Як підготуватися до вагітності?

Adoption
Date
  • 294 Переглядів
Якщо ви плануєте стати батьками, то до цієї події треба готуватися заздалегідь. Йдеться не про покупки дитячого ліжечка, одягу, іграшок чи візочка, а про підготовку до вагітності. Стосується це не тільки майбутньої мами, але й батька. Ступень підготовки обох партнерів до появи нового життя суттєво впливають на успішність пологів та здоров'я майбутньої дитини.

5979_4.jpg (22.79 Kb)

Ідея раннього батьківства у наш час критикується багатьма. Звісно, до народження дитини хочеться багато усього встигнути, однак наша фізіологія дає нам певні дедлайни.

За словами лікарки Ірини Атаманчук, першу вагітність жінці варто запланувати до 35-37 років, оскільки з віком збільшуються ризики генетичних збоїв, виникнення патологій плоду та ускладнення перебігу вагітності.

Звісно, це не означає, що після 37 у жінки та її дитини будуть проблеми зі здоров'ям, але ці ризики варто врахувати.

У центрі контролю та профілактики захворювань США (CDC) рекомендують наступні кроки, які допоможуть підготуватися до здорової вагітності.

Як чоловіку підготуватися до вагітності партнерки

Під час підготовки до вагітності зазвичай говорять про жінок, адже головну "роботу" буде виконувати саме вона.

Однак це не означає, що майбутній батько не мусить готуватися до вагітності партнерки.

За словами Марії Щербак, за різними статистичними даними, від 22% до 43% причиною ненастання вагітності у парі є саме "чоловічий фактор".

"Основними причинами чоловічого безпліддя є анатомічні особливості, запальні процеси, зокрема, інфекції, що передаються статевим шляхом, гормональні порушення, вживання певних медикаментів та наркотичних засобів", – говорить лікарка.

Цикл вироблення сперматозоїдів триває від 60 до 90 днів, тому готуватися до зачаття майбутньому батьку треба за 2-3 місяці.

Чоловіку варто:

- відвідати лікаря уролога-андролога, щоб перевірити показники репродуктивного здоров’я;
- відмовитися від алкоголю або скоротити його споживання до 2-4 келихів вина на тиждень;
- вживати достатню кількість води;
- зменшити споживання шкідливої їжі;
- відмовитися від наркотиків, куріння, зокрема й електронних сигарет;
- відмовитися від спортивного харчування;
- виконувати фізичні вправи.

За словами репродуктологині Ірини Атаманчук, майбутньому батьку перед плануванням поповнення у родині важливо займатися спортом, зокрема плаванням, ходьбою, бігом. Тобто тими видами спорту, які сприяють профілактиці застою крові в органах малого таза, що впливає на якість сперматогенезу.

З чого починати жінці, яка планує дитину

Марія Щербак радить жінці насамперед підготуватися до відповідального кроку психологічно.

"Дитина для жінки – добровільна зміна способу життя, зміни у психоемоційному стані, корективи у фігурі. Наголошую – на все життя. Хоча це велика радість, це й неймовірна відповідальність", – каже лікарка.

Якщо ви впевнені, що час ставати батьками настав, відвідайте лікаря.

Під час огляду перед зачаттям лікар не тільки перевірить стан репродуктивних органів, а й може порадити, як припинити вживання протизаплідних засобів, визначити безпечні препарати при лікуванні будь-яких захворювань, пишуть у Parents.

Необхідно перевірити, чи немає у вас захворювань, що передаються статевим шляхом, діабету, проблем з щитоподібною залозою, високого кров'яного тиску тощо. Перед вагітністю від хвороб треба позбутися, а хронічні – стабілізувати.

Передусім перед плануванням вагітності у центрі контролю та профілактики захворювань США (CDC) рекомендують відмовитися від куріння, вживання алкоголю та наркотиків, які можуть спричинити багато проблем під час вагітності, наприклад передчасні пологи, вроджені дефекти та смерть немовлят.

За словами Марії Щербак, зробити це варто щонайменше за 3 місяці від запланованого зачаття, щоб шкідливі речовини встигли вивестися з організму.

Якщо жінка до планування вагітності приймала якісь ліки, зокрема безрецептурні, рослинні та дієтичні добавки, варто повідомити про це лікаря, який оцінить ризики препаратів при вагітності.

Синтетичні хімічні речовини, деякі метали, добрива, спреї від комах і фекалії кішок або гризунів удома та на робочому місці можуть завдати шкоди репродуктивній системі чоловіків і жінок, пишуть у CDC.

Вплив навіть невеликої кількості токсичних речовин під час вагітності, дитинства, статевого дозрівання може призвести до захворювань, тому треба його уникати.

Які вітаміни та добавки варто вживати перед вагітністю

Фолієва кислота

Передусім під час підготовки до вагітності жінкам медики призначають 400 мкг фолієвої кислоти на добу. Наявність достатньої кількості фолієвої кислоти в організмі принаймні за 1 місяць до та під час вагітності може допомогти запобігти серйозним вродженим дефектам мозку та хребта дитини.

Почати прийом бажано за 3 місяці до передбачуваної вагітності і приймати до 12 тижнів вагітності, зазначають у Національній службі здоров’я Великої Британії.

Фолієва кислота також міститься в горіхах, бобових, цитрусових, зеленому салаті. Однак споживання цих продуктів недостатньо. Фолієву кислоту треба приймати додатково.

Якщо вагітна жінка перебуває у групі ризику, то лікар може призначити їй більшу дозу фолієвої кислоти.

У США медики рекомендують вживати 400 мкг фолієвої кислоти усім жінкам репродуктивного віку, які можуть завагітніти, зокрема і не заплановано.

Йод

Під час планування вагітності необхідно отримувати добову норму йоду, яка для дорослої людини становить 0,2 мг.

Однак Марія Щербак радить відвідати лікаря-ендокринолога та обстежити щитоподібну залозу, а також поставити йому питання про вживання препаратів йоду.

Йод є важливою поживною речовиною для людини в невеликих кількостях. Йод використовується в організмі для виробництва гормонів щитоподібної залози. Під час вагітності та годування груддю зростає активність щитоподібної залози і, отже, потреба в йоді підвищується.

Вітамін D

Під час підготовки і під час вагітності медики рекомендують вживати вітамін D. Однак не варто приймати його понад 100 мкг (4000 МО) вітаміну D на день, оскільки це може бути шкідливим.

Цей вітамін також можна отримувати з продуктів, таких як риба та червоне м'ясо.

Також під час підготовки до вагітності варто слідкувати за рівнем гемоглобіну у крові. Зокрема, щоб виключити хронічну нестачу заліза.

За словами Ірини Атаманчук, жінкам, які готуються до вагітності, треба обережно ставитися до мультивітамінних препаратів.

"Треба вживати лише вітаміни для вагітних. Дуже важливо, щоб серед вітамінів не було вітаміну А у великій дозі, це може негативно впливати на плід", – каже лікарка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як підготуватися до вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Коли народитися, щоб стати довгожителем?

Здоров'я | 08:20, 12.10.2023

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Старше покоління часто нарікає на молодих дівчат, які доволі стрункі, а часом - зовсім, як билинки. Мовляв, як вона завагітніє і дитину виносить? Чи п

Чи правда, що худим жінкам важче зачати дитину?

Мама | 08:20, 10.10.2023

Старше покоління часто нарікає на молодих дівчат, які доволі стрункі, а часом - зовсім, як билинки. Мовляв, як вона завагітніє і дитину виносить? Чи правда, що між цими процесами є зв'язок?

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині

7 фактів про овуляцію, які вас здивують

Мама | 02:00, 10.10.2023

Факт 1Яйцеклітина живе тільки 4-12 годин після вивільнення з яєчника, саме в цей час вона може бути запліднена. А сперматозоїди можуть жити всередині жіночого організму 3-5 днів в пошуках яйцеклітини, яку можна було б запліднити.

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Вчені знайшли безпечний спосіб обирати стать дитини

Плануємо дитину | 02:00, 27.09.2023

Науковці розробили новий безпечний метод штучного запліднення, який приблизно на 80% ефективний для зачаття дитини бажаної статі.

Планування дитини - це важливий етап у житті будь-якої сім'ї. Це вимагає уважного розгляду різних факторів та врахування особистих потреб кожного парт

Як і коли правильно запланувати дитину?

Сімейні справи | 12:01, 25.09.2023

Планування дитини - це важливий етап у житті будь-якої сім'ї. Це вимагає уважного розгляду різних факторів та врахування особистих потреб кожного партнера. У цій статті ми розглянемо ключові аспекти, які варто врахувати при плануванні дитини.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Якщо ви бажаєте, щоб обов'язково народився хлопчик, чи мрієте про дівчинку, то стать майбутньої дитини можна запланувати самостійно.

Як запланувати стать майбутньої дитини?

Плануємо дитину | 10:00, 16.09.2023

Якщо ви бажаєте, щоб обов'язково народився хлопчик, чи мрієте про дівчинку, то стать майбутньої дитини можна запланувати самостійно.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: