Дитячі хвороби. Апендицит

Adoption
Date
  • 3012 Переглядів
Апендицит - це інфекція (запалення) апендикса. Апендикс являє собою порожню трубку розміром з Ваш мізинець, що формує сліпий дивертикул (запалення) на місці приєднання тонкої кишки до товстої.

У дев'яноста дев'яти відсотках випадків апендикс лежить в нижній правій чверті дитячого живота. Апендикс може запалитися в будь-якому віці.

Якщо він не видалений хірургічним шляхом, інфекція ускладнюється і апендицит лопається, а інфекція швидко поширюється по черевній порожнині. Інфікований апендикс може прориватися протягом декількох годин від початкового болю, а не за день чи два або не проривається зовсім.

Діагноз

Будь-який біль у черевній порожнині у Вашої дитини говорить про апендицит, якщо не доведено інше.

Зазвичай біль від апендициту постійний; він не проходить і йде, як це буває при спазмах.

Якщо він почався, то за годину він збільшується ще більше. Біль може початися в поглибленні шлунка, але незабаром він перейде в праву частину живота, в нижню його чверть.

Біль може зростати при ходьбі або поворотах. Живіт м'який від легкого натискання в правій частині, нижній квадрант більш м'який, ніж інші області. Також може бути присутня нудота і блювота, але ці симптоми зазвичай починаються тільки після настання болю.

Зазвичай при цьому буває невисока температура (38 оральна; 38,5 ректальна), але вона може коливатися від нормальної до 40. Рухи кишки зазвичай нормальні, але може бути діарея.

Сечовипускання може бути болючим. Діагноз поставити важко, так як всі перелічені симптоми можуть і не бути присутнім.

Домашнє лікування

Постарайтеся застосувати щось легке і тепле. Якщо біль наростає, то можливий апендицит. Парацетамол можливий, але неефективний.

Можна пити тільки чисту воду. Ніколи не давайте проносне і не робіть клізму.

Запобіжні заходи

Якщо біль триває в нижньому правому квадранті живота більше двох годин, незважаючи на домашнє лікування, викликайте Вашого лікаря.

Медичне лікування

Оскільки єдино прийнятним вилікуванням апендициту є видалення апендикса (аппендіціктомія), Ваш лікар повинен відразу поставити діагноз.

На додаток до живота необхідно оглянути груди і горло, так як горлова інфекція та пневмонія можуть імітувати симптоми апендициту.

Може бути також виконаний ректальний огляд поряд з гемограмою і аналізом сечі. Також може знадобитися рентген.

Коли тести проведені, лікар може прийняти рішення відправити дитину в лікарню на кілька годин обстеження з тим, щоб не помилитися з діагнозом.

Невиправданої хірургії слід уникати, але для безпеки дитини краще прооперувати в разі апендициту, ніж чекати, поки апендикс прорветься.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: хвороби, лікар, апендицит, дитина, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Руки - не тільки паспорт, а й свого роду ваша медична картка. Адже довжина пальців, обсяг зап'ястя і навіть сила рукостискання здатні попередити про р

Серйозні захворювання, які можна визначити по руках

Хвороби | 06:50, 09.01.2021

Руки - не тільки паспорт, а й свого роду ваша медична картка. Адже довжина пальців, обсяг зап'ястя і навіть сила рукостискання здатні попередити про ризик розвитку різних захворювань. Оцініть своє здоров'я - прямо зараз!

Спочатку ми думали, що темні кола під очима - це результат втоми і безсонних очей. Але не все так просто. Виявляжться, вони можуть бути ознакою захвор

Темні кола під очима є ознакою серйозного захворювання - медики

Хвороби | 05:50, 09.01.2021

Спочатку ми думали, що темні кола під очима - це результат втоми і безсонних очей. Але не все так просто. Виявляжться, вони можуть бути ознакою захворювання.

Чому виникає стоматит?

Хвороби | 22:00, 30.12.2020

Дискомфорт в ротовій порожнині часто пов'язаний з виникненням стоматиту.

Сьогодні мала нагоду поспілкуватися із лікарем, який мало не щодня має контакти із хворими на ковід. Я теж перенесла коронавірус і не з казок знаю, як

Медикик: Більшість хворих, які перенесли коронавірус, стали дуже нервовими

Профілактика і лікування | 06:30, 30.12.2020

Сьогодні мала нагоду поспілкуватися із лікарем, який мало не щодня має контакти із хворими на ковід. Я теж перенесла коронавірус і не з казок знаю, як воно іноді буває страшно у тому стані. Та репліка лікаря мене сильно здивувала: "Усі, або майже усі

Той, хто щеплений, той захищений, так нас учили ще з малечку. Навіть якщо захворієш, то недугу перенесеш у легшій формі. тоді чому ж українці масово в

Чому українці не хочуть робити щеплення від COVID-19

Щеплення | 06:00, 30.12.2020

Той, хто щеплений, той захищений, так нас учили ще з малечку. Навіть якщо захворієш, то недугу перенесеш у легшій формі. тоді чому ж українці масово відмовляються робити щеплення від коронавірусу (якої і так ще немає у нас в Україні!).

На початку грудня 2020 року у Львівських лікарнях лежало приблизно двадцять дітей із підтвердженим діагнозом

Які ускладнення у дітей викликає COVID-19

Хвороби | 05:00, 30.12.2020

На початку грудня 2020 року у Львівських лікарнях лежало приблизно двадцять дітей із підтвердженим діагнозом "коронавірус".

Ну або ваша дитина страшенно боїться міряти температуру, а знати. яка вона, - потрібно, що тоді робити7

Як знати, яка у дитини температура, якщо вдома немає термометра?

Хвороби | 07:00, 29.12.2020

Ну або ваша дитина страшенно боїться міряти температуру, а знати. яка вона, - потрібно, що тоді робити7

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: