Безпліддя після аборту: причини та лікування

Adoption
Date
  • 753 Переглядів
Імовірність безпліддя після аборту.

1945_screenshot_1_3883.png (179.17 Kb)

Аборт - це штучне чи природне переривання вагітності. Природний або мимовільний аборт — індукований вихід плода з порожнини матки в перші 20 тижнів вагітності.

Штучний аборт проводитися акушер-гінекологом, з різних причин: небажана вагітність, наявність тяжких вад і патологій плода антенатальна загибель плода. Це досить тяжкий та стресовий процес для організму жінки, і часто він може погано вплинути на загальний стан жінки.

Які ускладнення можливі після аборту?

Усі види проведення абортів можуть призвести до ускладнень. Це стосується і природних, і всіх методів штучних.

До основних ускладнень можна віднести:

Інфекційно-запальні процеси. Будь-яке втручання в матку жінки, може призвести до занесення інфекції та подальших запальних процесів. Навіть після проведеної маніпуляції потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря, адже ризик залишається, поки все нормально не загоїться.

Критична кровотеча. Під час аборту, плід відділяється від стінки матки, тут утворюється рана, і в деяких випадках, вона може дуже сильно кровити. Дуже часто, така кровотеча досить складно зупинити, і вона може призвести до смерті.

Незакінчений аборт. Це досить тяжке ускладнення, що характеризується залишком частинки плода у порожнині матки. Воно може призвести до інфекції або кровотечі. У такому випадку потрібне додаткове хірургічне чищення порожнини матки.

Пошкодження шийки чи порожнини матки. Часте ускладнення під час проведення хірургічного аборту. Лікар може перфорувати стінку матки, або подряпати слизову оболонку шийки. Це також збільшує ризик запалення та інфекції. Варто відзначити, що це не завжди залежить від професійності лікаря, а з кожним тижнем ризик травми збільшується.

Спайки у порожнині матки. Це сполучна тканина, що утворюється на місці травм слизової оболонки.

Чи призведе аборт до безпліддя та яка ймовірність?

Так, такий ризик існує і шанси досить великі. Переривання процесу вагітності може погано закінчиться для матері. Адже в цей період порушуються природні процеси. І достеменно сказати, як саме відреагує організм на аборт, сказати ніхто не зможе. Навіть мимовільний викидень може стати причиною гормональних збоїв, що створюватиме проблеми при наступних спробах запліднення.

А коли жінці роблять штучний аборт, це пряме втручання в організм і додатково воно несе за собою можливі ускладнення, які можуть стати причиною безпліддя.

Аборт вважається хірургічним втручанням, а будь-яке хірургічне втручання може призвести до спайок, що призведе до неможливості запліднення. Також можливий шанс розвитку істміко-цервікальної недостатності, що в майбутньому може призвести до регулярних викиднів. Також існує ймовірність розвитку гормональної безплідності, адже організм гормонально готує себе до вагітності і потім різко обривається. Це може призвести до збоїв у менструальному циклі, відсутності овуляції та інших наслідків.

Імовірність розвитку безпліддя у жінки після аборту невелика. Тільки 5-7% всіх абортів закінчуються безпліддям. Але тут потрібно враховувати індивідуальні особливості кожної жінки, адже ризик може зростати за наявності захворювань репродуктивної системи, онкологій, викиднів в анамнезі чи інших патологій. Відіграє роль вік та наявність власних дітей.

Лікуваня безпліддя після аборту

Найчастіше після переривання вагітності безпліддя можна вилікувати. Лікування варто починати не раніше ніж через півроку після аборту, щоб організм повністю відновився. Далі жінка проходить повний курс діагностики, під час якого гінеколог визначає точну причину безпліддя.

У разі гормональної безплідності, лікар прописує медикаментозне лікування, вітаміни та замісні гормони. Таким чином, він може викликати повноцінну овуляцію і пройде природне запліднення.

Якщо у жінки розвивається післяабортний ендометріоз, ерозії або інші хронічні захворювання, то спочатку їх потрібно перевести в стадію ремісії, і тільки після цього проводити лікування безпліддя.

Якщо аборт проводився хірургічним вишкрібанням, і утворилися спайки, тоді жінку направляють на операцію з розсічення спайок.

При значному ураженні та неможливості запліднення в матці лікарі рекомендують звернутися до допоміжних репродуктивних технологій, наприклад до екстракорпорального запліднення, що збільшує шанси на повноцінну вагітність.

Іноді бувають досить тяжкі ускладнення, які вимагають видалення матки (критична кровотеча, що не зупиняється іншими методами), що призводить до абсолютної безплідності. Але часто яєчники залишають, а значить жінка може продукувати повноцінні яйцеклітини. Тоді їй варто звернутися до сурогатного материнства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, аборту, безпліддя, вагітності, призвести, ускладнення, досить, лікування, запліднення, потрібно


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

З медичної точки зору, даний спосіб переривання вагітності є найбільш безпечним і практично не має наслідків для жінки.

Абортативні таблекти: Коли їх приймати?

Аборт | 08:00, 16.03.2022

З медичної точки зору, даний спосіб переривання вагітності є найбільш безпечним і практично не має наслідків для жінки.

Існує декілька методів аборту, які застосовують, залежно від терміну вагітності.

Небезпека від аборту для здоров'я жінки

Аборт | 05:00, 16.03.2022

Існує декілька методів аборту, які застосовують, залежно від терміну вагітності.

Імовірність безпліддя після аборту.

Безпліддя після аборту: причини та лікування

Аборт | 19:00, 21.01.2022

Імовірність безпліддя після аборту.

Фізичне здоров'я жінок, які зробили аборт, є нічим не гіршим за тих, хто відмовився від переривання вагітності. Так, у довгостроковій перспективі збер

Небажана вагітність для жінок є більш небезпечною за аборт - лікарі

Аборт | 10:00, 16.10.2021

Фізичне здоров'я жінок, які зробили аборт, є нічим не гіршим за тих, хто відмовився від переривання вагітності. Так, у довгостроковій перспективі збереження небажаної вагітності може нашкодити жінкам більше, ніж аборт.

У світі трапляється близько 23 мільйонів викиднів щороку. Це відповідає приблизно 15% всіх вагітностей.

15% всіх вагітностей закінчуються викиднями

Вагітність та пологи | 12:00, 12.10.2021

У світі трапляється близько 23 мільйонів викиднів щороку. Це відповідає приблизно 15% всіх вагітностей.

Не кожна вагітність - бажана. Трапляється, жінки (з різних на те причин) зважуються на аборт. Ми тут не для того, щоб схвлювати чи засуджувати їх вибі

Можливі ускладнення після аборту

Аборт | 05:00, 31.08.2021

Не кожна вагітність - бажана. Трапляється, жінки (з різних на те причин) зважуються на аборт. Ми тут не для того, щоб схвлювати чи засуджувати їх вибір, сьогодні поговоримо про можливі ускладнення після аборту.

В деяких випадках аборт роблять через медичні показники.

Народження дитини після аборту

Плануємо дитину | 19:45, 06.08.2021

В деяких випадках аборт роблять через медичні показники.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: