Чому виникає непереносимість лактози?

Adoption
Date
  • 1073 Переглядів
Люди з непереносимістю лактози не можуть повністю засвоювати цукор (лактозу), що міститься в молоці. В результаті у них з’являється діарея, гази і здуття живота після їжі або вживання молочних продуктів. Стан, який також називають мальабсорбцією лактози, зазвичай нешкідливий, але його симптоми можуть бути неприємними.

9052_445fee19e4675512d5d2529ba846a627.jpeg (37.34 Kb)

Занадто мало ферменту, що виробляється в тонкій кишці (лактази), зазвичай відповідає за непереносимість лактози. Ви можете мати низький рівень лактази і все ще бути в змозі перетравлювати молочні продукти. Але якщо ваш рівень занадто низький, у вас виникає непереносимість лактози, що призводить до появи симптомів після того, як ви їсте або випиваєте молочні продукти.

Більшість людей з непереносимістю лактози можуть впоратися зі станом, не відмовляючись від усіх молочних продуктів.

Симптоми
Ознаки та симптоми непереносимості лактози зазвичай починаються від 30 хвилин до двох годин після їжі або напоїв, що містить лактозу. Загальні ознаки та симптоми включають:

діарею,
нудоту, іноді блювота,
спазми шлунка,
здуття живота,
гази.

Причини
Непереносимість лактози виникає, коли ваш тонкий кишечник не виробляє достатньо ферменту (лактази) для перетравлення молочного цукру (лактози).

Зазвичай лактаза перетворює молочний цукор на два простих цукри — глюкозу та галактозу — які всмоктуються в кров через слизову оболонку кишечника.

Якщо у вас дефіцит лактази, лактоза з їжі потрапляє в товсту кишку замість того, щоб перероблятися та засвоюватися. У товстій кишці нормальні бактерії взаємодіють з неперетравленою лактозою, викликаючи ознаки та симптоми непереносимості лактози.

Існує три види непереносимості лактози. Різні фактори викликають дефіцит лактази, що лежить в основі кожного типу.

Первинна непереносимість лактози
Люди, у яких розвивається первинна непереносимість лактози — найпоширеніший тип — починають життя з вироблення достатньої кількості лактази. Дітям грудного віку, які отримують все своє харчування з молока, потрібна лактаза.

Коли діти замінюють молоко іншою їжею, кількість лактази, яку вони виробляють, зазвичай падає, але зазвичай залишається достатньо високою, щоб засвоїти кількість молочних продуктів у типовій дієті для дорослих. При первинній непереносимості лактози вироблення лактази різко падає в дорослому віці, що ускладнює перетравлення молочних продуктів.

Вторинна непереносимість лактози
Ця форма непереносимості лактози виникає, коли ваш тонкий кишечник знижує вироблення лактази після хвороби, травми або операції, пов’язаної з тонким кишечником. Захворювання, пов’язані з вторинною непереносимістю лактози, включають кишкову інфекцію, целіакію, надмірний ріст бактерій і хворобу Крона.

Лікування основного розладу може відновити рівень лактази та покращити ознаки та симптоми, хоча це може зайняти час.

Вроджена непереносимість лактози
Дуже рідко діти народжуються з непереносимістю лактози, спричиненою нестачею лактази. Цей розлад передається з покоління в покоління за схемою успадкування, яка називається аутосомно-рецесивною, що означає, що і мати, і батько повинні передати той самий варіант гена, щоб дитина була уражена. Недоношені діти також можуть мати непереносимість лактози через недостатній рівень лактази.

Фактори ризику
Фактори, які можуть зробити вас або вашу дитину більш схильними до непереносимості лактози, включають:

Збільшення віку. Непереносимість лактози зазвичай проявляється в дорослому віці. Захворювання нечасто зустрічається у немовлят і маленьких дітей.
Етнічна приналежність. Непереносимість лактози найчастіше зустрічається у людей африканського, азіатського, латиноамериканського та американського індіанського походження.
Передчасні пологи. Немовлята, народжені передчасно, можуть мати знижений рівень лактази, оскільки в тонкому кишечнику клітини, що виробляють лактазу, не розвиваються до кінця третього триместру.
Захворювання, що вражають тонкий кишечник. Проблеми з тонким кишечником, які можуть спричинити непереносимість лактози, включають надмірний ріст бактерій, целіакію та хворобу Крона.
Деякі види лікування раку. Якщо ви пройшли променеву терапію раку шлунка або у вас є кишкові ускладнення після хіміотерапії, ризик розвитку непереносимості лактози зростає.

Коли звернутися до лікаря
Запишіться на прийом до лікаря, якщо у вас часто виникають симптоми непереносимості лактози після вживання молочних продуктів, особливо якщо ви турбуєтеся про достатню кількість кальцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, лактози, лактази, непереносимості, непереносимість, можуть, симптоми, зазвичай, рівень, включають


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Рентген призначають дітям будь-якого віку, але за наявності показань і тоді, коли інші методи досліджень не дадуть потрібної діагностичної інформації.

З якого віку роблять рентген дітям?

Дитина | 00:30, 06.12.2023

Рентген призначають дітям будь-якого віку, але за наявності показань і тоді, коли інші методи досліджень не дадуть потрібної діагностичної інформації. Перевага цієї процедури — можливість встановлення точного діагнозу — виправдовує ризик, пов'язаний

Вирівнювання прикусу потрібне з декількох причин. Це попереджає стирання зубів, а також їх руйнування та подальшу втрату. Полегшується пережовування ї

Показання та протипоказання для вирівнювання зубів елайнерами

Здоров'я | 19:19, 05.12.2023

Вирівнювання прикусу потрібне з декількох причин. Це попереджає стирання зубів, а також їх руйнування та подальшу втрату. Полегшується пережовування їжі. Нормальний прикус забезпечує повноцінне пережовування і засвоєння поживних речовин із продуктів.

Рентген вагітним робити можна, але лише за призначенням лікаря, який оцінить термін вагітності, органи, які потрібно дослідити, та врахує всі можливі

Чи можна робити рентген вагітним?

Я вагітна | 08:20, 05.12.2023

Рентген вагітним робити можна, але лише за призначенням лікаря, який оцінить термін вагітності, органи, які потрібно дослідити, та врахує всі можливі ризики.

Абсолютно всі діти люблять солодке, а кожну маму цікавить питання, скільки ж можна давати солодощів дитині, щоб не нашкодити здоров'ю малюка. Розібрат

Скільки солодощів можна давати дітям?

Дитяче харчування | 06:20, 05.12.2023

Абсолютно всі діти люблять солодке, а кожну маму цікавить питання, скільки ж можна давати солодощів дитині, щоб не нашкодити здоров'ю малюка. Розібратися в цьому питанні допоможе педіатр і дитячий гастроентеролог — Бурчак Олена Костянтинівна.

Мотиви вибору такої дієти можуть бути різними: екологічні, етичні, пов'язані зі здоров'ям і т. д. Однак якими б не були мотиви дорослих, для дітей вег

Медики розповіли, чим небезпечне веганство для дітей

Дитяче харчування | 08:20, 04.12.2023

Мотиви вибору такої дієти можуть бути різними: екологічні, етичні, пов'язані зі здоров'ям і т. д. Однак якими б не були мотиви дорослих, для дітей веганська дієта — не найкращий вибір. Це показало нове дослідження вчених з Гельсінського університету

Вчені з університету Манчестера визначили, яка робота найбільш небезпечна для чоловічої потенції. Кілька років вони вивчали вплив різних професій на ч

Професії, які шкодять чоловічій потенції

Тато | 06:20, 04.12.2023

Вчені з університету Манчестера визначили, яка робота найбільш небезпечна для чоловічої потенції. Кілька років вони вивчали вплив різних професій на чоловіків і змогли назвати найбільш небезпечні з них.

Про те, як часто займатися сексом, чому іноді у жінки немає сексуального бажання і як відсутність сексу впливає на гормональний фон, розповіла акушер-

Мамам на замітку: Гінеколог розповіла, яким повинен бути статевий акт для жінки

Секс | 02:00, 04.12.2023

Про те, як часто займатися сексом, чому іноді у жінки немає сексуального бажання і як відсутність сексу впливає на гормональний фон, розповіла акушер-гінеколог Юлія Ніжинська.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: