Як розвивати пам'ять дітей різного віку?

Adoption
Date
  • 110 Переглядів
Пам'ять краще розвивати ще змалку, й у цьому добре допомагають спеціальні вправи для розвитку дитячої пам’яті, які батьки зможуть відтворити вдома або на прогулянці з дітьми.

0106_5.jpg (46.28 Kb)


Є декілька видів пам’яті: образна (зорова, слухова, моторна, емоційна), словесно-логічна – і за активністю виділяють мимовільну та довільну. Якщо процес запам’ятовування вимагає зусиль, у роботу включається довільна пам’ять. Учені стверджують, що можемо поліпшити, натренувати всі види пам’яті, враховуючи вікові особливості дитини.

У молодшому дошкільному віці, а саме 3–4 роки, краще застосовувати ігрову діяльність, завдяки якій дитина швидко та легко запам’ятовує все, що їй цікаво. Особливе значення в цьому віці має емоційно забарвлене читання казок, історій, віршів. Дитині дуже легко запам’ятати, коли нова інформація викликає яскраві емоції.

У середньому та старшому дошкільному віці (4–5 років) здібності відтворювати предмети, які запам’яталися, значно підвищуються. Діти починають свідомо ставити за мету запам’ятовувати певний матеріал і повторювати його до засвоєння. Опановують прості арифметичні дії, учаться читати та вже можуть класифікувати матеріал за категоріями, створюючи зорові образи, які допомагають краще запам’ятовувати.

Як розвивати пам’ять в 1–2 роки
У такому віці можна розвивати дитячу пам’ять за допомогою іграшок. Картки чи аудіальні вправи навряд чи зацікавлять дитину у віці до 2 років. Оберіть улюблені іграшки дитини й розкладіть їх перед нею, щоби вона їх запам’ятала. Потім сховайте іграшки й запропонуйте дитині їх пошукати. Коли вона буде шукати іграшки, вона концентруватиме свою зорову пам’ять і згадуватиме, що то були за іграшки та як вони виглядають.

Ця вправа викликає багато позитивних емоцій. Дитина дуже радіє, коли знаходить іграшку. Якщо робити цю вправу постійно й щоразу ховати іграшки в одному ж самому місці, дитина це також запам’ятає. Це хороший тренажер пам’яті для такого віку.

Як розвивати пам’ять у 2–3 роки
У такому віці можна починати вчити короткі вірші та невеликі дитячі пісеньки. Це можуть бути пісні про дощик, сонечко, тварин чи того ж самого колобка. Бажано супроводжувати текст рухами. Наприклад, коли в пісні колобок катиться, відтворюйте це рухами, аби дитина повторювала. Із часом вона вивчить слова, мелодію та рухи. Ця вправа задіює одночасно два види пам’яті: рухову та словесну – що дуже добре.

Як розвивати пам’ять у 3–4 роки
У такому віці в дітей починає добре працювати уява. Зовсім маленькі діти не розуміють, як уявляти щось. А у віці 3–4 років їм це вже добре вдається. Тому з трьох років варто застосовувати вправи на уяву. Попросіть дитину уявити якусь тварину й описати її.

Також у такому віці вже можна застосовувати картки. Наприклад, покладіть перед дитиною картки з тваринами й одну картку з транспортом. Попросіть її обрати, що тут зайве. Дитина починає пригадувати й аналізувати інформацію, задіюючи свою пам’ять. Також попросіть її пояснити свій вибір, тоді мозок задіює ще більше процесів.

Також у цьому віці дітям дуже цікаво досліджувати побутові предмети на дотик і форму. Наприклад, дитина бачить, що мама на кухні користується невідомим для неї предметом, їй стає цікаво його пощупати та дізнатися, чи він твердий, м’який, а може, колючий. Можна називати дитині предмети й просити сказати, який він: твердий, м’який, колючий, гладкий. Або навпаки, просити назвати всі тверді предмети, які вона бачить на кухні, наприклад.

Як розвивати пам’ять у 5–7 років
У такому віці для розвитку пам’яті можна застосовувати цифри, пропускати їх або рахувати героїв у казках чи піснях. Наприклад, ви розповідаєте дитині казку й говорите, що там було 3 зайчики, а потім, у якийсь момент, запитуєте: «А ти пам’ятаєш, скільки зайчиків було в тій казці?» Дитина починає пригадувати.

Дуже важливо багато говорити та запитувати дитину, що вона робила в садку або про що мріє. У такому віці дитина вже здатна добре уявляти. Можна грати з нею в гру «Уяви автомобіль», хоча це може бути й тварина або казковий герой. Головне, щоби дитина сама уявила й створила образ у своїй голові.

Якщо це машина, запитайте, як вона виглядає, якого вона кольору, розміру, що вона вміє. Протягом дня ви можете раптово просити дитину пригадати цю машину, щоби вона ще раз розповіла, як вона виглядає. Дитина постійно пригадує й у якийсь момент так добре запам’ятовує й уявляє цей образ у своїй голові, що може його відтворити на малюнку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як розвивати пам'ять дитини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Згідно з  дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими д

Вчені: Вплив анестетиків у підлітків може спричинити розлади, пов’язані з вживанням алкоголю

Дитина | 09:00, 06.08.2022

Згідно з дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими до розвитку розладу вживання алкоголю.

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обл

Парвовірусна інфекція у дитини: причини, симптоми

Хвороби | 08:30, 06.08.2022

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обличчі, який розвивається. Парвовірусна інфекція також відома як п’ята хвороба, оскільки історично вон

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим

Які ризики затримки вакцинації, поки дитина трохи не підросте?

Щеплення | 01:30, 06.08.2022

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим МОЗ.

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у пі

Хлопчики з неуважністю-гіперактивністю стикаються з підвищеним ризиком черепно-мозкових травм

Дитина | 23:00, 05.08.2022

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у підлітковому та дорослому віці. Лікування для зменшення цієї поведінки може знизити ризик ЧМТ.

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному

Вчені: Акцент на соціальні ігри в дитячому садку покращує навчання, зменшує виснаження вчителів

Дитина | 09:00, 05.08.2022

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному в дитячому садку покращує академічні результати, самоконтроль і регуляцію уваги.

Вже протягом перших трьох місяців температура тіла малюка поступово наближається до норми у дорослих. Під пахвами в цьому віці температурна норма може

Норма температури у дітей до 1 року

Дитина | 07:00, 05.08.2022

Вже протягом перших трьох місяців температура тіла малюка поступово наближається до норми у дорослих. Під пахвами в цьому віці температурна норма може коливатися від 36,5 до 36,9 градусів. Незначне підвищення температури може бути в вечірні години пі

Менструація зазвичай починається приблизно у 12 років, але місячні можливі вже у 8 років. Ось чому важливо обговорити цю тему на ранньому етапі. Менст

Як підготувати дитину до менструації?

Дитина | 17:00, 04.08.2022

Менструація зазвичай починається приблизно у 12 років, але місячні можливі вже у 8 років. Ось чому важливо обговорити цю тему на ранньому етапі. Менструація, однак, може бути незручною темою для пояснення. Тож як найкраще підготувати дитину?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: