Дитина не говорить в 2-3 роки: коли починати хвилюватись?

Adoption
Date
  • 2356 Переглядів
З яких причин дитина не говорить до трьох років? Розбираємо 10 поширених причин, коли потрібно звертатись до лікаря.

3435_gkufivof1ekej5baodkq8xlcmh51w38t.jpg (32.54 Kb)


Дуже часто діти не говорять після двох років, тому батьки починають хвилюватися. Особливо якщо на дитячому майданчику є дитина, яка вже говорить і вірші читає. Або бабуся знову розповіла, що у сусідки Каті дитина така «розумниця», так добре говорить, а наш онук ще ні. Запам'ятайте: ніколи не порівнюйте дітей і не панікуйте!

Психологи, неврологи та інші фахівці стверджують, що немає чітких вікових рамок, коли дитина заговорить. Але також важливо вчасно помітити небезпечні ознаки і звернутися до фахівця.

10 причин, чому дитина не говорить

1. Проблеми зі слухом. Може бути зниження слуху, що створює труднощі у формуванні мови, звуконаслідування і т.д.

2. Патологія органів ротової порожнини: коротка вуздечка, аденоїди, вовча паща.

3. Порушення роботи мозку і нервової системи. Часто виникають внаслідок родової травми і вимагають контролю фахівців.

4. Аутизм. У таких дітей немає потреби спілкуватися з оточуючими дітьми, з ними необхідно працювати психологам, неврологам, психотерапевтам.

5. Стрес, пов'язаний з народженням молодшої дитини. Часто малюк може не проявляти свої ревні почуття, але при цьому віддаляється і замикатися. Просто після народження другої дитини намагайтеся приділяти старшим дітям не менше часу, ніж раніше.

6. Брак уваги. Якщо дитині часто говорять: «Не зараз», «Зачекай», «Я зайнята», то у неї пропадає бажання розмовляти, ділитися і йти на контакт.

7. Генетика. Якщо хтось із батьків заговорив пізно, то, можливо, дитина теж заговорить пізно. Обов'язково уточніть це питання у своїх батьків.

8. Темперамент. Флегматики люблять споглядати, мовчати, тому і можуть заговорити пізніше. Про таких малюків часто говорять: «Мовчав, мовчав, а потім заговорив реченнями».

9. Близнюки. Часто починають говорить пізніше, оскільки у них завжди поруч є друг, який розуміє без слів.

10. Комфорт. Коли дитину розуміють по жестах і звуках і дають те, що вона просить без особливих зусиль.

Є стереотипна думка, необгрунтована науковими дослідженнями, що хлопчики говорять пізніше дівчаток. Однак, розвиток мовлення залежить від безлічі факторів, перерахованих вище, і не залежить від статі дитини.

Приводи для звернення до фахівця:

- Невідповідність фізичного розвитку з віком (маленький або великий зріст, вага, пасивний спосіб дня і поведінка).

- З 4-5 місяців дитина не реагує на близьких посмішкою, звуками, пожвавленням.

- Після 6 місяців дитина не агукає.

- Після півтора років дитина не реагує на прості прохання, наприклад, подати іграшку.

- Після двох років лексикон складається з менш 20 слів, дитина не може показати пальцем предмети, названі батьками.

- Після трьох років дитина не знає частини тіла, прості побутові предмети.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: причини, дитина, не говорить, до трьох років, 10 поширених причин, 6 приводів бити тривогу, бігти до лікаря, проблеми зі слухом, мозок, нервова система, аутизм, генетика, комфорт, фізичний розвиток, прохання, побутові предмети, звуки, посмішка


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Якщо ви часто кричите на свою дитину

Мама | 10:30, 23.07.2024

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практич

Як підготувати дитину 3-4 років до народження молодшого братика чи сестрички?

Сімейні справи | 08:30, 23.07.2024

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практично на 100%, так чи інакше проявлятимуться. І це абсолютно нормально.

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'явл

Чому треба вчити дитину програвати?

Дитина | 07:40, 23.07.2024

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'являється привід для гордості і наше батьківське марнославство приходить у стан кота, що об'ївся сметан

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Більшість дитячих травм проходить безслідно

Дитина | 01:20, 23.07.2024

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Взаємозв'язок мами і немовляти просто унікальний - дослідження

Мама | 00:30, 23.07.2024

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Коли він запитує: «чому?», важливо завжди відповідати, а не відмахуватися. На даний момент ви є головним джерелом інформації для своєї дитини.

Важливі моменти у вихованні сина

Виховання | 14:50, 22.07.2024

Коли він запитує: «чому?», важливо завжди відповідати, а не відмахуватися. На даний момент ви є головним джерелом інформації для своєї дитини.

Не варто логічно переконувати дитину, говорячи їй, що нічого боятися. Малюк уже боїться і логіка батьків йому не допоможе. Краще сказати:

Як батькам реагувати на дитячі страхи?

Дитина | 12:10, 22.07.2024

Не варто логічно переконувати дитину, говорячи їй, що нічого боятися. Малюк уже боїться і логіка батьків йому не допоможе. Краще сказати: "Я з тобою".

Коментарі до новини

 Коментує: Галина  | 17.08.2021 - 05:01
Доброго дня! Невже такий цікавий журнал має бути з великою кількістю помилок?! Цікавий спосіб привабити читача.

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: