Вчені кажуть, що підтримка інших у стресові часи може зменшити ризик генетичної депресії

Adoption
Date
  • 442 Переглядів
Підтримати людину, коли вона переживає стрес, завжди гарна ідея. Але нове дослідження показує, що підтримка може бути особливо важливою для тих, чия генетична структура підвищує ймовірність розвитку депресії.

9932_0_19.jpg (55.52 Kb)


Дослідження показує важливість соціальної підтримки для буферизації ризику розвитку симптомів депресії в цілому, використовуючи дані двох дуже різних груп людей, які перебувають у стресовому стані: нових лікарів, які пройшли найбільш інтенсивне навчання, і людей похилого віку, чиє подружжя нещодавно померло.

Але найбільший ефект був помічений у тих, хто мав найбільшу генетичну варіацію, що підвищувала ризик депресії.

У дослідженні використовувалися дані двох довгострокових досліджень, які охоплюють генетичні дані, настрій, навколишнє середовище та інші дані популяцій учасників.

Одним з них є Intern Health Study, до якого беруть участь першокурсники-ординатори (їх ще називають інтернами) у Сполучених Штатах і за їх межами.

Інше – дослідження здоров’я та пенсії, яке базується на Інституті соціальних досліджень і фінансується Національним інститутом старіння.

Дані були отримані від 1011 інтернів, які проходили навчання в лікарнях по всій країні, майже половина з яких були жінки, а також від 435 осіб, які нещодавно овдовіли, 71% з яких були жінки, які мали дані з опитувань, проведених до та після смерті їхнього подружжя.

Порівняно з особами в дослідженні, які мали низькі показники полігенного ризику депресії, лікарі та вдови з вищими показниками ризику мали більш високі показники депресії після втрати соціальної підтримки, але також мали нижчі показники депресії, коли вони отримували соціальну підтримку під час стресових ситуацій.

Дослідження припускає, що можна зробити більше, щоб націлити соціальну підтримку на тих, хто може отримати найбільшу користь.

Гени, стрес і соціальні зв'язки

«Наші дані показують широку варіативність рівня соціальної підтримки, яку люди отримували в ці стресові часи, і те, як він змінювався з часом», — сказала авторка дослідження Дженніфер Клірі, докторантка психології в Мічиганського університету. «Ми сподіваємося, що ці висновки, які включають оцінку генетичного ризику, а також показники соціальної підтримки та депресивних симптомів, висвітлюють взаємодію генів із середовищем і, зокрема, важливість соціальних зв’язків у ризику депресії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: підтримка, стресові часи, зменшити ризик генетичної депресії, депресія, гени, стрес


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Про користь шоколаду відомо давно. Звісно, мова про темний шоколад. А тепер науковці здивували на ще двома, невідомими раніше, його властивостями.

Дослідники виявили дві несподівані властивості шоколаду

Харчування | 08:30, 14.05.2024

Про користь шоколаду відомо давно. Звісно, мова про темний шоколад. А тепер науковці здивували на ще двома, невідомими раніше, його властивостями.

Коли час обідати чи вечеряти ще не прийшов, а чогось легкого з'їсти хочеться, доводиться думати-гадати, чим

Найкорисніші перекуси, які можна дорослим і дітям

Харчування | 07:40, 14.05.2024

Коли час обідати чи вечеряти ще не прийшов, а чогось легкого з'їсти хочеться, доводиться думати-гадати, чим "заморити черв'ячка", особливо коли мова про дітей. Тож сьогодні поговоримо про корисні перекуси.

Якщо одні не можуть уявити початок дня без кави, то інші віддають перевагу чаю. Проте, є третій варіант - включити у свій сніданок сік, замість кави а

Чай чи сік: Що краще пити вранці дітям і дорослим?

Харчування | 06:20, 14.05.2024

Якщо одні не можуть уявити початок дня без кави, то інші віддають перевагу чаю. Проте, є третій варіант - включити у свій сніданок сік, замість кави або чаю. Який варіант найкращий для здоров'я?

З довгим волоссям завжди складніше, ніж з коротким: його важче мити, розчісувати, заплітати... Сьогодні зупинемося на розчісуванні. І дізнаємося, скіл

Скільки разів на день можна розчісувати волосся дітям і доролим?

Здоров'я | 01:20, 14.05.2024

З довгим волоссям завжди складніше, ніж з коротким: його важче мити, розчісувати, заплітати... Сьогодні зупинемося на розчісуванні. І дізнаємося, скільки разів на день можна розчісувати волосся, щоб не нашкодити собі?

Прищі - це не лише естетична проблема. Часто організм з їхньою допомогою позбувається шлаків, або ж сигналізує нам, що щось не так. Іноді до появи при

Продукти, які допоможуть позбутися прищів

Харчування | 00:30, 14.05.2024

Прищі - це не лише естетична проблема. Часто організм з їхньою допомогою позбувається шлаків, або ж сигналізує нам, що щось не так. Іноді до появи прищів призводить наше харчування, до прикладу, солодощі. Але сьогодні ми поговоримо про те, які продук

Не усі позитивно ставляться до їжі, розігрітої в мікрохвильовці. А все тому, що вважають таку їжу небезпечною для здоров'я, особливо кои мова йде про

Чи можна дітям давати їсти овочі з мікрохвильовки?

Харчування | 14:50, 13.05.2024

Не усі позитивно ставляться до їжі, розігрітої в мікрохвильовці. А все тому, що вважають таку їжу небезпечною для здоров'я, особливо кои мова йде про харчування дітей. Чи справді їжа, підігріта у такий спосіб, небезепечна?

Колись не було такого терміну, як післяпологова депресія, і на жінок, які нещодавно народили і страждали, говорили, що ті невдячні і ліниві, а ще -

Що таке післяпологова депресія і як собі допомогти?

Післяпологовий період | 12:10, 13.05.2024

Колись не було такого терміну, як післяпологова депресія, і на жінок, які нещодавно народили і страждали, говорили, що ті невдячні і ліниві, а ще - "страждають дурнею". Насправді ж, післяпологова депресія - це серйозний стан, який потребує уваги рідн

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: