3 способи навчити дитину робити уроки самостійно

Adoption
Date
  • 2410 Переглядів
Щоб дитина якісно вчилася, дуже важливо приділяти достатньо часу і уваги домашнім завданням, закріплюючи отриманий в школі матеріал. Але дітей не так просто посадити вдома за уроки. Школярі зазвичай знаходять будь-який привід, щоб їх не робити, аж до прояву ініціативи в прибиранні або миття посуду.
0042255_1441898618.jpg (153.66 Kb)


1. Встановіть час початку занять.

Після того, як дитина повернулася зі школи, дайте їй спокійно пообідати і відпочити. Але обов'язково встановіть певний час початку виконання домашніх завдань. Це може бути, наприклад, 5 годин вечора.

Кожен день в один і той же час дитина повинна сідати за уроки. Спочатку ви можете допомагати і нагадувати їй про це. Наприклад, "Діма, вже 5 годин, пора робити домашні завдання". Важливо також, щоб у дитини було своє робоче місце, а не, наприклад, кухонний стіл.

2. Встановлюйте часовий відрізок.

Якщо дитину ну дуже складно всадити за уроки, то встановлюйте певні мінімальні відрізки, наприклад, почніть з 10 хвилин. Почала вона виконувати завдання в 17:00, попрацювала 10 хвилин - може зробити перерву. Тільки спочатку потрібна ваша допомога і контроль, тому що сама дитина навряд чи буде все продуктивно виконувати.

Поступово збільшуйте час з 10 хвилин до 15 і т.д. Оптимально, якщо дитина буде виконувати одне велике домашнє завдання протягом 30 хвилин. Якщо за цей час вона не зможе зробити все, тоді робіть перерву, а потім вона знову повиннна повернутися за уроки. Тільки перерва не повинна бути занадто тривалою. Досить буде 10 хвилин.

3. Коли потрібна допомога дорослих?

Спочатку без вашої участі не обійтися. Важливо дитині допомагати і направляти її, а не виконувати уроки замість неї. Потім застосовуйте хитрощі. Наприклад, говоріть умовний сигнал "Катю, вже 5 годин, пора робити уроки, сідай за заняття, я через хвилину до тебе підійду".

Якщо дитина без вас не починає, то сідайте разом, але потім під приводом зателефонувати або зробити щось інше вийдіть з кімнати на кілька хвилин і обов'язково поверніться. Не забудьте похвалити дитину за те, що самостійно виконувала завдання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: школяр, уроки, самостійність


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Звісно, мова не йде про першокласників, з якими потрібно працювати і в школі, і вдома. Але з якого віку дитина вже сама може виконувати домашні завдан

Коли і як перестати робити домашнє завдання з дитиною?

Школярі | 10:00, 19.02.2021

Звісно, мова не йде про першокласників, з якими потрібно працювати і в школі, і вдома. Але з якого віку дитина вже сама може виконувати домашні завдання, щоб батьки їй не допомагали і не перевіряли її?

Вакцина БЦЖ захищає дітей від багатьох хвороб

Щеплення | 14:00, 18.02.2021

Усі батьки бажають захистити свого малюка від небезпечних інфекцій.

У підлітків не рідко з'являється багато комплексів. Усе через те, що діти бувають жорстокі і висміюють усе, що не вписується в їх рамки. Однак, причин

Поради батькам: Якщо дитина-підліток комплексує через свою зовнішність

Сімейні справи | 05:00, 10.02.2021

У підлітків не рідко з'являється багато комплексів. Усе через те, що діти бувають жорстокі і висміюють усе, що не вписується в їх рамки. Однак, причина криється в іншому - у тому, що вдома дитині вчасно не сказали, що вона чарівна, що усі її недоліки

Британські підлітки придумали "розумні" презервативи

Школярі | 14:00, 08.02.2021

Протизаплідні захисні засоби дозволяють виявляти інтимні інфекції на ранніх стадіях.

Місце проживання впливає на підлітковий сон

Дитина | 15:30, 04.02.2021

Життя в шумному районі може негативно впливати на сон підлітків, погіршуючи пам'ять та мислення. Детальніше - читайте у нашому матеріалі.

Часто батьки не хочуть втручатися у стосунки дитини з її однокласниками, вважаючи, що це лише погіршить ситуацію. Це призводить до того, що дитина дал

Якщо дитину ображають в школі: Що робити батькам?

Дитина | 05:00, 03.02.2021

Часто батьки не хочуть втручатися у стосунки дитини з її однокласниками, вважаючи, що це лише погіршить ситуацію. Це призводить до того, що дитина далі страждає. Як тоді бути батькам?

Друзі допомагають підліткам з тривого та депресією

Школярі | 12:30, 18.01.2021

Статистика свідчить, що кожен п'ятий підліток має симптоми психічного розладу, такого як депресія або тривога, а самогубства - друга за поширеністю причина смерті.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: