Навіщо жінці перевіряти свій запас яйцеклітин?

Adoption
Date
  • 1377 Переглядів
Запас яйцеклітин закінчений і з віком зменшується. Коли та кому його потрібно перевіряти, скільки коштує аналіз і що робити, якщо яйцеклітин дуже мало?

7288_71393c32e3e3bb58860d9e0d0e68edf4.jpg (33.34 Kb)

З віком завагітніти набагато складніше. Пік репродуктивних функцій жінки припадає на 25 років, а потім починає нестримно знижуватися. За статистикою, після 40 років шанси завагітніти природним шляхом становлять лише 7-10%. А пов'язано це з кількістю та якістю яйцеклітин. Цей показник у кожної жінки індивідуальний, і більше – він падає протягом усього життя. У західних країнах його рекомендують перевіряти вже з 12 років, тоді як в Україні багато хто навіть не знає про таку можливість. Навіщо контролювати свої яйцеклітини, кому та коли це потрібно робити?

Факт залишається фактом. Дедалі більше жінок сьогодні стають мамами після 35 років. Якщо раніше таких мам називали образливим слівцем «старородящі», то тепер пологи після 35 вважаються варіантом норми. Через це багато жінок до певного часу зовсім не переживають про свої дітородні функції. Особливо ті, хто регулярно стежить за зовнішністю та здоров'ям. Адже навіть у голові не може вкластися, що активна, бадьора та повна сил жінка, якій на вигляд не даси і 30, може мати якісь проблеми з фертильністю.

Не всі жінки знають, що з нас «на життя» виділяється певний запас яйцеклітин. Найбільша їхня концентрація в організмі спостерігається не в 18-20 років, а на 4 місяці внутрішньоутробного (!) розвитку. У середньому в цей період в організмі плода міститься 7 млн. яйцеклітин. Потім їхня кількість починає зменшуватися. Швидкість зменшення запасу яйцеклітин (його ще називають оваріальний резерв або ОР яєчників) різко збільшується після 37-38 років. Якщо досі їх зникало близько 1000 на рік, то після 37,5 років це вже 2500 щорічно. На якомусь етапі запас закінчується і у жінки настає період менопаузи.

Менопауза теж процес суто індивідуальний. За статистикою, менопауза настає у 50-52 роки плюс мінус рік. Але 10% жінок мають її віком до 45 років, а 1% жінок віком до 40 років. У якогось нехай і незначного відсотка жінок менопауза може настати до 30 років. Коли у такому віці жінка приходить до гінеколога з порушенням циклу, її лікують від чого завгодно: від полікістозу, від гіперпролактинемії, але не від цього. Навіть лікарям не завжди спадає на думку, що в такому віці може настати клімакс.

Клімакс для жінки - це все одно, що вирок: після його наступу завагітніти природним шляхом і на власних яйцеклітинах вона навряд чи зможе. Жінки, як правило, перестають вагітніти вже за 7-10 років до настання клімаксу. Адже з віком не лише знижується кількість яйцеклітин, а й погіршується їхня якість. Тим часом, настання менопаузи не так уже й складно «передбачити»: достатньо здати гормональний аналіз крові, який коштує в наших лабораторіях близько 400-500 грн.

Цей аналіз використовують з оцінки аваріального запасу жінки. Він називається аналізом на АМГ чи антитмюллерів гормон. Це той гормон, який виробляють фолікули яєчника. Отже, за його кількістю ми можемо опосередковано оцінити запас яйцеклітин і припустити, коли у жінки настане менопауза. Якщо дуже спрощено, то все, що більше 2,5 – це чудово, а все, що менше 1 – це погано. Якщо жінка навіть у 25 років за результатами аналізу отримала показник, наприклад, 0,3 – їй потрібно терміново звернутись до гінеколога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: жінка, навіщо жінці перевіряти свій запас яйцеклітин, яйцеклітина, поради, гінеколог, життя, клімакс, менопауза, резерв яйцеклітин, аналіз, аналізи, гормони


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сьогодні ми пропонуємо взяти на замітку ось цей список, який пояснять вам, чого чекати, якщо ви чекаєте на двійню.

Що на вас чекає, якщо ви чекаєте на двійню?

Вагітність та пологи | 01:30, 19.01.2022

Сьогодні ми пропонуємо взяти на замітку ось цей список, який пояснять вам, чого чекати, якщо ви чекаєте на двійню.

Лейкоцити та репродуктивна система жінки нероздільні. Це динамічний процес у організмі жінок, що повністю залежить від гормонального фону. Кількість т

Лейкоцити та репродуктивна система жінки

Вагітність та пологи | 19:00, 18.01.2022

Лейкоцити та репродуктивна система жінки нероздільні. Це динамічний процес у організмі жінок, що повністю залежить від гормонального фону. Кількість та вид лейкоцитів змінюються щодня протягом усього менструального циклу.

Якщо в кіно нам хочуть повідомити про те, що головна героїня завагітніла, нам обов'язково покажуть, як вона блює в туалеті. У житті вагітність далеко

Як чоловік може допомогти дружині пережити токсикоз?

Вагітність та пологи | 09:00, 18.01.2022

Якщо в кіно нам хочуть повідомити про те, що головна героїня завагітніла, нам обов'язково покажуть, як вона блює в туалеті. У житті вагітність далеко не завжди супроводжується токсикозом (що добре), проте, від нього ніхто не застрахований (що погано)

Ваш живіт опуститься, а ви станете ще частіше бігати в туалет - це перші сигнали про те, що пологи не за горами. Та це ще не все, такі симптоми можуть

Як зрозуміти, що час їхати в пологовий?

Пологи | 12:00, 17.01.2022

Ваш живіт опуститься, а ви станете ще частіше бігати в туалет - це перші сигнали про те, що пологи не за горами. Та це ще не все, такі симптоми можуть тривати до чотирьох тижнів. У матці будуть відчуватися скорочення, які не доставляють болю, може бу

Салат з авокадо і оливковою олією може допомогти жінкам, які намагаються завести дитину шляхом штучного (екстракорпорального) запліднення (ЕКЗ). До та

Авокадо допомагає жінкам... завагітніти

Плануємо дитину | 10:00, 17.01.2022

Салат з авокадо і оливковою олією може допомогти жінкам, які намагаються завести дитину шляхом штучного (екстракорпорального) запліднення (ЕКЗ). До такого висновку прийшли європейські вчені.

Якщо ви відчуваєте нудоту вранці, можете пити слабкий імбирний чай при приступах токсикозу. А коли вас

Врятуватись від токсикозу вагітним допоможе імбир

Я вагітна | 08:00, 17.01.2022

Якщо ви відчуваєте нудоту вранці, можете пити слабкий імбирний чай при приступах токсикозу. А коли вас "закачує" в транспорті, прииймайте половину чайної ложки імбиру в мінеральній воді за півгодини до або під час подорожі.

Розбираємося, що потрібно знати про фази менструального циклу, коли збираєшся зачати дитину.

В який день найлегше зачати дитину?

Зачаття | 07:00, 17.01.2022

Розбираємося, що потрібно знати про фази менструального циклу, коли збираєшся зачати дитину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: