Як допомогти дитині розговоритися

Adoption
Date
  • 378 Переглядів
Перші слова дитини завжди надихають батьків. Дитина починає спілкуватися з навколишнім світом. Але що робити, щоб розвиток мови не гальмувався, і розвивався належним чином?

2477_2.jpg (24.89 Kb)

Багато говоріть з малюком
Це головне правило. Дитина має чути вас постійно. Не думайте, що якщо дитина не відповідає вам, то вона не є співрозмовником. Дитина сприймає мову батьків із самого народження. Спочатку на рівні звуків, потім на рівні окремих слів, і вже згодом – на рівні сенсів і значень.

Аби ваша мова не перетворилася на монолог, спілкуйтеся з дитиною по принципу пасивного діалогу – начебто ведете бесіду із мовчазним співрозмовником, який не дуже любить висловлювати свою думку. І реагуйте на будь-які звуки, якими дитина вам відповідає.

Починайте з простих і коротких слів
Мову потрібно опановувати поступово. Звичайно, дитина зможе з роками розібратися у складних словах та словосполученнях. Та на це йде більше часу. Тому починайте з простих слів, і щойно ви бачите, що дитина їх опанувала, переходьте до складніших конструкцій.

Не говоріть занадто швидко
Коли дитина стикається із великим потоком слів, вона все чує, але не може розібрати й виокремити конкретні слова. Тобто не розуміє, про що говорять батьки.

Нормальною є та швидкість, якою батьки спілкуються, коли розслаблені і перебувають у гарному настрої.

Проговорюйте вголос все, що робите
Проговорюйте кожну свою дію, коментуйте все, що бачите навколо. Таким чином дитина пасивно поповнює свій словник. Коли дитині буде півроку, почніть описувати прості речі – кольори, форми, властивості предметів. А з 8-9 місяців вже пояснюйте дії, наприклад, «йдемо на кухню, щоб поснідати», «взуваємося, аби піти на вулицю».

Не сюсюкайте
Дитяча мова вкрай мила і потішна. Але дитина наслідує мову дорослих. Тому забавки із сюсюканням можуть виглядати милими й веселими, але на розвиток дитини впливають негативно.

Заохочуйте дитину дивитись на вас
Мамам радять фарбувати губи і очі. Окрім того, що це підтримує психічну стабільність самої мами, це ще й корисно для дитини. Таким чином вона вчиться не тільки чути маму, але й бачити. Тобто дитина концентрується на обличчі, і вчиться зчитувати емоції співрозмовника.

Читайте дитині вголос
Сумісне читання книжок неабияк сприяє розвитку мовлення. Читайте дитині не менш ніж 10 хвилин щодня. Якщо є можливість, читайте більше. Обирайте книжки з зображеннями, щоб дитині було цікаво їх роздивлятися.

Ставте питання, пояснюйте, що добре, а що погане було у казці. А коли читаєте вірші, дайте можливість дитині самій закінчити рядочок.

Розвивайте сенсорику дитини
Доведено, що нервові закінчення на долоньках і кінчиках пальців пов’язані з зонами головного мозку, які відповідають за пам’ять та розвиток мови. Тому робіть дитині масаж долоньок та пальчикову гімнастику. Також розвивайте мікромоторику – хай дитина пересипає крупи, макарони, кольоровий рис, пісок, ґудзики, ліпить пластилін.

Окрім цього, грайтеся з дитячими музичними інструментами – ксилофоном, барабаном, сопілочкою, маракасом. Вчіть кольори, форми, розміри. Усі ці тактильні, слухові та візуальні вправи допоможуть швидше запустити мову дитини та розвивають психічні функції сприйняття.

І наостанок, коли дитина зрозуміє, як саме за допомогою мови можна отримати бажане, це стимулюватиме її й надалі формулювати свої бажання словом, а не плачем. Звичайно ж, батькам завжди необхідна баржа терпіння, аби це витримати. Та ми віримо, що ви впораєтеся.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: допомогти дитині, розговоритися


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Візьміть пластмасову ложку – вона тепліша і м'якша, ніж металева. Ложка повинна бути вузькою і невеликою, щоб добре розміщуватись в маленькому ротику.

Як навчити дитину їсти з ложки?

Дитина | 05:00, 17.05.2023

Візьміть пластмасову ложку – вона тепліша і м'якша, ніж металева. Ложка повинна бути вузькою і невеликою, щоб добре розміщуватись в маленькому ротику.

Сон є однією з найважливіших потреб малюків, а його якість і кількість має величезний вплив на їхній розвиток та здоров'я. Дослідження показують, що д

Як сон впливає на розвиток малюків?

Дитина | 00:30, 06.05.2023

Сон є однією з найважливіших потреб малюків, а його якість і кількість має величезний вплив на їхній розвиток та здоров'я. Дослідження показують, що дитячий організм потребує від 12 до 14 годин сну на добу протягом першого року життя та від 11 до 13

Науковці провели дослідження, яке показало, що використання смартфона гальмує розвиток дітей. Експерти додали, що занепокоєння викликає те, що вікова

Використання смартфону гальмує розвиток дітей

Розвиток дитини | 08:00, 05.05.2023

Науковці провели дослідження, яке показало, що використання смартфона гальмує розвиток дітей. Експерти додали, що занепокоєння викликає те, що вікова група стає все молодшою.

Нове дослідження Університету Східної Англії показує, чому деякі діти можуть повільніше вивчати слова, ніж інші.

Чому деякі діти повільніше вивчають слова?

Дитина | 23:00, 04.05.2023

Нове дослідження Університету Східної Англії показує, чому деякі діти можуть повільніше вивчати слова, ніж інші.

У віці трьох років мозок формує режими роботи. Екранне споживання не дозволяє йому сформувати режими, пов'язані з концентрацією уваги, уявою і проекту

Чому дитині до 3 років не можна давати гаджети?

Розвиток дитини | 05:00, 04.05.2023

У віці трьох років мозок формує режими роботи. Екранне споживання не дозволяє йому сформувати режими, пов'язані з концентрацією уваги, уявою і проектуванням майбутнього. З 3 років допустимо дивитися в екран по 15 хвилин.

Що почитати дітям, щоб підняти настрій? Як викликати не просто усмішку, а регіт?

Що почитати з дітьми для хорошого настрою?

Сімейні справи | 08:00, 22.04.2023

Що почитати дітям, щоб підняти настрій? Як викликати не просто усмішку, а регіт?

У деяких країнах читати й писати діти вчаться з чотирьох років. В інших починають не раніше ніж у сім. Багато батьків прагнуть забезпечити своїм дітям

Названо найкращий вік дитини, щоб навчитися читати

Дитина | 05:00, 22.04.2023

У деяких країнах читати й писати діти вчаться з чотирьох років. В інших починають не раніше ніж у сім. Багато батьків прагнуть забезпечити своїм дітям ранній розвиток. Та водночас хвилюються, щоб дитина не стресувала тоді, коли має насолоджуватися ди

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: