Психологи розповіли, як уникати конфліктів з дитиною

Adoption
Date
  • 2861 Переглядів
Звісно, іноді у батьків і дітей виникають непорозуміння, це нормально і у цьому немає нічого дивного. Проте, постійні конфлікти - це проблема, яку потрібно викорінювати. Тому ми наводимо поради психологів, які знають, як уникнути конфліктних ситуацій.

7646_1.jpg (19.84 Kb)


Професор з психології та засновник Гарвардської міжнародної програми з переговорів Деніел Шапіро радить, як залагодити конфлікт з малюком.

► Не впадайте у "запаморочення"
Коли розпалюється конфлікт між батьками та дітьми, є ризик, що емоції завадять мислити раціонально й усе виходитиме з-під контролю.

Деніел Шапіро порадив батькам, як тільки конфлікт посилюється, поставте собі одне запитання: "Чи я дійсно хочу цього конфлікту?". Здебільшого, ви відповісте "Ні". В такому випадку видихніть та уявіть себе у майбутньому. Наприклад, релаксуєте або читаєте книжку. Невже ця сварка вартує часу, нервів батьків і дитини?

► Оцініть стурбованість вашої дитини
Професор зазначив, що батьки вважають, що під час сварок з дітьми знають усі правильні відповіді на запитання. Проте той факт, що дорослі мають владу, не означає, що у дитячих словах немає правди.

Син чи донька часто також можуть раціонально пояснити свою думку, але для цього потрібно дати їм можливість це зробити.

Коли дитина кричить до батьків, що вони несправедливо до неї ставляться, запитайте її, чому вона так думає. Можливо, вона ревнує до того, як поблажливо ви ставитесь до поведінки її молодших братиків чи сестричок. Саме тому усі її дії – це спосіб попросити уваги.

► Дайте своїй дитині певну самостійність
Уявіть, наскільки безсилою може почуватись себе дитина, коли батьки кажуть їй, коли прокидатись, що їсти, коли лягати спати та як розмовляти. Не дивно, що діти хочуть трохи свободи, щоб визначати свою власну долю.

"Навіть мій 4-річний син Ліам почне істерити, коли я виберу йому десерт сам, без нього. "Татку! Я хочу вибрати!", – пригадав професор Деніел Шапіро.

Тому наступного разу, коли дитина попросить залишитись у школі чи у друзів на додаткову годину, не кажіть "Ні". Краще запитайте, чому син чи донька цього хочуть. Тоді вислухайте пояснення і дайте дитині вибір: "Якщо ти затримаєшся довше сьогодні, тобі доведеться завтра лягти спати раніше. Як ти хочеш вчинити?".

► Уникайте повторення конфліктів
Якщо проаналізувати сварки з дитиною, можна помітити, що причини конфлікту постійно повторюються. Наприклад, просите прибрати за собою іграшки, син каже "Добре", проте не робить цього. Або дитина хоче показати свій авторитет перед молодшим, тому ігнорує прохання батьків. Усе це призводить до сварки.

Коли ви знайшли ці шаблонні причини конфліктів, ваше завдання – змінити 2 – 3 дії. Наприклад, не сваріть дитину за невиконання прохань, а запитати в неї поради, як вирішити цю ситуацію. Так розпочинається діалог та відкривається шлях для розв'язання проблеми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, конфлікти


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дити

Усе, що треба знати про сепарацію і щастя дитини

Дитина | 07:00, 18.04.2021

Сепарація – означає відокремлення, і щодо дітей її потрібно провести вчасно. На жаль, батьки самі іноді не розуміють, що їхнє бажання відгородити дитину від усього, стали причиною її несамостійності та невпевненості у собі. Нейропсихологи встановили

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Секрети для покращення дитячої самооцінки

Мама | 19:45, 17.04.2021

Поради для батьків, які переживають про самооцінку дитини.

Фрази, які травмують психіку дитини на все життя

Сімейні справи | 12:00, 17.04.2021

"Не заважай мені, зроби щось"Як розповіла психологиня, батьки зазвичай говорять цю фразу, коли вони втомлені та потребують відпочинку, але не варто саме так формулювати це, бо діти починають думати, що справа мами чи тата важливіша за них. Якщо батьк

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Малюнки можуть розказати про психологічний стан дитини

Психологія | 11:00, 16.04.2021

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скор

Футбол збуджує чоловіків більше, ніж інтим

Тато | 09:30, 16.04.2021

Дослідження показало, що деяких чоловіків футбол та інші види спорту хвилюють сильніше, ніж секс. Принаймні, якщо взяти до уваги частоту серцевих скорочень.

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у

Лослідження: Люди щасливіші, коли багато часу проводять в сім'ї

Сімейні справи | 08:00, 16.04.2021

За результатами дослідження, опублікованому в журналі World Leisure Journal, вчені з'ясували, що час, який люди проводять зі своїми близькими вдома у звичних повсякденних справах і розвагах, робить членів сім'ї щасливішими. Авторка дослідження та доц

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Поради, як виховати дитину оптимістом

Виховання | 12:00, 15.04.2021

Дослідження показують, що діти, які схильні вважати, що склянка наполовину повна, краще долають життєві проблеми й почуваються щасливими.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: