Грип, вірус, COVID і застуда: як їх розрізняти?

Adoption
Date
  • 169 Переглядів
У багатьох людей є нежить, кашель, закладеність носа. Ви просто застудилися чи підхопили щось у натовпі точно таких же сопливих? Як відрізнити грип, коронавірус, застуду і вірус?

6165_5.jpg (52.4 Kb)


Слід зазначити, більшість стандартних симптомів - однакові в усіх варіантів захворювань. І вакцинація від грипу чи коронавірусу - не гарантія, що ви не заразитеся. Це захист від тяжких наслідків цих хвороб, а заразитися ви все одно можете. Однак є підказки, які зможуть вказати, наскільки серйозною є ваша хвороба.

Експерти рекомендують удома тримати експрес-тести на визначення коронавірусу. Вже на 2-3-й день хвороби такий тест покаже, чи є у вас COVID.

"Вакцинація не дозволяє вірусам вразити ваші груди. У вакцинованих пацієнтів може виникнути легкий кашель, але багато симптомів залишаються швидше проблемами верхніх дихальних шляхів, наприклад, закладеність носа - як сильна застуда", - пояснює доктор медичних наук, пульмонолог і реаніматолог університету Джонса Хопкінса Панагіс Галіацатос.

Один із характерних симптомів коронавірусу - втрата смаку та нюху. Але зараз він зустрічається все рідше і рідше. І схоже відчуття буває також за сильної застуди чи грипу.

Ситуація загалом змінилася, оскільки в багатьох людей тепер є антитіла, які захищають від серйозніших наслідків коронавірусу, чи це одужання від попередньої інфекції, імунізація чи комбінація одного й іншого.

Зверніть увагу, що COVID може викликати шлунково-кишкові симптоми - нудоту, блювання, діарею. Якщо при застуді ви маєте такий симптом, обов'язково зробіть тест на коронавірус.

Зверніть увагу на час появи симптомів
Симптоми застуди проявляються дуже швидко - якщо ви вдень замерзли, то надвечір ви вже почнете погано почуватися. З грипом ситуація зовсім інша - одна з найбільш характерних рис цього захворювання в тому, що початок хвороби зазвичай раптове з різким підвищенням температури та сильними проявами симптомів.

"Ви можете займатися своїми справами, почуватися добре, а потім раптово сідайте в машину і відчуваєте, ніби вас збив самоскид", - описав початок грипу доктор медичних наук, експерт з інфекційних захворювань із Каліфорнійського університету Пітер Чін-Хонг.

При COVID також є унікальні симптоматичні особливості - симптоми можуть бути відсутніми взагалі або бути дуже легкими. Вони схожі на застуду, але протягом тижня вам поступово ставатиме не краще, а гірше.

"COVID має двофазну структуру, тоді як вірус і застуда - ні. Це коли, у вас начебто все гаразд, а потім ви падаєте зі скелі. Ось чому потрібно почати лікування якнайшвидше, щоб воно запобігло наступу другої фази", - підкреслює Чин Хонг.

Як розрізняти всі захворювання

Застуда
Хвороба триває від 3 до 7 днів і наприкінці періоду настає повне відновлення
Початок захворювання поступовий. Температура піднімається, але не вище 38
Нежить і біль у горлі - помірні чи незначні.
Є кашель, але він швидко проходить
Немає проблем із травленням
Лімфатичні вузли не збільшуються.

Грип
Початок хвороби дуже різкий - буквально за кілька годин
Температура може бути високою до 39-40 градусів. Вона тримається кілька днів, потім починає знижуватись
Ниє все тіло, біль у м'язах. Дуже болить голова
Ніс закладає рідко
Горло червоне, може хворіти
Починається сильний кашель на 2-3 день, який може перерости у бронхіт.
Лімфатичні вузли не збільшені
Може бути блювання та діарея
Полегшення надходить на 7-10 день, а повне відновлення приходить тільки через 15-21 день.

ГРВІ (вірус)
Починається поступово, симптоми виявляються у перші два-три дні
Температура близько 38 градусів починає знижуватися через 2-3 дні.
Ломота в кістках, розбитість у тілі, але не так сильно виражено, як при грипі
Ніс закладений, виникає сльозогінність, нежить
Горло червоне, кашель проявляється у перші дні, потім поступово йде
Може спостерігатись збільшення лімфатичних вузлів
Проблеми зі шлунково-кишковим трактом бувають рідко
Хвороба проходить на 7-10 день, а до 14 дня можуть спостерігатися слабкість та інші симптоми

Коронавірус
Симптоми починають проявлятися по наростаючій і не всі відразу
Можливе підвищення температури, озноб, лихоманка
Сильна втома
Кашель, задишка
Біль в горлі
Ніс закладений, може бути нежить
Біль в м'язах
Головний біль
Блювота та діарея
Втрата смаку та запаху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: грип, вірус, COVID, застуда


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо у дитини часто тече з носа, або вона не має чим дихати, сопе вночі, або прокидається через те, що не може вдихнути носом, це далеко не завжди зас

Не нежить: чому насправді дитина не дихає носом?

Дитина | 16:20, 12.05.2024

Якщо у дитини часто тече з носа, або вона не має чим дихати, сопе вночі, або прокидається через те, що не може вдихнути носом, це далеко не завжди застуда/вірус. Такий симптом може бути через інші захворювання. Педіатриня Лідія Бабич розповіла, чому

Специфічний запах ацетону з рота - це симптом, який неможливо переплутати з іншим захворюванням. Важливо вчасно відреагувати на підвищення ацетону і н

Що робити при підвищенні ацетону у дитини?

Хвороби | 11:20, 12.05.2024

Специфічний запах ацетону з рота - це симптом, який неможливо переплутати з іншим захворюванням. Важливо вчасно відреагувати на підвищення ацетону і надати допомогу дитині.

Гормональний фон - річ, яку варто простежувати. Адже коли гормони в порядку, ми почуваємося здоровими, у нас хороший настрій і загалом все добре. Як т

Як мамі знати, що у неї проблеми з гормонами?

Здоров'я | 07:40, 12.05.2024

Гормональний фон - річ, яку варто простежувати. Адже коли гормони в порядку, ми почуваємося здоровими, у нас хороший настрій і загалом все добре. Як тільки починається гормональний збій, "вилазить" безліч неприємних симптомів. Саме про них ми і погов

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Як магнітні бурі впливають на наш мозок?

Здоров'я | 01:30, 12.05.2024

Голова болить - значить, знову магнітні бурі. Чули таке від старших людей? Сумно, що тепер чутливими до них стає все більше молоді, і навіть діти.

Кашлюк, або як кажуть в народі, коклюш, - інфекційне захворювання, яке частіше вражає дітей дошкільного віку і учнів початкової (рідше - середньої) шк

Як вберегти дитину від кашлюка?

Профілактика і лікування | 09:30, 11.05.2024

Кашлюк, або як кажуть в народі, коклюш, - інфекційне захворювання, яке частіше вражає дітей дошкільного віку і учнів початкової (рідше - середньої) школи. Збудником кашлюка є бактерія. Він легко поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чх

Ви прокинулась вранці і ні з того, ні з сього відчули неприємне відчуття в горлі, наче хтось шкребе по ньому гострим предметом. Або ж дитина прокинула

Як допомогти собі чи дитині, якщо дере горло?

Профілактика і лікування | 01:20, 11.05.2024

Ви прокинулась вранці і ні з того, ні з сього відчули неприємне відчуття в горлі, наче хтось шкребе по ньому гострим предметом. Або ж дитина прокинулась з такими симптомами, що робити? Звідки береться цей симптом?

Рак грудей - діагноз, який за останнє десятиріччя ставили десяткам тисяч жінок по цілому світу. І хоча лікарі настійливо рекомендують щороку проходити

Продукт, який знижує ризик раку грудей

Здоров'я | 01:30, 10.05.2024

Рак грудей - діагноз, який за останнє десятиріччя ставили десяткам тисяч жінок по цілому світу. І хоча лікарі настійливо рекомендують щороку проходити огляд у мамолога, роблять це одиниці. Тож якщо ви прагнете дбати про своє здоров'я, фахівці рекомен

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: