Як розмова на підвищених тонах позначається на дитячій психіці?

Adoption
Date
  • 109 Переглядів
Як часто ви бачили матір або батька, які криками намагалися щось донести дитині, чи були на їх місці? Підвищення голосу — це природне вираження гніву або страху, яке проявляється в якості захисної реакції в тих випадках, коли існує якась загроза, зокрема, особистих кордонів. Дорослі часто використовують цей вербальний метод впливу і аргументування для вирішення спірних і проблемних ситуацій, переносячи таку модель поведінки і на взаємини з дитиною. Але мало хто замислюється, що розмови на підвищених тонах негативно позначаються на ще незміцнілій дитячій психіці.

1179_3.jpg (24.71 Kb)Кожен раз, коли хтось з батьків підвищує голос, малюк усвідомлює його зверхність і власну неповноцінність, накопичує негативні думки і почуття, закривається і дуже переживає. Причин такої поведінки дорослої людини може бути безліч, частіше всього зустрічаються ці 3.

Страх

Захисний і застережливий механізм включається в тому випадку, якщо життю або безпеці дитини щось загрожує. Ця реакція вважається природною і необхідною, оскільки привертає увагу до того, що може заподіяти шкоду. Іноді крик використовується для вираження гніву або заміщення інших емоцій, що в корені неправильно. Якщо такі ситуації будуть повторюватися, це призведе до запозичення дитиною даної моделі поведінки, до того ж, вона на підсвідомому рівні заборонить собі відчувати страх і показувати це оточуючим.

Переконання

Фізична і психологічна перевага дорослої людини над дитиною незаперечна, саме тому багато батьків використовують крик для маніпуляцій. Мало хто усвідомлює, що в такі моменти його перевага є лише зовнішньою, оскільки на емоційному рівні батько виявляється на тому ж ступені розвитку, що і малюк, до якого варто бути поблажливішими. Існує також думка, що таким чином дорослий отримує компенсацію за власні дитячі образи. В результаті дитина приймає маніпулятивні сценарії поведінки як більш дієві і замінює ними щирість у стосунках.

Покарання

Часто ми використовуємо крик для того, щоб сигналізувати про досконалу помилку або порушення будь-яких меж, правил. Але в більшості випадків батьки забувають вчасно навчити дитину цим самим премудростям поведінки та визначити риси, які не варто переступати і з яких причин. Не можна пропускати момент терплячого пояснення і замінювати його криком як метод виховання. Результат такої тактики передбачувано плачевний — дитина розуміє, що захистити саму себе вона може тільки в тому випадку, якщо проявить агресію, вербальну чи фізичну.

Кричати завжди простіше, ніж говорити спокійно — таким чином можна приголомшити і навіть залякати дорослу людину, а не тільки дитину. Тим не менше існує маса способів донести необхідну інформацію до його розуміння і без використання такого радикального методу. Терпіння батьків, їх готовність своєчасно і навіть по кілька разів пояснювати певні речі, а також виховання власним прикладом дозволить вибудувати нормальні відносини, запобігти назріваючі конфлікти і зберегти психічне здоров'я малюка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитяча психіка, дитина, психіка дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Гороскопи - така собі

Жартівливий гороскоп: яка ти подруга за знаком зодіаку?

Сімейні справи | 01:20, 11.04.2024

Гороскопи - така собі "наука" і довіряти їй своє сьогодення було б нелогічним. Проте, якщо до всього ставитись з гумором, можна знайти ще один привід для усмішки. Саме тому сьогодні ми підготували жартівливий гороскоп про те, чи вмієте ви дружити.


Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять

Як пережити шок від рішення розлучитися?

Сімейні справи | 12:10, 07.04.2024

Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять "вогонь і воду" перш, ніж вирішити розійтися. І якщо ви прийшли до цього моменту в своєму житті, як бути далі?

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Чим корисний шлюб для здоров'я?

Сімейні справи | 00:30, 03.04.2024

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Ви можете їх порахувати?

Україна має рекорд. Найбільша родина

Сімейні справи | 23:00, 02.04.2024

Ви можете їх порахувати?

Ви, напевно, помічали, що сприйняття часу залежить від віку. Вчені спробували зрозуміти чому.

Чому діти і дорослі сприймають час по-різному?

Дитина | 07:40, 01.04.2024

Ви, напевно, помічали, що сприйняття часу залежить від віку. Вчені спробували зрозуміти чому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: