Чи можуть ожиріння та стрес впливати на апетит?

Adoption
Date
  • 508 Переглядів
У серії експериментів із використанням функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ) для вимірювання активності мозку в мережах у мозку вчені Johns Hopkins Medicine дослідили, як стрес може підвищити апетит у дорослих із ожирінням і у худих.

5270_shutterstock_1038977944.jpg (25.09 Kb)


Дослідники виявили, що стрес впливає на реакцію мозку на їжу, і що як худі, так і повні дорослі реагують на харчові сигнали в областях мозку, пов’язаних з винагородою та когнітивним контролем.

Для дослідження вчені проаналізували дані 29 дорослих (16 жінок і 13 чоловіків), 17 з яких мали ожиріння, а 12 були худими. Учасники пройшли два сканування фМРТ, одне після комбінованого соціального та фізіологічного стрес-тесту.

Під час обох сканувань учасникам дали тест на реакцію на слова їжі. Цей тест включав вивчення того, як мозок людей реагує на слова про їжу, такі як пункти меню на дошці. Щоб максимізувати апетитну реакцію в мозку, дослідники попросили учасників уявити, як кожна їжа виглядає, пахне та смакує, і як би ви себе почували, з’ївши її в цей момент. Їх також запитали, наскільки вони хочуть кожну їжу, і чи вони відчувають, що не повинні їсти цю їжу, щоб побачити, як вони підходять до прийняття рішень щодо кожної їжі.

«Експерименти показали, що дорослі люди з ожирінням і худі дещо відрізняються у своїх реакціях мозку, причому дорослі з ожирінням демонструють меншу активацію зон когнітивного контролю на слова про їжу, особливо на висококалорійну їжу, як, наприклад, смажений сир», — каже дослідниця Сьюзан Карнелл, доцентка кафедри психіатрії та поведінкових наук Медичної школи Університету Джона Гопкінса.

Дослідження також показало, що стрес впливає на реакцію мозку на їжу. Наприклад, люди з ожирінням показали більшу активацію орбітофронтальної кори головного мозку, області винагороди мозку, після стрес-тесту. «Ми також виявили докази зв’язку між суб’єктивним стресом і реакцією мозку в обох групах. Наприклад, худі люди, які повідомили про вищий стрес після тесту, показали нижчу активацію дорсолатеральної префронтальної кори, ключової області мозку для когнітивного контролю», — говорить Карнелл.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стрес, ожиріння, дієта, апетит, активація, дорослі, область мозку, вплив, чи впливає, їжа, харчування, психологія, дослідження


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

«Щодо фолієвої кислоти, погано коли її надто мало, і коли її надто багато. Потрібна золота середина», — каже професор Каліфорнійського університету Ра

Надлишок фолієвої кислоти під час вагітності виявився не менш небезпечним, ніж її нестача

Я вагітна | 00:30, 17.07.2024

«Щодо фолієвої кислоти, погано коли її надто мало, і коли її надто багато. Потрібна золота середина», — каже професор Каліфорнійського університету Ральф Грін, один із авторів нового дослідження.

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Басейни з кульками визнали розсадником інфекції

Здоров'я | 12:10, 16.07.2024

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

У разі маленьких дітей санітайзери можуть принести більше шкоди, ніж користі, оскільки малюки, завдавши на руки антисептик з високим вмістом етанолу,

Санітайзери можуть бути небезпечними для дітей - медики

Дитина | 10:30, 16.07.2024

У разі маленьких дітей санітайзери можуть принести більше шкоди, ніж користі, оскільки малюки, завдавши на руки антисептик з високим вмістом етанолу, можуть, наприклад, відразу витерти кулаком очі, тим самим викликавши хімічний опік слизової оболонки

У дітей, які дуже мало сплять, різко підвищений ризик психічних розладів та знижена здатність до навчання.

Найважливішим для здоров'я дитячої психіки виявився сон

Дитина | 08:30, 16.07.2024

У дітей, які дуже мало сплять, різко підвищений ризик психічних розладів та знижена здатність до навчання.

Заняття у спортивній секції допомагають дошкільнятам справлятися з емоційними проблемами та вчитися самоконтролю.

Спорт покращує поведінку хлопчиків - дослідження

Дитина | 00:30, 16.07.2024

Заняття у спортивній секції допомагають дошкільнятам справлятися з емоційними проблемами та вчитися самоконтролю.

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Вага мами впливає на ризик невиношування вагітності

Плануємо дитину | 12:10, 15.07.2024

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Марно говорити

Діти вміють розпізнавати пригнічений стрес у батьків

Сімейні справи | 06:20, 15.07.2024

Марно говорити "Все нормально", якщо вам погано чи страшно. Діти все відчувають та реагують на фізіологічному рівні.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: