Чому виникає непереносимість лактози?

Adoption
Date
  • 793 Переглядів
Люди з непереносимістю лактози не можуть повністю засвоювати цукор (лактозу), що міститься в молоці. В результаті у них з’являється діарея, гази і здуття живота після їжі або вживання молочних продуктів. Стан, який також називають мальабсорбцією лактози, зазвичай нешкідливий, але його симптоми можуть бути неприємними.

9052_445fee19e4675512d5d2529ba846a627.jpeg (37.34 Kb)

Занадто мало ферменту, що виробляється в тонкій кишці (лактази), зазвичай відповідає за непереносимість лактози. Ви можете мати низький рівень лактази і все ще бути в змозі перетравлювати молочні продукти. Але якщо ваш рівень занадто низький, у вас виникає непереносимість лактози, що призводить до появи симптомів після того, як ви їсте або випиваєте молочні продукти.

Більшість людей з непереносимістю лактози можуть впоратися зі станом, не відмовляючись від усіх молочних продуктів.

Симптоми
Ознаки та симптоми непереносимості лактози зазвичай починаються від 30 хвилин до двох годин після їжі або напоїв, що містить лактозу. Загальні ознаки та симптоми включають:

діарею,
нудоту, іноді блювота,
спазми шлунка,
здуття живота,
гази.

Причини
Непереносимість лактози виникає, коли ваш тонкий кишечник не виробляє достатньо ферменту (лактази) для перетравлення молочного цукру (лактози).

Зазвичай лактаза перетворює молочний цукор на два простих цукри — глюкозу та галактозу — які всмоктуються в кров через слизову оболонку кишечника.

Якщо у вас дефіцит лактази, лактоза з їжі потрапляє в товсту кишку замість того, щоб перероблятися та засвоюватися. У товстій кишці нормальні бактерії взаємодіють з неперетравленою лактозою, викликаючи ознаки та симптоми непереносимості лактози.

Існує три види непереносимості лактози. Різні фактори викликають дефіцит лактази, що лежить в основі кожного типу.

Первинна непереносимість лактози
Люди, у яких розвивається первинна непереносимість лактози — найпоширеніший тип — починають життя з вироблення достатньої кількості лактази. Дітям грудного віку, які отримують все своє харчування з молока, потрібна лактаза.

Коли діти замінюють молоко іншою їжею, кількість лактази, яку вони виробляють, зазвичай падає, але зазвичай залишається достатньо високою, щоб засвоїти кількість молочних продуктів у типовій дієті для дорослих. При первинній непереносимості лактози вироблення лактази різко падає в дорослому віці, що ускладнює перетравлення молочних продуктів.

Вторинна непереносимість лактози
Ця форма непереносимості лактози виникає, коли ваш тонкий кишечник знижує вироблення лактази після хвороби, травми або операції, пов’язаної з тонким кишечником. Захворювання, пов’язані з вторинною непереносимістю лактози, включають кишкову інфекцію, целіакію, надмірний ріст бактерій і хворобу Крона.

Лікування основного розладу може відновити рівень лактази та покращити ознаки та симптоми, хоча це може зайняти час.

Вроджена непереносимість лактози
Дуже рідко діти народжуються з непереносимістю лактози, спричиненою нестачею лактази. Цей розлад передається з покоління в покоління за схемою успадкування, яка називається аутосомно-рецесивною, що означає, що і мати, і батько повинні передати той самий варіант гена, щоб дитина була уражена. Недоношені діти також можуть мати непереносимість лактози через недостатній рівень лактази.

Фактори ризику
Фактори, які можуть зробити вас або вашу дитину більш схильними до непереносимості лактози, включають:

Збільшення віку. Непереносимість лактози зазвичай проявляється в дорослому віці. Захворювання нечасто зустрічається у немовлят і маленьких дітей.
Етнічна приналежність. Непереносимість лактози найчастіше зустрічається у людей африканського, азіатського, латиноамериканського та американського індіанського походження.
Передчасні пологи. Немовлята, народжені передчасно, можуть мати знижений рівень лактази, оскільки в тонкому кишечнику клітини, що виробляють лактазу, не розвиваються до кінця третього триместру.
Захворювання, що вражають тонкий кишечник. Проблеми з тонким кишечником, які можуть спричинити непереносимість лактози, включають надмірний ріст бактерій, целіакію та хворобу Крона.
Деякі види лікування раку. Якщо ви пройшли променеву терапію раку шлунка або у вас є кишкові ускладнення після хіміотерапії, ризик розвитку непереносимості лактози зростає.

Коли звернутися до лікаря
Запишіться на прийом до лікаря, якщо у вас часто виникають симптоми непереносимості лактози після вживання молочних продуктів, особливо якщо ви турбуєтеся про достатню кількість кальцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, лактози, лактази, непереносимості, непереносимість, можуть, симптоми, зазвичай, рівень, включають


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені кажуть, що ті, хто дотримується веганської дієти, мають підвищений ризик дефіциту йоду.

Веганство підвищує ризик дефіциту йоду

Харчування | 19:00, 07.12.2022

Вчені кажуть, що ті, хто дотримується веганської дієти, мають підвищений ризик дефіциту йоду.

Чи знаєте ви, яка втрата крові під час менструації вважається нормальною? Або як визначити кількість крові, яку ви втрачаєте щомісяця? Читайте далі, щ

Скільки крові втрачає жінка під час менструації?

Консультації | 00:30, 07.12.2022

Чи знаєте ви, яка втрата крові під час менструації вважається нормальною? Або як визначити кількість крові, яку ви втрачаєте щомісяця? Читайте далі, щоб дізнатися, що таке «нормальний» період і що робити, якщо ви підозрюєте, що у вас аномальна менстр

Приблизно 30% дорослих відчувають безсоння. Частково, винною у цьому може бути дієта.

Рафіновані вуглеводи можуть викликати безсоння

Консультації | 23:00, 06.12.2022

Приблизно 30% дорослих відчувають безсоння. Частково, винною у цьому може бути дієта.

Хоча вуглеводи є важливою частиною раціону більшості людей, якщо ви намагаєтесь скоротити споживання з міркувань здоров’я, ви можете дізнатися, які ов

У яких овочах мало вуглеводів?

Харчування | 00:30, 06.12.2022

Хоча вуглеводи є важливою частиною раціону більшості людей, якщо ви намагаєтесь скоротити споживання з міркувань здоров’я, ви можете дізнатися, які овочі мають низький вміст вуглеводів.

Коли слід робити вправи після їжі? Не дивно, що навколо цього питання точаться дискусії. Час має вирішальне значення, щоб гарантувати, що ви максимізу

Скільки часу потрібно чекати, щоб потренуватися після їжі?

Консультації | 08:30, 05.12.2022

Коли слід робити вправи після їжі? Не дивно, що навколо цього питання точаться дискусії. Час має вирішальне значення, щоб гарантувати, що ви максимізуєте тренування та не відчуваєте млявості.

Ми часто багато думаємо про те, щоб опалювати наші домівки взимку та охолоджувати їх влітку, але іноді не усвідомлюємо, наскільки важливим є контроль

Яка вологість в кімнаті є комфортною для нас?

Консультації | 00:30, 05.12.2022

Ми часто багато думаємо про те, щоб опалювати наші домівки взимку та охолоджувати їх влітку, але іноді не усвідомлюємо, наскільки важливим є контроль вологості та температури, коли справа доходить до комфортного життя.

Згідно з новим дослідженням, щорічне щеплення від грипу може бути пов’язане з меншим ризиком інсульту.

Щеплення від грипу знижує ризик інсульту

Щеплення | 19:00, 04.12.2022

Згідно з новим дослідженням, щорічне щеплення від грипу може бути пов’язане з меншим ризиком інсульту.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: