Сестри роблять нас кращими, аніж ми були б без них – вчені

Adoption
Date
  • 495 Переглядів
Часом – найкраща подруга, порадниця, підтримка. Часом – спаринг-партнер для боїв без правил подушками (будемо чесними, і не тільки подушками), непримирима опонентка у суперечках і любий впертюх. Все це про наших сестер, правда ж?

8789_4.jpg (36.27 Kb)


Дослідники кажуть, сестра, робить нас кращими людьми, аніж ми були б без неї, пише Huffington Post.

"Вони допомагають розвивати соціальні навички, відточувати майстерність у спілкуванні, пошуку компромісів, веденню переговорів. Навіть конфлікти між братами та сестрами, якщо вони незначні, можуть сприяти взаємному розвитку", – каже Алекс Дженсен, доцент у Школі сімейного життя Університету Брігама Янга.

Чому саме сестри, а не брати, допомагають віднайти внутрішню гармонію? Науковці кажуть, це пов’язано з емоційним вираженням почуттів. Завдяки емоційності жінок з ними легше встановити і налагодити канали комунікації і швидше вирішувати потрібні питання.

Ось у чому сестри можуть бути корисними дня нас:

Сестра береже ваше ментальне здоров’я

Відчуваєте сум, тяжко на душі? Подзвоніть сестрі.

Результати дослідження, опублікованого у 2010 році в Журналі сімейної психології, свідчать про те, що сестра здатна підвищити ваше психічне здоров’я і почуття власної гідності. Вони рятують від почуття самотності, страху та браку любові.

Сестри змушують вас бути більш співчутливими

В рамках цього ж самого дослідження Університету Брігама Янга з’ясувалося, що сестри сприяють формуванню позитивної соціальної поведінки, альтруїзму, коли виявляють прихильність до вас.

Вчені кажуть, сестринська любов впливає на нас навіть краще, аніж батьківська.

Одна з авторок дослідження каже, навіть якщо між братами та сестрами виникають конфлікти, це не проблема, доки вони відчувають прихильність один до одного.

Сестра допоможе навчитися керувати емоціями

Взаємна любов допоможе не переходити межу у сварках і в майбутньому навчитися керувати своїми емоціями.

Науковці кажуть, якщо у вас "бойова" сестра, це допоможе навчитися уникати ескалацій конфліктів та знаходити аргументи у суперечках.

... та відточити навички спілкування з протилежною статтю

Вчені вважають, хлопці, які виросли з сестрами, легше знаходять спільну можу з жінками в майбутньому, аніж ті, які бути єдиними у сім’ї або мали лише братів.

Є низка досліджень, які доводять це. Крім того, саме брак інформації про протилежну стать може стати причиною зближення братів та сестер у підлітковому віці: якщо ви почнете спілкуватися, у вас буде власний "інформатор".

Сестра вчить вас бути незалежними, амбіційними та перебувати в гармонії з собою

Опитування, проведене британськими психологами у 2009 році засвідчило, що люди, які виховувалися принаймні з однією сестрою, були більш рішучі та незалежні, аніж ті, хто ріс лише з братами.

В рамках цього ж опитування з’ясувалося, що сестри можуть допомагати знаходити душевний баланс.

Так, ті, чиї батьки народили принаймні ще одну дівчинку, легше переносили стрес та швидше справлялися з проблемами у житті.

Крім того, вони були оптимістичніші та щасливіші за своїх однолітків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сестра, сестри


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дослідження показують, що діти, які виховуються в сильній суворості, у підлітковому віці проявляють жорстокість і непокору.

Діти, яких виховують у суворості, більш схильні до непокори

Виховання | 08:20, 24.11.2023

Дослідження показують, що діти, які виховуються в сильній суворості, у підлітковому віці проявляють жорстокість і непокору.

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?

Чому не варто забороняти дитині плакати?

Дитина | 07:30, 24.11.2023

Якщо колись наші мамиі бабусі казали: 2не плач, скільки можна плакати?", тепер психологи радять батькам не забороняти дітям плакати. І ось чому.

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Якою має бути поведінка мами щодо сина?

Мама | 02:00, 24.11.2023

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Як мамі впоратися з емоційним вигоранням?

Мама | 00:30, 24.11.2023

Психологи пропонують кілька рекомендацій, які допоможуть відновлювати сили, аби їх вистачало на турботу про дітей навіть у найтемніші часи.

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відм

Як зберігати особисті кордони дитини?

Дитина | 16:55, 23.11.2023

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відміну від дорослих, маленькій особистості важко відстоювати свої кордони. Допомогти у цьому можуть лиш

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стре

Вчені назвали простий спосіб подолати вплив хронічного стресу

Психологія | 16:14, 22.11.2023

Не секрет, що фізичні вправи допомагають боротися зі стресом. А нове дослідження вчених з Університету Брігама Янга показало, що саме біг під час стресу допомагає захистити вашу пам'ять.

Обійми підвищують рівень окситоцину – це гормон, який стимулює дитячий розвиток та здатність до навчання.

Чому дитину потрібно часто обіймати?

Сімейні справи | 07:30, 18.11.2023

Обійми підвищують рівень окситоцину – це гормон, який стимулює дитячий розвиток та здатність до навчання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: