Як визначити психологічний стан дитини за її улюбленим кольором

Adoption
Date
  • 25613 Переглядів
4727_1314515834_1245312061_1351761735.jpg

Згідно з теорією Люшера, у людини в процесі розвитку склалися певні колірні асоціації з тими чи іншими явищами, до прикладу - синій колір ночі, колір спокою, умиротворення, а жовтий - колір сонця, активності, енергії, червоний - колір атаки, зелений - колір захисту, оборони.
Хочете знати, що непокоїть вашого малюка, що зараз переживає ваша дитина, - перегляньте її малюнки:

ЖОВТИЙ
Жовтий колір, на думку психологів, вибирають творчі дітки, діти-мрійники. Таким дітям нерідко більше подобається грати з гілочками, камінням, ганчірочками і піском, ніж з дорогими іграшками. Ці діти найбільші мрійники, здатність мріяти вони не втрачають і в дорослому житті.

ПОМАРАНЧЕВИЙ
Помаранчевий колір найчастіше вибирають легкозбудливі малюки. Такі дітки веселяться, пустують і кричать завжди, скрізь і без всякої причини. Дуже часто помаранчевий стає улюбленим кольором гіперактивних діток, а також дітей, які страждають синдромом дефіциту уваги. Якщо ваша дитина віддає перевагу виключно помаранчевому кольору, це ще не говорить про гіперактивність. Можливо, у нього просто такий період і через деякий час він почне малювати зовсім іншими кольорами.

РОЖЕВИЙ
Рожевими і світло-бузковими фарбами люблять малювати боязкі дітки. Такі діти потребують постійної підтримки, для них дуже важлива думка оточуючих.

БЛАКИТНИЙ
А ось блакитні відтінки для своїх малюнків вибирають безтурботні діти. Не дарма блакитний колір часто переважає в літніх малюнках дітей, які були зроблені на шкільних канікулах, коли у дитини багато вільного часу і мало обов'язків.

ЧЕРВОНИЙ
На думку дитячих психологів, цей колір люблять відкриті й активні діти. Вони дуже енергійні, напористі, часто ламають іграшки. До речі, цікавий факт - дуже багато успішних політиків в дитинстві віддавали перевагу червоному і жовтому кольорам. Можливо, ви виховуєте майбутнього президента. Взагалі червоний - це колір життя, енергії та здоров'я.

7900_vnammsyygk4.jpg

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчити дитину спілкування з однолітками

СИНІЙ
А ось синій колір вибирають дітки спокійні, врівноважені. Такі діти більше люблять читати книжки, ніж грати в галасливі ігри. Діти, в малюнках яких переважає синій колір, не завжди скромні. Іноді й активна енергійна дитина раптом починає малювати сині картинки. На думку психологів, це говорить про те, що в даний момент дитина просто потребує спокою, можливо, він просто втомився від гучних ігор.

ЗЕЛЕНИЙ
Якщо в малюнках дитини переважає зелений, і особливо темно-зелений колір, це повинно трохи насторожити батьків, так як, на думку психологів, зелений вибирають дітки, яким не вистачає турботи і уваги. Навіть якщо вам здається, що ви приділяєте своїй дитині достатньо уваги, спробуйте проводити з ним більше часу. Розвивайте в дитині відкритість до навколишнього світу, щоб він не став замкнутим. Синьо-зелені тони вибирають діти, які знаходяться в напрузі. Можливо, дитина недавно просто перенесла стрес або батьки занадто суворі до малюка і вимагають дуже багато досягнень у спорті або ж відмінного навчання.

До речі, якщо говорити про дорослих, а не про дітей, то синьо-зелені кольори частіше вибирають чиновники і люди на адміністративних відповідальних посадах. Можливо, і на вашій дитині лежить занадто багато відповідальності. Надайте малюкові більше свободи, заохочуйте в ньому прояв ініціативи, частіше хваліть, і ваша дитина почне малювати яскраві сонячні картинки!

ФІОЛЕТОВИЙ
Фіолетовий колір рідко подобається дітям молодшого віку. За спостереженням психологів, цей колір частіше вибирають діти шкільного віку. Діти, які воліють фіолетові відтінки, чутливі і ранимі. У них дуже багатий внутрішній світ.

СІРИЙ
Сірий колір часто вибирають замкнуті, тихі дітки. Таких дітей необхідно підтримувати у всіх починаннях. Приділяйте дитині побільше уваги, і його малюнки стануть яскравішими.

КОРИЧНЕВИЙ
Коричневий колір, на думку психологів, люблять діти, які живуть у своєму власному вигаданому світі. Якщо раніше дитина любила інші кольори і раптом перейшла на коричневий, це може говорити про психологічні труднощі, недавно перенесене захворювання, стрес або проблеми в сім'ї.

ЧОРНИЙ
Варто насторожитися, якщо ваша дитина воліє використовувати для малювання виключно чорний колір. Чорний - колір загрози. Він говорить про те, що дитина перебуває в стані стресу. Однак не варто турбуватися, якщо дитина починає малюнок з чорного кольору, а потім додає фарб, використовуючи інші - яскраві кольори і відтінки. Це говорить лише про те, що він - гармонійно розвинена особистість.

9719_030.jpg

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, психологія, стан, колір, малюнок, настрій


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюют

Що потрібно зробити батькам одразу після того, як вони забрали дитину з дитячого садка?

Дитина | 14:50, 15.05.2024

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюють. Отже, забираючи дитину, як почуваються мама і тато? Вони втомлені, можливо, знервовані і їм буває

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно.

Як розпізнати в дитини біполярний розлад?

Дитина | 09:30, 14.05.2024

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно. Більше того, це можна виявити ще з дитинства. І батькам варто бути обізнаними у цьому питанні.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: