Чи потрібно припиняти прийом антидепресантів, якщо ви намагаєтеся завагітніти?

Adoption
Date
  • 286 Переглядів
Чи потрібно припиняти прийом антидепресантів, якщо ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Ось що потрібно знати майбутнім мамам.

4526_pregnant-women-taking-antidepressants-760x507.jpg (23.08 Kb)

Період до зачаття — чудовий час, щоб запровадити нові корисні для вас (і вашої майбутньої дитини) звички. Але хоча ви можете подумати, що викинути всі рецептурні ліки – це здоровий крок, коли ви намагаєтеся завагітніти, коли справа доходить до антидепресантів у вашій аптечці, чи можна приймати їх під час вагітності, не завжди зрозуміло чітко.

Це тому, що якщо вам дійсно потрібні антидепресанти, такі як селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), відмова від них через вагітність і потенційне повернення до депресії може завдати вам (і вашій майбутній дитині) більше шкоди, ніж користі.

Дослідження показують, що жінки, які страждають від великої депресії під час вагітності, мають більше шансів передчасних пологів і дітей з низькою вагою при народженні. Вони також піддаються підвищеному ризику післяпологової депресії , через що їм може бути важко доглядати за своїми дітьми після їх народження.

Необхідно також ретельно зважити можливість продовження прийому антидепресантів під час вагітності. У минулому висловлювалося певне занепокоєння, що певні типи антидепресантів можуть бути пов’язані з вродженими дефектами, але останні дослідження показали, що ризик вроджених дефектів у дітей матерів, які приймали антидепресанти під час вагітності, низький.

Проте було виявлено, що деякі типи антидепресантів створюють проблеми для дитини, що розвивається, тому поговоріть зі своїм лікарем і терапевтом про те, чи є сенс для вас продовжувати або припиняти антидепресанти, коли ви намагаєтеся завагітніти.

Інгібітори зворотного захоплення серотоніну та норадреналіну (ІЗЗСН) також зазвичай вважаються безпечними для прийому під час вагітності.

Якщо консенсус полягає в тому, що вам слід відмовитися від ліків або спробувати різні види, почніть принаймні за три місяці до початку спроб завагітніти, щоб у вас було достатньо часу, щоб побачити, як це піде.

Якщо ви починаєте помічати ознаки депресії, що повертаються — зміни сну та апетиту, занепокоєння, нездатність зосередитися, перепади настрою та відсутність інтересу до сексу — ви можете спробувати альтернативні методи лікування, такі як психотерапія, світлотерапія, медитація або йога .

Фізичні вправи також можуть чудово підняти настрій, як і підтримка друзів і близьких. І, звичайно, підтримуйте тісний зв’язок зі своїм практикуючим лікарем та/або терапевтом, який може скерувати вас до найбезпечнішого типу та дози антидепресантів, якщо вам знадобиться продовжити прийом ліків після того, як ви завагітнієте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, антидепресанти при вагітності, завагітніти, депресія, ліки прийом, антидепресанти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Післяпологовий геморой: симптоми і лікування

Післяпологовий період | 05:00, 01.06.2023

Спробуємо розібратися, які симптоми та причини геморою після пологів, як ми можемо його розпізнати та вилікувати.

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити,

Чому у вагітної знижується ШОЕ?

Вагітність та пологи | 00:30, 01.06.2023

Зниження швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) є одним зі змін, які можуть відбутися у жінок під час вагітності. ШОЕ - це процес, при якому еритроцити, або червоні кров'яні клітини, осідають до дна пробірки протягом певного періоду часу. Зазвичай, під

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітн

Як часто потрібно здавати сечу вагітним?

Вагітність та пологи | 14:00, 30.05.2023

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітності - це відстеження стану сечовидільної системи, оскільки вона може бути піддатлива до певних ускл

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Медики назвали найкращий вік для перших пологів

Плануємо дитину | 07:00, 29.05.2023

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс прине

За яких умов можна займатись інтимом під час вагітності?

Секс | 08:00, 23.05.2023

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс принесе задоволення обом партнерам.

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилос

Лікарі назвали найкращий місяць для зачаття

Зачаття | 08:00, 21.05.2023

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилося, що такий взаємозв’язок дійсно є.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: