Вчені кажуть, що західна дієта може збільшити ризик запалення кишечника та інфекції

Adoption
Date
  • 550 Переглядів
Відповідно до нового дослідження, дотримання західної дієти порушує імунну систему кишечника таким чином, що може збільшити ризик інфекцій і запальних захворювань кишечника.

7463_93361.jpg (58.68 Kb)

Дослідження на мишах і людях показало, що дієта з високим вмістом цукру та жиру спричиняє пошкодження клітин Панета, імунних клітин у кишечнику, які допомагають контролювати запалення. Коли клітини Панета не функціонують належним чином, імунна система кишечника надмірно схильна до запалення, піддаючи людей ризику запальних захворювань кишечника та підриваючи ефективний контроль над хвороботворними мікробами.

«Запальна хвороба кишечника історично була проблемою в основному в західних країнах, таких як США, але вона стає все більш поширеною в усьому світі, оскільки все більше і більше людей приймають західний спосіб життя», — сказав автор досліідження Та-Чіанг Лю, доктор медичних наук, доцент кафедри патології та імунології у Вашингтонському університеті. «Наше дослідження показало, що тривале споживання західної дієти з високим вмістом жиру та цукру порушує функцію імунних клітин у кишечнику таким чином, що може сприяти запальним захворюванням кишечника або підвищувати ризик кишкових інфекцій».

Порушення клітин Панета є ключовою ознакою запального захворювання кишечника. Наприклад, у людей із хворобою Крона, різновидом запального захворювання кишечника, що характеризується болем у животі, діареєю, анемією та втомою, часто клітини Панета перестають працювати.

Лю та старший автор Тадеус Стаппенбек, доктор медичних наук, голова відділу запалення та імунітету клініки Клівленда, вирішили знайти причину дисфункції клітин Панета у людей. Вони проаналізували базу даних, що містить демографічні та клінічні дані про 400 осіб, включаючи оцінку клітин Панета кожної людини. Дослідники виявили, що високий індекс маси тіла (ІМТ) був пов’язаний з клітинами Панета, які виглядали ненормальними та нездоровими під мікроскопом. Чим вищий ІМТ людини, тим гірше виглядають його або її клітини Панета. Асоціація проводиться для здорових дорослих і людей з хворобою Крона.

Щоб краще зрозуміти цей зв’язок, дослідники вивчили два види мишей, які генетично схильні до ожиріння. Такі миші хронічно переїдають, оскільки вони несуть мутації, які заважають їм відчувати ситість навіть при звичайному харчуванні. На подив дослідників, миші з ожирінням мали клітини Панета, які виглядали нормально.

У людей ожиріння часто є результатом дієти, багатої жирами та цукром. Тому вчені годували звичайних мишей дієтою, в якій 40% калорій надходило з жиру або цукру, подібно до типової західної дієти. Після двох місяців цього прийому їжі миші страждали ожирінням, і їхні клітини Панета виглядали явно ненормальними.

"Ожиріння не було проблемою як такою", - сказав Лю. «Здорове харчування не вплинуло на клітини Панета. Проблемою була дієта з високим вмістом жиру та цукру».

Клітини Панета повернулися до норми, коли мишей повернули на здорову мишачу дієту протягом чотирьох тижнів.

"Це був короткостроковий експеримент, всього вісім тижнів", - сказав Лю. «У людей ожиріння не виникає миттєво або навіть через вісім тижнів. Люди ведуть неоптимальний спосіб життя протягом 20-30 років, перш ніж страждають ожирінням. Цілком можливо, що якщо ви так довго дотримуєтеся західної дієти, ви переходите через точку неповернення і ваші клітини Панета не відновлюються, навіть якщо ви зміните свою дієту. Нам потрібно провести додаткові дослідження, перш ніж ми зможемо сказати, чи є цей процес оборотним у людей».

Подальші експерименти показали, що молекула, відома як дезоксихолева кислота, вторинна жовчна кислота, яка утворюється як побічний продукт метаболізму кишкових бактерій, утворює зв’язок між західною дієтою та дисфункцією клітин Панета. Жовчна кислота підвищує активність двох імунних молекул — рецептора фарнезоїда X та інтерферону типу 1 — які пригнічують функцію клітин Панета..

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: західна дієта, дієта, запалення, високий вміст, жир, цукор, збільшити, ризик запалення, кишечник, інфекції


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дослідники Американської кардіологічної асоціації з питань епідеміології, профілактики, способу життя та кардіометаболічного здоров’я повідомили, що л

Вчені: Хороший нічний сон може полегшити дотримання фізичних вправ і дієти

Здоров'я | 01:30, 26.03.2023

Дослідники Американської кардіологічної асоціації з питань епідеміології, профілактики, способу життя та кардіометаболічного здоров’я повідомили, що люди з регулярним безперервним сном краще дотримувалися планів фізичних вправ і дієти, намагаючись сх

Пропонуємо вам рецепт смачної сирної запіканки з бананами.

Готуємо сирну запіканку з бананами

Харчування | 21:00, 25.03.2023

Пропонуємо вам рецепт смачної сирної запіканки з бананами.

Лагман - середньоазіатська страва, щось середнє між другою стравою з підливою та супом.

Готуємо лагман

Харчування | 17:00, 25.03.2023

Лагман - середньоазіатська страва, щось середнє між другою стравою з підливою та супом.

Тим, хто любить не тільки смачну, а й корисну їжу, рекомендується звернути свою увагу на вітамінний салат з яблук та ананасу у горіхово-журавлинному с

Готуємо салат з яблук та ананаса в горіхово-журавлинному соусі

Харчування | 09:00, 25.03.2023

Тим, хто любить не тільки смачну, а й корисну їжу, рекомендується звернути свою увагу на вітамінний салат з яблук та ананасу у горіхово-журавлинному соусі.

Арахісова паста є популярним продуктом у багатьох країнах світу, але як вона впливає на здоров'я дітей? В цій статті ми розглянемо користь та шкоду ар

Користь та шкода арахісової пасти для дітей

Дитина | 08:30, 25.03.2023

Арахісова паста є популярним продуктом у багатьох країнах світу, але як вона впливає на здоров'я дітей? В цій статті ми розглянемо користь та шкоду арахісової пасти для дітей.

Пропонуємо вам простий рецепт тушкованої капумти з грибами.

Готуємо цвітну капусту, тушковану з грибами

Харчування | 02:30, 25.03.2023

Пропонуємо вам простий рецепт тушкованої капумти з грибами.

Нігті - це не просто деталі нашого зовнішнього вигляду, вони також грають важливу роль у захисті і підтримці здоров'я наших пальців і рук в цілому. Дл

Які вітаміни корисні для здоров'я нігтів?

Вітаміни | 01:30, 25.03.2023

Нігті - це не просто деталі нашого зовнішнього вигляду, вони також грають важливу роль у захисті і підтримці здоров'я наших пальців і рук в цілому. Для забезпечення здоров'я і сили наших нігтів важливо стежити за своїм харчуванням і включити до свого

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: