглядів
Чомусь стається так, що одні пари не планують дітей - і вагітніють, а другі як не стараються, а нічого не виходить. Чому так відбувається?

1414_5a.jpg (18.41 Kb)

Якщо вірити статистиці, з проблемою безпліддя щорічно стикається близько 4,5 мільйона сімей, причому причин бездітності безліч, але основних – всього п'ять.

Причина №1 - чоловіче безпліддя
Як показує практика, в 40% випадків зачаття неможливе через проблеми з рухливістю, активністю і життєздатністю чоловічого сімені. Ось чому насамперед медики рекомендують обстежитися чоловікові. Для цього необхідно провести спермограму – аналіз, що визначає кількість і активність сперматозоїдів. Якщо частка активних сперміїв менше 50%, медики говорять про чоловіче безпліддя та призначають низку додаткових обстежень. Наприклад, у разі виявлення великої кількості лейкоцитів у чоловічому сім'ї, лікар-андролог призначає бакпосів сперми – аналіз, що дозволяє виявити супутню інфекцію (пролікувавши її, чоловік має великі шанси підвищити свою фертильність). Якщо ж у спермограмі виявлено велику кількість аномальних сперматозоїдів, пацієнту доведеться здати морфологічний аналіз сперми, з допомогою якого можна визначити характер патології і підібрати адекватне лікування чоловічого безпліддя.

Причина №2 – ановуляторний цикл
Зі шкільного курсу біології всім відомо, що зачаття настає в результаті злиття чоловічого сімені з жіночою яйцеклітиною. Другою, найбільш поширеною причиною безпліддя є порушення дозрівання і виходу яйцеклітини. Які ж фактори заважають цьому процесу? На думку гінекологів, причиною відсутності овуляції можуть бути стрес, гормональний збій, недавно перенесена інфекція або ж полікістоз яєчників (захворювання, за якого неможливе дозрівання і вихід яйцеклітини). Найчастіше ановуляторний цикл супроводжується нерегулярними менструаціями, хоча бувають випадки, коли жінка не знає про свої проблеми. Запідозрити відсутність овуляції допоможе вимірювання базальної температури (протягом двох-трьох циклів), а також аналіз на гормональне дзеркало і УЗД. Встановивши причину ановуляторного циклу і пролікувавши захворювання, що призвело до таких наслідків, можна домогтися відновлення овуляції, що своєю чергою підвищує шанси на вагітність в кілька разів.

Причина №3 – непрохідність фаллопієвих труб
Третя, найбільш часта причина безпліддя – спайковий процес у фаллопієвих (маткових) трубах. Аднексит, хламідіоз, ендометріоз, раніше перенесені аборти – всі ці фактори впливають на прохідність труб, оскільки спайки, що виникають в результаті уповільненого запального процесу, звужують просвіт між внутрішніми стінками труб, роблячи їх непрохідними. В результаті дозріла яйцеклітина і цілком життєздатний сперматозоїд можуть просто не зустрітися, а без цього, самі розумієте, зачаття не відбудеться. Щоб перевірити прохідність маткових труб, лікар-гінеколог зазвичай призначає низку досліджень, серед яких найбільш інформативне – гістерсальпінгографія (дослідження, під час якого в матку вводиться контрастна речовина, після чого проводиться рентгенівський знімок, на якому добре видно порожнину матки і просвіт труб). Від результатів цього аналізу залежить дуже багато, але далеко не все. Зрештою, непрохідність труб – ситуація виліковна. Сучасні технології дозволяють відновити прохідність фаллопієвих труб за допомогою гідротубації і пластичної хірургії.

Причина №4 - патологія матки
Величезний вплив на можливість зачати і виносити дитину чинить стан матки, її будова, вроджені дефекти, а також запальні зміни ендометрії. Міоми, поліпи, рубці на стінках матки, що виникли в результаті пологів, перенесених операцій або абортів –всі ці зміни також можуть вплинути на здатність жінки до зачаття. Оцінити стан матки допоможе гістероскопія – дослідження, під час якого в порожнину матки вводиться оптичний прилад, який дає змогу обстежити стінки цього органу, оцінити стан епітелію, виявити новоутворення та інші патології, що перешкоджають зачаттю. У разі виявлення новоутворень (поліпи, фіброми і міоми) лікар, швидше за все, порадить видалити хірургічним шляхом. Після цього зазвичай проводиться курс гормонально-замісної терапії, завдання якої відновити нормальний гормональний фон жінки, і можна знову спробувати щастя зачати дитину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: безпліддя, лікування безпліддя, планування вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Вчені: Недіагностований ендометріоз ускладнює лікування безпліддя

Безпліддя | 14:00, 20.08.2022

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Ця патологія може бути пов’язана із очевидними проблемами: непрохідність труб чи наявність спайкового процесу. Проте є чимало факторів, які слід врахо

4 приховані проблеми безпліддя

Безпліддя | 12:00, 09.06.2022

Ця патологія може бути пов’язана із очевидними проблемами: непрохідність труб чи наявність спайкового процесу. Проте є чимало факторів, які слід враховувати. Адже лікування безпліддя вимагає комплексного підходу. Які приховані причини можуть також за

Первинна оваріальна недостатність (ПОВ), також відома як передчасна недостатність яєчників, виникає, коли яєчники жінки перестають нормально працювати

Причини безпліддя: первинна недостатність яєчників

Безпліддя | 01:30, 15.05.2022

Первинна оваріальна недостатність (ПОВ), також відома як передчасна недостатність яєчників, виникає, коли яєчники жінки перестають нормально працювати до 40 років.

Чомусь стається так, що одні пари не планують дітей - і вагітніють, а другі як не стараються, а нічого не виходить. Чому так відбувається?

4 найпоширеніші причини безпліддя

Безпліддя | 07:00, 13.05.2022

Чомусь стається так, що одні пари не планують дітей - і вагітніють, а другі як не стараються, а нічого не виходить. Чому так відбувається?

Про викидень завжди розповідають приглушеним тоном – якщо взагалі говорять! – але вони трапляються несподівано часто, при одній із чотирьох (!) вагітн

Як часто можуть повторюватись викидні?

Патологія | 12:00, 02.05.2022

Про викидень завжди розповідають приглушеним тоном – якщо взагалі говорять! – але вони трапляються несподівано часто, при одній із чотирьох (!) вагітностей. З технічної точки зору, викидень трапляється, коли ембріон або плід не виживає у матці в перш

Безпліддя може вплинути на стосунки з родичами та друзями, створити фінансові труднощі, вплинути на стосунки між партнерами та негативно вплинути на с

Безпліддя і стрес: чи є зв'язок?

Безпліддя | 00:30, 10.04.2022

Безпліддя може вплинути на стосунки з родичами та друзями, створити фінансові труднощі, вплинути на стосунки між партнерами та негативно вплинути на сексуальні стосунки пари. Одним словом, безпліддя може викликати стрес.

Складність боротьби з безпліддям може позначитися навіть на найвідданіших. Коли ви вже кілька разів намагались завагітніти, але все безрезультатно, це

Альтернативна терапія проти безпліддя

Безпліддя | 14:00, 06.04.2022

Складність боротьби з безпліддям може позначитися навіть на найвідданіших. Коли ви вже кілька разів намагались завагітніти, але все безрезультатно, це є стресом. Легко впасти в рутину відчаю, що, на думку багатьох експертів з безпліддя, насправді мож

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: